قصه‌ عجیب یک مسجد در مجاورت تئاتر شهر!

بخش فرهنگی الف، 7 شهریور 96

7 شهريور 1396 ساعت 12:16


این روزها اگر از چهار راه ولیعصر (عج)و نزدیکی تئاتر شهر گذر کرده باشید حتما ساختمانی را دیده‌اید که با شکل و شمایلی مدرن در ضلع جنوبی تئاتر شهر جا خوش کرده؛ جایی که یک زمان پارکینگ بود و الان با دو نام متفاوت بر سرش دعواست؛یکی "مجتمع فرهنگی و مذهبی حضرت ولیعصر(عج)" و دیگری "مسجد جامع و مجتمع فرهنگی اسلامی و حوزه حضرت ولیعصر (عج)"!
 

این ساختمان که حدود 14 سال از کلنگ‌زنی آن می‌گذرد و چند هفته‌ای است رنگ و رُخش با برداشتن حصارها بیشتر نمایان شده، با حاشیه‌های زیادی در طول این سال‌ها روبه‌رو بوده و این حاشیه‌ها حتی الان هم که ساختمان به نظر می‌رسد برای بهره‌برداری آماده است، با همین نامگذاری متفاوت و نصب دو تابلو و نشان، ادامه دارد؛ شاید هم به قول بعضی‌ها هیچ وقت رنگ سرانجام و آرامش به خود نبیند.
 داستان این مسجد، مجتمع فرهنگی، حوزه علمیه، حسینیه یا شاید در آینده مجتمع تجاری، از زمانی شروع می‌شود که عده‌ای قصد می‌کنند بنایی را به عنوان "مسجد" در ضلع جنوبی تئاتر شهر، یعنی جایی که پارکینگ این مکان بود، بسازند و همین، نقطه‌ی آغاز تمام تنش‌ها می‌شود. زمین کنار تئاتر شهر از قبل از انقلاب اسلامی به عنوان پارکینگ مجموعه استفاده می‌شد و اگرچه این بنای فرهنگی و تاریخی همواره به دلیل فضای ن