بلومبرگ: روحانی تاکید کرد که ایران بر تعهداتش در توافق هسته ای پایبند می ماند

14 مرداد 1396 ساعت 21:56


خبرگزاری بلومبرگ امروز (شنبه) در گزارشی نوشت که حسن روحانی برای آغاز دور دوم ریاست جمهوری با یاد کردن سوگند، تاکید کرد که کشورش بر تعهداتش در توافق هسته ای پایبند می ماند.

به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، حسن روحانی در مقابل جمعی از مقامات خارجی برای دومین دور ریاست جمهوری سوگند خورد. روحانی 68 ساله در مجلس ایران خطاب به مقاماتی که فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در میان آنها بود، گفت: ایران آغازگر نقض برجام نخواهد بود.

بلومبرگ نوشت که حضور موگرینی در این مراسم نشان آشکاری بر حمایت از رئیس جمهوری ایران و توافق هسته ای است. 

مراسم تحلیف روحانی هفتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور مقام ها و شخصیت های کشوری و لشکری و قریب یکصد هیات بلند پایه خارجی و بین المللی از کشورهای مختلف جهان عصر امروز( شنبه) برگزار شد.

این مراسم با حضور 1200 مهمان شامل 700 نفر از مسئولان کشور اعم از روسای قوا، نمایندگان، اعضای شورای نگهبان، مقامات عالیرتبه نظامی و انتظامی، سیاسیون و حدود 500 مهمان خارجی در سطح رییس جمهور، رئیس مجلس، معاون رییس جمهور، نخست وزیر و یا معاون نخست وزیر، نایب رئیس مجلس، گروه دوستی و پارلمانی، روسای سازمان‌های بین‌المللی و برخی از نمایندگان مجلس کشورهای خارجی دقایقی قبل در محل مجلس شورای اسلامی پایان یافت.


کد مطلب: 499045

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci53a5wt1a3u2.cbct.html?499045

الف
  http://alef.ir