آخرین اخبار از زلزله خراسان شمالی

24 ارديبهشت 1396 ساعت 9:21


زلزله 5.7 ریشتری خراسان شمالی که شب گذشته رخ داد، تاکنون 2 کشته و 377 مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش ایسنا،‌ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در این باره گفت: تا کنون (ساعت 9 صبح، 24 اردیبهشت)؛ 377 مصدوم زلزله خراسان شمالی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و 57 تن بستری شده‌اند.

وی گفت: 26 تن از مصدومان زلزله خراسان شمالی تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

براساس گزارش پایگاه خبریهلال احمر، وی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد هلال‌احمر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان شمالی، به دیدار خود با محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی اشاره و اظهار کرد: استاندار خراسان شمالی در این دیدار از سرعت عمل و هماهنگی بسیار خوب هلال‌احمر در لحظات ابتدایی زلزله و ارائه خدمات امدادی همزمان با انجام عملیات جست‌وجو و نجات اسکان اضطراری زلزله‌زدگان تقدیر و تشکر کرد.

ارایه خدمات سرپایی به ۱۵۰ نفر مجروحان از ساعات ابتدایی وقوع زلزله

دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر، در پی زلزله‌ای که شب گذشته در استان خراسان شمالی اتفاق افتاد، به ایسنا اظهارکرد: بر مبنای ارزیابی زیر ساخت‌های درمانی مناطق آسیب ندیده، به حدود ١٥٠ نفر از مجروحان خدمات سرپایی ارائه شد.
علیخانی در ادامه گفت: بر همین اساس هیچکدام از تیم‌های درمان اضطراری مستقر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان که  به حالت آماده باش بودند، به منطقه آسیب دیده اعزام نشدند.
وی با تاکید بر ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان، خاطرنشان کرد: از ساعات ابتدایی وقوع حادثه خدمات درمان اضطراری با توجه به نیاز آسیب‌دیدگان با اولویت خدمات بهداشت روان ارائه می‌شود.

سرپرست اورژانس کشور نیز  بااشاره به عدم افزایش شمار قربانیان این حادثه، اظهار کرد: متاسفانه دو نفر  از روستای لنگر، خانم 54 ساله و در روستای قره جه، دختر 12 ساله  فوت شدند.

براساس گزارش وبدا و به گفته سرپرست اورژانس کشور، برق مناطق زلزله زده استان خراسان شمالی وصل شده و کلیه راههای سطح استان باز است و امداد رسانی با کمک نیروهای اورژانس و هلال احمر در حال انجام است.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک، از شب گذشته تا کنون 24  پس لرزه در منطقه ثبت شده است.


کد مطلب: 471756

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchmznk-23nqqd.tft2.html?471756

الف
  http://alef.ir