علم‌الهدی به وزارتخارجه: درباره شیوخ ناپاک منطقه افشاگری کنید/باید به مسلمانان میانمار کمک کنیم

17 شهريور 1396 ساعت 14:38


امام جمعه مشهد گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی و هلال احمر کشور کمک فوری به مسلمانان مظلوم میانمار داشته باشند و به دادن بیانیه اکتفا نکنند.

به گزارش خبرآنلاین،  آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با تبریک عید سعید غدیر اظهارکرد: این عید بزرگ مانند سایر اعیاد اسلامی است و در فرهنگ اسلام عید و سروری که جنبه اسلامی دارد به خاطر حوادث گذشته نیست زیرا بزرگداشت این روز به خاطر اندیشه تداوم رهبری پس از پیامبر اکرم(ص) است.

اهم اظهارات امام جمعه مشهد را به نقل از خبرگزاری‌ها در ادامه می خوانید؛

*پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر به مردم می گویند حاضران به غایبان پیام غدیر را برسانید، یعنی به آنها بگویید رهبری اسلام جز با حاکمیت الله و رهبری منصوب از خدا به هیچ وجه قابل انجام نیست.

*عید غدیر روز نشان دادن دکترین سیاسی به جهان است که باید مدیریت بشر در دست خدا باشد واین مهم به دست بشر قابل انجام نیست.

*برخی ازفقا در عید غدیر نماز عید می خوانند و حتی حضرت آیت الله صافی گلپایگانی دراین خصوص فتوا داده اند.

*امسال عید غدیر مصادف با هفده شهریور است و این تقارن برای ما گویای یک حقیقت است و آن این است که حاکمیت امامت و ولایت فداکاری و جان دادن می خواهد و جامعه طرفدار تشیع باید در این راه جان خود را بدهد.

* غدیر قربانی می خواهد و مدافعان حرم امروز سرشان در کویر شام و عراق بریده می شود قربانی غدیر هستند.

*قربانی دو جور است و عده ای در جبهه جنگ جان خود را فرد می کند و قربانی دیگر کشته شدن و در آتش سوختن به خاطر توطئه است.

*امروز قربانی در یمن و بحرین قربانی جبهه هستند ولی کشتار در میانمار قربانی توطئه است که از سال ۹۱ عده ای در آتش می سوزند و برخی می گویند به جز غربی ها و آمریکا کشورهای منطقه نیز در این خصوص دخالت دارند.

* ایران مانند دیگر کشورها نیست که تنها بخواهیم این حادثه را محکوم کنیم وبیانیه بدهیم بلکه دستگاهها دیپلماسی ما باید توطئه پشت پرده برخی حکومت های ناپاک منطقه در کشتار مردم میانمار را افشا گری کند.

*مردم ما نمایندگان متدین به مجلس فرستاده اند و کمیسیون سیاست خارجی باید با قدرت پای کار بیاید و دستگاه دیپلماسی را بازخواست کند تا در این زمینه کمک شیوخ ناپاک منطقه به مسلمان کشی روشنگری شود.

*مسلمانان میانمار حتی قایق ندارند تا از دریا رد شوند، آیا کشورما امکانات ندارد که به آنها کمک کنند؟. این ها برادران و خواهران مسلمان ما هستند که دستگاههای نظام باید موضوع را ساماندهی کنند و هلال احمر نیز باید امکانات لازم را به این کشور ارسال کند.

*مجلس و دولت باید اقدام قاطعی که در شان نظام دینی ما باشد در حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار انجام دهند نه اینکه کاری که ترکیه می کند ما هم انجام دهیم.


کد مطلب: 509449

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci53aw3t1au52.cbct.html?509449

الف
  http://alef.ir