اذعان وزارت خارجه آمریکا به تغییر عمدی فیلم کنفرانس خبری درباره ایران

13 خرداد 1395 ساعت 10:23


وزارت خارجه آمریکا اذعان کرد که مقام‌های رسمی عمدا فیلم ضبط شده از کنفرانس خبری این وزارتخانه درباره ایران را تغییر داده و بخش هایی از اظهارات جنیفر ساکی درباره مذاکرات هسته‌ای بین آمریکا و ایران را حذف کرده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از واشنگتن تایمز، وزارت خارجه آمریکا ضمن اذعان به حذف بخش هایی از اظهارات جنیفر ساکی در فیلم کنفرانس خبری مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی، مدعی شده است که این اقدام را بر اساس دستور یک مقام ناشناس دولت اوباما انجام داده است.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: مقام‌های رسمی که این مساله را مورد بررسی قرار داده‌اند، تصمیم گرفتند تا بخش هایی از این سخنان حذف شود.

پیش از این ادعاهای مختلفی از سوی مقام های وزارت خارجه آمریکا مطرح شده بود که بروز یک نقص فنی احتمالا موجب از دست رفتن بخش هایی از سخنان جنیفر ساکی شده است.

کربی تصریح کرد: مقام‌های وزارت خارجه آمریکا نتوانسته‌اند تشخیص دهند که چه کسی خواستار ویرایش این فیلم ویدئویی و حذف اظهارات جنیفر ساکی شده و چرا این درخواست مطرح شده است.

جان کربی هویت مقامی را که ویرایش واقعی این فیلم ویدئویی را انجام داده، فاش نکرده است ولی گفت: این فرد یک تماس تلفنی را از یک شخص ناشناس در داخل وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده که دستور این کار را داده است.

جنیفر ساکی که هم اکنون مدیر ارتباطات کاخ سفید است، روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که هیچ اطلاعی از ویرایش یا حذف بخشی از سخنان خود توسط مقام های وزارت خارجه آمریکا نداشته است.


کد مطلب: 358743

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchk6nxx23nmqd.tft2.html?358743

الف
  http://alef.ir