اتصال ایلام به شبکه‌ی ریلی در چند ماه آینده کلید می‌خورد

29 شهريور 1395 ساعت 9:22


استاندار ایلام با تاکید بر اینکه نباید به نام انتقاد از دولت خدمات نظام را زیر سوال برد، گفت: دولت در عمل ثابت کرده که اهل شعار، دروغ و غلو کردن نیست.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا مروارید» در همایش فرمانداران استان اظهار کرد: همه ما در یک کشتی نشسته ایم و برای آبروی نظام مقدس تلاش می کنیم، کسانی که فکر می کنند دولت را تخریب می کنند در حقیقت نظام را زیر سوال می برند و به ارزش های ناب ایرانی- اسلامی آسیب میرسانند.

وی با بیان اینکه تعداد سایت هایی که علیه دولت کار می کنند ۳ برابر سایت های مستقل و طرفدار دولت است که این نشانگر دست‌های پشت پرده و برنامه هایی برای تخریب دولت است، تصریح کرد: باوجود هجمه های زیاد تبلیغاتی رسمی و غیر رسمی علیه دولت راستگویان ، همچنان دولت تدبیر و امید مورد اعتماد مردم است.

استاندار ایلام ادامه داد: دولت تدبیر وامید نه شعار محور است ، نه غلو می کند و نه دروغ می گوید و در آنجا که توانسته کاری انجام دهد در عمل اثبات نموده و کار انجام شده است و آنجا هم که نتوانسته شعاری نداده است، بطور موردی راه آهن ایلام که در موقع مطرح شدن که با ابهاماتی مواجه شد و فشار زیادی بر دولت و شخص رئیس جمهور برای اختصاص اعتبارات بود، اما ریاست جمهوری تا اطمینان از اجرا و جذب اعتبارات قولی نداد و امروز مفتخریم که اعلام نمائیم در چند ماه آینده راه آهن ایلام استارت می خورد.

مروارید گفت: باید با استفاده از تریبونهای مختلف از خدمات دولت تدبیر و امید دفاع کرد، چرا که دولت در مقابل هجمه های نابرابر مظلوم واقع شده است.

تاکید بر ضرورت حفظ خاطرات دفاع مقدس

مروارید در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، گفت: امروز در استان ایلام که مردم خاطرات زیادی از دوران جنگ تحمیلی دارند و هم بسیاری از رزمندگان بعنوان پیشکسوتان در این عرصه در میان ما حضور دارند بنابراین باید این خاطرات را ثبت و ضبط کرد.

وی ادامه داد: در کشورهایی اروپایی در حالیکه بیش از ۶۰ سال از پایان جنگ جهانی می گذرد هنوز فیلم هایی در این مضمون ساخته می شود درحالیکه در کشور ما بعد از سی سال از پایان جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس جوانان ما با این ارزش های ناب بیگانه هستند.

استاندار ایلام ادامه داد: باید تلاش کرد تا تجربه و خاطرات پیشکسوتان در دوران دفاع مقدس در قالب فیلم، مستند و خاطرات به نسل های بعدی منتقل شود و با ایجاد تنوع مردم در محور کارها قرار گیرند و همزمان با ابتکار و تنوع بتوان در این ایام شور و نشاطی عمومی در مردم ایجاد کرد.

پیشنهاد مروارید برای آغاز سال تحصیلی

استاندار ایلام با اشاره به فصل مهر و بازگشایی مدارس و درگیر شدن بیش از ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز در استان گفت: توجه به توسعه رشته های فنی و هنرستانها و و ارتقاء مهارت های کاربردی در آموزش و پرورش یک ضرورت است.

وی از مسئولان ، مردم و بزرگان خواست تا در ایام بازگشایی مدارس در محل مدرسه خود حضور یابند تا بازگشایی مدارس برای دانش آموزان پر شورباشد و اگاهی یابند که در چه مسیر مقدسی گام نهاده اند و برای پیشرفت تشویق شوند.

تاکید استاندار بر تلاش فرمانداران در انجام سرشماری دقیق نفوس و مسکن

مروارید در پایان از با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ و تاکید بر آمادگی فرمانداران در این حوزه، گفت: امسال با تدابیر اتخاذ شده سرشماری بصورت کامپیوتری و دستی انجام می شود و حضور آمار گیران در درب منازل بیشتر بخاطر تکمیل فرم‌ها و رفع نوقص احتمالی خواد بود.

وی بر جمع بندی امور انجام شده در سطح شهرستانها در شش ماهه اول تاکید کرد و خواستار جدیت و پشتکار فرمانداران در شش ماه دوم سال که در آن بیشتر موافقت نامه ها، توزیع اعتبارات ویژه، رونق مسائل فرهنگی در بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد شد


کد مطلب: 393573

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchqxnxx23nwmd.tft2.html?393573

الف
  http://alef.ir