فوت یک زائر مشهدی در حج بر اثر ایست قلبی

27 مرداد 1396 ساعت 13:10


رئیس حج و زیارت مرکز پزشکی هلال‌احمر گفت: عملیات درمانی و امدادرسانی به زائران در مناسک حج روند خوبی را در شهرهای مدینه منوره و مکه مکرمه طی می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر «سیدعلی مرعشی» اظهار کرد: در مکه مکرمه تقریباً 70 مطب و درمانگاه برای خدمات‌رسانی در هتل‌های محل استقرار زائران فعال است و در مدینه منوره نیز درمانگاه‌ها و بیمارستان هلال‌احمر فعال و در حال ارائه خدمت به زائران است.

وی ادامه داد: آمار مراجعات زائران به مطب‌ها و درمانگاه‌ها بسیار اندک است.

رئیس حج و زیارت مرکز پزشکی هلال‌احمر به تعداد زائران بستری در بیمارستان سعودی در مدینه منوره اشاره کرد و گفت: 4 زائر هم‌اکنون به‌علت لخته شدن خون، پیچ‌خوردگی روده، کمبود پلاکت و مشکل گوارشی در این بیمارستان بستری هستند.

مرعشی افزود:‌ وضعیت سه نفر از این بیماران مساعد است و تنها زائری که بر اثر پیچ‌خوردگی روده مورد عمل جراحی قرار گرفته، حال مساعدی ندارد.

رئیس حج و زیارت مرکز پزشکی هلال‌احمر گفت: در مکه مکرمه هم 5 زائر ایرانی در بیمارستان سعودی بستری هستند و هشت نفر دیگر هم بیمارستان هلال‌احمر بستری هستند.

مرعشی به آمار زائران فوت شده ایرانی در مناسک حج امسال اشاره کرد و گفت: علاوه بر زائری که هفته گذشته در مکه مکرمه فوت شد(علی ناز سالار پور از هرمزگان) سه زائر دیگر نیز تاکنون بر اثر ایست قلبی جان باخته‌اند.

وی افزود: زهرا توکلی 56ساله از کاروان 32016 هرمزگان و محمد قیاسی 61 ساله از کاروان 19448 مشهد هر دو بر اثر ایست قلبی جان باختند و دیروز ( پنجشنبه ) نیز رستم علی چراغ پور 72 ساله از کاروان 41010 استان البرز در بیمارستان النور مکه مکرمه بر اثر ایست قلبی جان باخت.

عملیات اعزام 86 هزار و 500 زائر ایرانی به مناسک حج امسال که از 8 مرداد ماه آغاز شده، تا سوم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 


کد مطلب: 503048

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkxnm623nvvd.tft2.html?503048

الف
  http://alef.ir