جریمه عجیب باشگاه چاپه کوئنسه

22 آذر 1395 ساعت 16:02


تیم فوتبال چاپه کوئنسه که بیشتر بازیکنانش را در حادثه سقوط هواپیما از دست داده است، به شکل عجیبی جریمه شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، تیم فوتبال چاپه کوئنسه دو هفته پیش در سانحه هوایی کلمبیا ۲۲ بازیکن خود را از دست داد و تنها سه بازیکن این تیم از این حادثه نجات پیدا کردند. این تیم برزیلی برای برگزاری فینال جام آمریکای جنوبی به کلمبیا سفر کرد اما به علت سقوط هواپیما، دیدار فینال برگزار نشد و جام این رقابت‌ها به صورت افتخاری به چاپه کوئنسه داده شد.

این تیم آخرین دیدارش در لیگ برزیل برابر اتلتیکو مینیرو را نیز انجام نداد. هر دو تیم در ورزشگاه آره‌نا کوندا حاضر نشدند و به همین خاطر، دادگاه عالی ورزش در برزیل هر دو تیم را جریمه کرد. چاپه کوئنسه ۳۰ هزار دلار جریمه و همچنین دو امتیاز نیز از این تیم کسر شد.

فدراسیون فوتبال برزیل برای این بازی بر طبق  قوانین داور مشخص کرده بود. داور ۳۰ دقیقه منتظر دو تیم ماند و پس از این زمان پایان بازی را اعلام کرد.

فدراسیون برزیل درباره این اتفاق در اطلاعیه‌ای نوشت: در آره‌نا کوندا بازی تیم‌های چاپه کوئنسه و اتلتیکو مینیرو برگزار نشد و به همین علت هر دو تیم بازنده اعلام شدند (شکست سه بر صفر). چاپه کوئنسه با ۵۲ امتیاز و قرار گرفتن در جایگاه یازدهم، فصل را به پایان رساند و اتلتیکو با ۶۲ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.


کد مطلب: 423444

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci5pa55t1ar52.cbct.html?423444

الف
  http://alef.ir