سردار کوثری: از محل استقرار تروریست ها در پاکستان مطلع هستیم

20 ارديبهشت 1396 ساعت 8:55


رئیس اسبق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ایرانی‌ها قطعا اطلاعاتی از جای تروریست‌های میرجاوه خبر دارند، اما نمی‌توانند این اطلاعات را به صورت علنی مطرح کنند تا تروریست‌ها هم از جایشان نقل مکان کنند.

به گزارش میزان،  "ادامه‌ی این وضع در مرزهای مشترک برای ما قابل تحمل نیست." این عبارتی بود که به سرخط خبری بسیاری از رسانه های جهان در روز دوشنبه تبدیل شد جمله ای که از زبان سرلشکر باقری جاری شد و اشاره ای بود که به اتفاق تروریستی روز چهارشنبه 6 اردیبهشت در مرز مشترک ایران و پاکستان.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که در آیین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین صحبت می کرد علاوه بر این افزود: "در صورت ادامه‌ی تعرضات، مخفیگاه تروریست‌ها در هر کجا که باشد مورد ضربات کوبنده قرار خواهد گرفت."

به فاصله یک روز از این اظهار نظر قاطع رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت خارجه پاکستان، سفیر ایران را احضار کرد؛ «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی نیز طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری «دنیا» پاکستان، اعلام کرد: "اگر تهران اطلاعات لازم در زمینه تروریست هایی که علیه مرزبانان این کشور اقدام کرده اند را در اختیار ما قرار دهد، اسلام آباد علیه آنان وراد عمل خواهد شد. "
در واکنش به اظهارات مشاور نخست وزیر پاکستان؛ سردار اسماعیل کوثری رئیس پیشین اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان می‌گوید: از محل استقرار تروریست ها، ایران قطعا اطلاعات دارد، اما نمی‌تواند این اطلاعات را به صورت علنی مطرح کند چرا که در این صورت تروریست‌ها نقل مکان می‌کنند.

رئیس سابق کمیته دفاعی مجلس علاوه بر این اضافه می کند: به همین خاطر سردار باقری خطاب به پاکستانی‌ها می‌گوید اگر شما جلوی تروریست‌ها نایستید ما خودمان اقدام می‌کنیم، ما توانمندی برخورد مناسب با تروریست‌ها را داریم، اما نمی‌خواهیم با کشور برادری مانند پاکستان اختلافی بوجود بیاید.

رئیس اسبق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح معتقد است که در صورتی پاکستان طعم امنیت را در مرزهایش می‌چشد که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی‌اش احساس مسئولیت داشته باشند.

وی در گفت و گو با خبرگزاری میزان خاطر نشان می کند: اگر پاکستان بر مرزهایش مسلط نیست ما می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان با جدید‌ترین امکانات تسلیحاتی با این مساله برخورد کنیم و این تروریست‌ها را درمرزهای خودمان تا عمق کشور پاکستان سرکوب کنیم و آنچنان با این تروریست‌ها برخورد کنیم که دیگر کنار مرزهای ایران پیدایشان نشود.

کوثری علاوه بر این می افزاید: اگر حکومت پاکستان بر تمامی مرز‌هایش حاکمیت دارد باید جواب دهد این تروریست‌ها بر چه اساسی آمده اند این اقدام تروریستی را انجام داده اند؛ باید کاری کنیم که امنیت در مرزهای هر دو کشور برقرار شود و اجازه انجام چنین اقدامات تروریستی در آینده به هیچ وجه داده نشود.
 


کد مطلب: 470612

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchzvnki23nq-d.tft2.html?470612

الف
  http://alef.ir