ایران به دنبال امضای ۵۰میلیارد دلار قرارداد نفتی

6 خرداد 1396 ساعت 11:31


اویل پرایس در گزارشی نوشت که ایران به دنبال این است که قرارداد های نفتی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار در ۲۰۱۸ وارد فاز عملیاتی شوند.

به گزارش مهر به نقل از اویل پرایس، طبق گفته فرهاد دلیری مدیر سرمایه گذاری در سازمان  توسعه و نوسازی  صنعتی ایران(ایدرو)  این کشور  انتظار دارد در حدود ۵۰میلیارد دلار از قرارداد های نفتی خود را در سال آینده وارد فاز عملیاتی کند.

دلیری گفت : جمهوری اسلامی از شرکت های داخلی و خارجی دعوت میکند تا در پروژه های توسعه میادین نفتی که ایران در نظر دارد به زودی افتتاح کند مشارکت داشته باشند.

وی افزود : ما امیدواریم بتوانیم قرارداد های عظیم نفتی را برای توسعه میادین مشترک نفتی ساحلی و دریایی منعقد کنیم.

به گفته مقامات، ایران درحال نهایی کردن مذاکرات است و به زودی قراردادهایی را با شرکت های بزرگ بین المللی شامل توتال فرانسه، مرسک دانمارک، پتروناس مالزی، پرتامینای اندونزی و لوکویل روسیه امضا می کند.  

طبق گفته پاتریک پویانه، توتال اولین غول نفتی است که به سرمایه گذاری در ایران باز خواهد گشت و تنها منتظر این بود که  آمریکا تعلیق تحریم های خود در مورد ایران را تمدید کند تا بعد از آن بتواند در مورد سرمایه گذاری ۲.۲ میلیارد دلاری در یک پروژه گازی در ایران تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند.

ایران، تولید کننده شماره ۳ اوپک، که اخیرا تولید خود را به  ۳.۸ میلیون بشکه رسانده است در نظر دارد تا ۲۰۲۱ تولید خود را به ۵ میلیون بشکه در روز برساند.  

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در مصاحبه روز پنجشنبه خود با رویترز از برنامه بلند مدت ایران برای افزایش ظرفیت تولید کشور به لطف توسعه پروژه های مشترک با شرکت های بین المللی  تا ۵ میلیون بشکه در ۵ سال آینده خبر داد.

زنگنه به رویترز گفت: ایران امیدوار است امسال قراردادهای توسعه نفتی را با توتال، لوکویل، و مرسک و احتمالا پرتامینا به امضا برساند.


کد مطلب: 476274

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchq-nkk23nqid.tft2.html?476274

الف
  http://alef.ir