اوباما،ادعای ترامپ را مضحک خواند

15 مرداد 1395 ساعت 12:20


باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز جمعه ادعای دونالد ترامپ در مورد احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به نفع هیلاری کلینتون را به عنوان یک ادعای 'مضحک' رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوباما در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون گفت: 'اظهارات آقای ترامپ که اذعان می کند یک تئوری توطئه در سراسر کشور تبلیغ می شود، از جمله در نقاطی مانند تگزاس که در اصل صندوق های رای گیری در کنترل دموکرات ها قرار ندارد، در واقع یک ادعای مضحک است.'

این واکنش تند در بحبوحه هشدار ناظران صورت گرفته است که اشاره می کنند ترامپ ممکن است در حال زمینه سازی برای رد پیروزی کلینتون در انتخابات و حتی ایجاد ناآرامی های مدنی پس از این پیروزی باشد.

ترامپ به طور مرتب ادعا کرده است که برنی ساندرز به دلیل وجود یک 'نظام فاسد' انتخاباتی که در آن ابر نمایندگان حق رای دادن به نفع گزینه مورد نظر خود را دارند، از کلینتون در انتخابات درون حزبی شکست خورده است.

ولی او روز دوشنبه شکایت هایش را به سطح جدیدی افزایش و خطاب به جمعیتی در شهر کلمبوس ایالت اوهایو هشدار داد که انتخابات عمومی نیز خود به تنهایی مملو از فساد است.

این میلیونر آمریکایی در همان شب به فاکس نیوز گفت: من می خواهم به شما بگویم که باید در هشتم نوامبر مراقب بود چرا که ممکن است تقلبی صورت گیرد؛ من امیدوارم که رهبران جمهوریخواه نیز از نزدیک مراقب باشند.

باراک اوباما با اشاره به برد و باخت های رقابت های ورزشی در حیاط مدارس یا میدان ها خاطر نشان کرد که همواره شاهد آن بوده ایم که پس از باخت یکی از رقیبان، دیگری به تقلب متهم می شود اما هرگز ندیدیم پیش از مشخص شدن نتیجه، دیگری متهم شود که تقلب کرده است.

برخی از کارشناسان می گویند اظهارات ترامپ اصل اساسی انتخابات ریاست جمهوری امریکا را مبنی بر یک رقابت مسالمت آمیز و دور از آشوب سیاسی، تهدید می کند.


کد مطلب: 378642

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchk6nxi23nq-d.tft2.html?378642

الف
  http://alef.ir