مشکلات سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی/ سایت بالا نمی آید/ شماره تماس پشتیبان سایت شماره تلفن یک خانم خانه دار است!

بخش اجتماعی الف؛ ۱۴ تیر ۹۶

14 تير 1396 ساعت 10:30


به گزارش الف؛  روز 7 تیر ماه سال جاری (روز چهارشنبه هفته گذشته) مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در اطلاعیه‌ای نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی را اعلام کرد و از شرکت کنندگان در این المپیاد خواست با مراجعه به سایت http://oly.medu.ir نتایج را مشاهده کرده و افراد برگزیده از روز 10 تیرماه (روز شنبه هفته جاری) برای برگزاری دوره آموزشی مرحله سوم المپیادهای علمی دانش آموزی ثبت نام کنند.

براساس این اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت http://oly.medu.ir عنوان شده بود: کمیته های علمی متشکل از اساتید صاحب صلاحیت دانشگاهی و معلمان با تجربه آموزش و پرورش در هر المپیاد، مسئولیت کلیه مراحل شناسایی و آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی را برعهده دارد و تمامی مراحل مذکور از طرح سؤال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج و ... در کمیته های علمی به عنوان تنها مرجع تصمیم گیری در این حوزه، با دقت بسیار بالا انجام می شود. 

براساس اعلام مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان برای شرکت کنندگانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند، کارنامه ای جهت اطلاع صادر شده است که در صورت تمایل می توانند آن را (به استثنای شرکت کنندگان آزمایشی المپیادها) از روز چهارشنبه  مورخ 7/4/1396 از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی http://oly.medu.ir  دریافت نمایند و ضمناً برای پذیرفته شدگان مرحله دوم، کارنامه صادر نشده است.

به گزارش الف؛ تمام این اطلاعیه ها در حالی اعلام می شوند که شرکت کنندگانی با مراجعه با سایت فوق برای مشاهده کارنامه و همچنین مشخص شدن افراد پذیرفته شده با مشکل مواجه می‌شوند.

این افراد با تماس به الف عنوان کردند سایت مورد نظر باز نمی‌شود و نمی توانند نتایج را مشاهده کنند؛ همچنین برخی هم عنوان کردند سایت اعلام نتایج با Error 404 مواجه می شود.

خبرنگار الف، این موضوع را پیگیری کرد که البته از روز شنبه گذشته (10 تیر ماه) سایت http://oly.medu.ir باز شده، اما مراجعه کنندگان نمی توانند نتایج و کارنامه خود را مشاهده کنند و این در حالی است که قرار بود تمامی پذیرفته شدگان این مرحله از المپیادهای علمی، از روز شنبه 10تیر ماه جاری برای شهر تهران و از روز دوشنبه 12تیر ماه شهرستانی‌ها به آدرسی که در اطلاعیه درج شده بود (شهر تهران) برای ثبت نام مراجعه کنند؛ در حالی که شرکت کنندگان برای مشاهده نتایح و افراد پذیرفته شده، مشکل داشتند.

البته بر روی صفحه سایت فوق دو شماره تلفن (ثابت و همراه) برای تماس با واحد پشتیبانی قرار داده شده است تا شرکت کنندگان از طریق تماس با آن بتوانند مشکل خود و همچنین اعلام اسامی پذیرفته شدگان را درمیان گذارند، که متاسفانه شماره تلفن ثابت به صورت 24 ساعت بوق اشتغال می‌زند و مردم نمی توانند از این طریق مشکل خود را حل کنند.

شرکت کنندگان و خانواده‌ آنها با شماره تلفن همراه هم تماس گرفته که برای پاسخگویی 24 ساعت در اختیار مردم قرار گرفته بود، شماره همراه یک زن خانه دار!! است که به دلیل حجم تماس ها با وی، اقدام به خاموش کردن گوشی تلفن همراه خود می‌کند. این شماره در حالی درج شده که وی هیچ ارتباطی با آمورش و پرورش ندارد.

خبرنگار الف بررسی بیشتر با این شماره تماس گرفت، اما متاسفانه این شماره تلفن همراه خاموش بود و زمانی هم که روشن شد؛ خانم خانه داری جواب داد که اصلا اطلاعی از آزمون هم حتی هم نداشت چه برسد به پشتیبانی یک سایت!

وی به خبرنگار الف، در این چند روز برای وی ایجاد مزاحمت شده و تماس های بیشماری که با شماره او انجام شده، باعث شد تا تلفن همراه خود را خاموش کند و به دلیل اینکه کار ضروری داشت، اقدام به روشن کردن آن کرده و بعد از این موضوع دوباره تلفن همراه خاموش شد.

این موضوع در حالی رخ داده است که با توجه به اتفاقات اخیر مانند انتشار سوالات امتحانات نهایی، قبل از برگزاری آزمون و همچنین برخی تخلفات، مردم بخصوص دانش آموزان (شرکت کنندگان) را نگران کرد و لازم  بود و است که وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان لازم بود در این موضوع و رفع نگرانی مردم، قبل از انتشار اطلاعیه یک بار سایت مورد نظر و همچنین شماره تلفن‌هایی که برای تماس با واحد پشتیبانی درج شده بود را بررسی می کردند تا مشکلات حل شود، اما این در حالی است مسوولین که نام آن «مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان» است، به خود این زحمت را نداده اند و باعث نگرانی شرکت کنندگاه شدند.

سوالی که مطرح است آیا فردی در این مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وجود نداشت تا این صفحه سایت که صفحه‌ای متصل به سایت آموزش و پرورش است، را به صورت صحیح ایجاد نماید که در اعلام نتایج درست اقدام می‌کرد؛ و آیا ایجاد این صفحه و همچنین اتفاقات مورد نظر، نهاد و یا واحدی نیست که بر آن نظارت کند؟

اما مسوولین متاسفانه صرف انجام کار، کار را اشتباه انجام دادند و ای کاش کمی  دقت عمل می کردند تا برای مردم مشکل ایجاد نشود و انتظار پاسخگویی بود، که متاسفانه این موضوع هنوز در دستگاه‌های اجرایی نهادینه نشده است و مردم در موارد گوناگونی مانند این موضوع سرگردان می شوند.
 
الف آماده است تا پاسخ مسوولین و همچنین مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان را درج کند، اما این در حالی است که امروز ثبت نام برای پذیرفته شدگانی که هنوز از نتیجه آزمون اطلاع ندارند، تمام شده و می شود و حتی امروز، روز شروع برگزاری کلاس‌های آموزش تابستانی برای تمامی المپیادها (به استثنای المپیادهای کامپیوتر، ریاضی و سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که ازطریق کمیته‌های علمی ذیربط اطلاع رسانی خواهدشد) در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بود؛ دریغ از بررسی و پاسخگویی.
 

 


کد مطلب: 489306

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchvwnk-23n6xd.tft2.html?489306

الف
  http://alef.ir