تعداد آوارگان مسلمان میانماری از مرز ۱۲۳ هزار نفر گذشت

14 شهريور 1396 ساعت 17:46


براساس آماری که سازمان ملل متحد از قول کارشناسان مستقر در محل خود اعلام کرده است، تعداد آوارگان مسلمان میانماری که به خاطر خشونت و ترس از مرگ مجبور به ترک کشورشان شدند، از مرز ۱۲۳ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش مهر، تازه ترین گزارش ها از میانمار حاکی از آن است که تعداد آوارگان مسلمان میانماری که قربانی خشونت ارتش این کشور شدند، از مرز ۱۲۳ هزار نفر گذشت.

به گزارش بیزینس اینسایدر، براساس آماری که سازمان ملل متحد از قول کارشناسان مستقر در محل خود اعلام کرده است، تعداد آوارگان مسلمان میانماری که به خاطر خشونت و ترس از مرگ مجبور به ترک کشورشان شدند، از مرز ۱۲۳ هزار نفر عبور کرد.

عمده مسلمانانی که مجبور به ترک ایالت راخین شده اند قصد ورود به بنگلادش را داشتنه اند. هرچند که بسیاری از آنها توانسته اند خود را به کمپ های سازمان ملل برسانند، اما تعدادی دیگر با خشونت پلیس بنگلادش مواجه و مجبور شدند که به میانمار برگردند.

همچنین از آغاز عزیمت مسلمانان به بنگلادش تاکنون تعدادی از آن ها در حدفاصل آبی بین میانمار و بنگلادش غرق شده اند.

«ویویان تان» سخنگوی کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ضمن تایید این خبر گفته که این نهاد بین المللی از تمام ظرفیت ها برای سر و سامان دادن به پناهجویان استفاده خواهد کرد.

دور جدیدی از خشونت های گسترده علیه مسلمانان روهینگایی در میانمار از ۲۵ آگوست آغاز شده است. در این خشونت ها بیش از ۴۰۰ نفر کشته شدند. اخیرا تازه ترین جنایت ارتش میانمار به دست خود آنها فاش شد؛ آنها اعلام کردند که در راستای مخفی ماندن تعداد کشته شدگان حملات خود جنازه ها را به آتش می کشانند.


کد مطلب: 508692

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchw6nmi23nv-d.tft2.html?508692

الف
  http://alef.ir