توزیع روزانه 24هزار پرس غذای موکب وزارت اقتصاد

1 آذر 1395 ساعت 23:52


با شتاب گرفتن روند بازگشت زائران اربعین حسینی ، موکب وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر در اطراف پایانه مرزی چذابه اقدام به توزیع روزانه 24هزار پرس غذا کرده است.

به گزارش ایرنا موکب وزارت امور اقتصادی و دارایی که از 19 آبان ماه در اطراف پایانه چذابه مستقر شده پذیرایی از زائران اربعین حسینی را به صورت شبانه روزی شروع کرده و هم اکنون در اوج بازگشت زائران به وطن و با توزیع غذای گرم به میزان روزانه 24 هزار پرس غذا از زائران اربعین حسینی استقبال می کند.
این موکب که با همکاری اداره کل امور اقتصاد و دارایی خوزستان و جوانان بسیجی مسجد حضرت مهدی(عج) اهواز برپا شده با توزیع اقلام خوراکی ، خدمت رسان زائران حضرت ابا عبداالله الحسین(ع) می باشد.
موکب وزارت امور اقتصادی و دارایی تا پنجم آذرماه 1395 خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را ادامه می دهد.
مواکب حج و زیارت خوزستان ، اوقاف و امور خیریه ، بهزیستی ، عتبات عالیات و شهرداری اهواز از مواکب مهم دولتی و غیردولتی در اطراف پایانه مرزی چذابه هستند.
170موکب مردمی در مسیر چند کیلومتری منتهی به پایانه مرزی چذابه همچنان مشغول خدمت رسانی به زائران بازگشته از سفر کربلای معلا هستند.
پیش بینی شده تا اواخر هفته جاری بازگشت زائران اربعین حسینی که از مرز چذابه به عتبات عالیات مشرف شده اند به کشور پایان یابد.
گذرگاه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز یکی از سه کانون مهم تردد زائران اربعین حسینی است.
440هزار زائر از این گذرگاه مرزی که به تنگه چذابه نیز معروف است به عتبات عالیات سفر کردند و بر اساس آخرین آمار تعداد زائران بازگشته از این گذرگاه تاکنون از مرز 250هزار نفر فراتر رفته است.


کد مطلب: 416342

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchk-nki23nzxd.tft2.html?416342

الف
  http://alef.ir