اشتیلیکه: از شکست در تهران قلبم گرفت

24 مهر 1395 ساعت 12:12


با گذشت چند روز از شکست برابر ایران هنوز انتقادات از مربی آلمانی پایان نگرفته و اشتیلیکه به عنوان مقصر اصلی فاجعه رخ داده برای فوتبال این کشور در سیبل منتقدان قرار دارد.

به گزارش نامه نیوز ، در شرایطی که تا قبل از بازی با ایران هم نتایج و نمایش های کره در مقدماتی جام جهانی به مذاق هیچ کدام از اهالی فوتبال این کشور خوش نیامده بود شکست در تهران و ثبت چهارمین باخت متوالی به ایران در تاریخ رقابت دو کشور بر آتش انتقادات از مربی آلمانی افزود تا جایی که همه از اشتیلیکه درخواست کردند خود از سمتش استعفا بدهد.


خبرگزاری یونهاپ کره در پی شرایط رقم خورده برای سرمربی آلمانی کره گفتگویی با اشتیلیکه انجام داد که او در آغاز صحبت هایش گفت:« واقعا از نتیجه و نمایشی که در تهران رقم خورد قلبم شکست چون انتظار داشتم شاگردانم سربلند زمین را ترک کنند نه این گونه ببازند. ما به هواداران مان قول داده بودیم که روند ناکامی های خود مقابل ایران را به پایان برسانیم اما نتوانستیم به قول مان عمل کنیم و در مسیر برگشت حسابی این موضوع روی قلبم سنگینی می کرد».


او ادامه داد:«متاسفانه بعد از صحبت های من در کنفرانس بازی با قطر سوء تفاهم هایی رقم خورد که فشارها روی تیم را افزایش داد در حالی که با صراحت اعلام می کنم بین من و شاگردانم در تیم کره هیچ اختلافی وجود ندارد. آن روز من گفتم باید بازیکنان کره مثل سباستین سوریا از موقعیت های خود نهایت بهره را ببرند در حالی که از صحبت های من برداشت های متفاوت و اشتباهی صورت گرفت و بسیاری حمله کردند که من روحیه شاگردانم را پایین آوردم».


مربی آلمانی در ادامه تصریح کرد:« اگر من نام سوریا مهاجم دو ملیتی قطر را پیش کشیدم تنها می خواستم به مهاجمانم از جمله جی دونگ وون و کیم شین ووک انگیزه بدهم نه این که آنها را تحقیر کنم. الان هم خوشحالم مهاجمانی در کلاس جهانی دارم و با هیچ کدام از آنها نیز چالشی نداشته و نخواهم داشت».


بنا به اعلام رسانه های کره بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم قبل از رویارویی با ایران از صحبت ها و نحوه برخورد پیرمرد مغرور آلمانی ناراضی بودند و همین امر پایه گذار شایعات مختلفی در خصوص اوجگیری اختلافات درونی در تیم شد تا جایی که با این وضعیت از اشتیلیکه خواسته شد خود استعفا بدهد و برود. در پاسخ به این درخواست اما سرمربی کره حرف جالبی زد و افزود:« منتقدان واقعا از رفتن من چه به دست خواهند آورد؟ کره در 10 سال گذشته 12 مربی در اختیار داشته که با همین فشارهای بی مورد میانگین تنها 15 ماه هدایت تیم را در دست داشتند یعنی کمترین زمان ممکن. این تیم باید شرایط بهتری پیدا کند و ما هم بر همین موضوع متمرکز شده ایم و انتصاب یک سرمربی جدید وضعیت را تغییر نخواهد داد».


اشتیلیکه در پایان صحبت هایش با یونهاپ یک پیغام برای مخالفانش فرستاد و گفت:« من تا زمانی که اخراجم نکنند از سمتم کنار نمی روم چون هدفم این است بمانم و زمینه بازگشت کره به روزهای اوج و قدرت نمایی اش در آسیا و جهان را فراهم کنم. الان هم روی بازی با ازبکستان تمرکز کردم و حتم دارم از این بازی دوباره می توانیم به روزهای خوب خود باز گردیم».


کد مطلب: 402301

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchvinkz23nvxd.tft2.html?402301

الف
  http://alef.ir