اتحادیه اروپا به ابراز نگرانی درباره اعدام ۳ جوان بحرینی بسنده کرد

26 دی 1395 ساعت 21:55


اتحادیه اروپا در پی اقدام رژیم بحرین در اعدام سه شهروند، تنها به صدور بیانیه‌ای اکتفا کرد و این اقدام آل خلیفه را محکوم نکرد.

به گزارش تسنیم، اتحادیه اروپا در پی اقدام رژیم بحرین در اعدام 3 شهروند بیانیه‌ای را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: اوایل امروز اعلام شد که پادشاهی بحرین 3 شهروند را که متهم به قتل 3 پلیس بودند را اعدام کرد. اتحادیه اروپا بار دیگر موضع خود درباره استفاده از اعدام در تمامی شرایط را تکرار می‌کند. این مورد آسیب جدی به اقدام بحرین در تعلیق حکم اعدام طی 7 سال گذشته به شمار می‌آید و نگرانی‌هایی درباره احتمال نقض حق برخورداری از روند عادلانه محاکمه 3 محکوم وجود دارد.

این بیانیه افزود: اتحادیه اروپا خشونت را به عنوان یک ابزار سیاسی رد کرده و کاملا از ثبات و توسعه بحرین حمایت می‌کند اما معتقد است که این موضوع تنها از طریق روند آشتی ملی فراگیر و پایدار حاصل می‌شود.

«احمد الحمادی» مسئول رسیدگی به جنایت‌های تروریستی در رژیم آل خلیفه اعلام کرد:‌ صبح امروز (یکشنبه) حکم اعدام سه جوان بحرینی در پرونده حمله به نیروهای پلیس در منطقه الدیه در روز 3 مارس 2014 میلادی اجرا شد. این سه نفر به‌وسیله شلیک گلوله اعدام شدند. سامی المشیمع یکی از این جوانان بود.

مادر سامی مشیمع، یکی از سه جوان بحرینی اعدام شده که در قبرستان ماحوز برای مراسم تدفین فرزندش حاضر شده بود، گفت: چیزی جز زیبایی ندیدم... خون پسرم را از حمد بن عیسی می‌خواهم.

پس از این اعدام‌ها، دهها نفر از مردم و شهروندان بحرینی در اعتراض به اعدام سه جوان بحرینی توسط آل خلیفه، در برابر منزل این سه شهید تجمع کردند.

همچنین مردم در خیابان اصلی منطقه السنابس در اعتراض به اعدام سه جوان بحرین تظاهرات کردند.

علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای 3 روز عزای عمومی اعلام کردند. در این بیانیه، علمای بحرین همچنین خواهان تشدید خشم عمومی در سراسر این کشور شدند.

جنبش های «جوانان انقلاب 14 فوریه»، «شباب الدراز»، «العمل السلامی» و «الوفاء الاسلامی» ضمن محکومیت اعدام سه شهروند بحرینی، خواستار تظاهرات گسترده مردم این کشور علیه سیاست های آل خلیفه شدند.


کد مطلب: 435495

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchwmnkm23nxkd.tft2.html?435495

الف
  http://alef.ir