ويژه برنامه هاي "دهه ولایت" در متروي تهران

12 شهريور 1396 ساعت 15:44


معاون فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه از اجراي ويژه برنامه هاي" قربان تا غدير" در گذرگاه هاي فرهنگي مترو خبر داد.
    
به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه، محمد بني حسن ضمن تبريك فرا رسيدن اعياد قربان و غدير گفت: به مناسبت اين ايام مبارك و ايجاد فضاي شاد در گذرگاه هاي فرهنگي مترو برنامه هاي متنوع فرهنگي در حال برگزاري است.

وي ارتقاي نشاط عمومي و آشنايي مخاطبان با آداب غدير از قبيل هديه دادن، صله رحم و نيز گسترش و تعميق شناخت شهروندان از الگوهاي ديني را از اهداف اصلي اجراي اين برنامه ها عنوان كرد و افزود: به همين منظور برنامه هاي جشن ويژه مسافران مترو در سه روز و در دو ايستگاه امام خميني(ره) و ابن سينا برگزار مي شود. 

معاون فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه ادامه داد: اين ويژه برنامه ها با عناوين "عيد ولايت"،"مهر غدير" و "حاضران به غايبان بگويند"  شامل اجراهای متنوع فرهنگی و شاد است كه مسافران شهر زيرزميني لحظاتي چند ميهمان اين ضيافت خواهند شد. 

بني حسن گفت: همزمان با اجراي اين جشن ها گروه هنري مردان نقره اي(سيلورمن) با استفاده از حركات مفهومي ومضامين مرتبط با آداب روز عيد غدير به هنرنمايي مي‌پردازند. هم چنين  سرود با اجراي ايمايي توسط گروه هنرمندان ناشنوا و گروه موسيقي آييني از ديگر برنامه هاي اين جشن هاست.

وي با اشاره به هماهنگ سازي فضاي محيطي ايستگاه هاي مترو  با عنوان ترنم عیدانه در راستای تعمیق مولفه های سبک زندگی اسلامی - ایرانی با اين مناسبت گفت: دراين ايام نمايشگاه پوستر با عنوان " خورشيد ولايت " نيز در دو ايستگاه شهيد مدني و پيروزي شامل بيست طرح از آثار منتخب هنرمندان گرافيست و با موضوع دهه ولايت به قاب تصوير مي نشيند و نگاه مسافران مترو را به تماشاي آن دعوت مي كند.


کد مطلب: 508044

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci5vaw5t1auu2.cbct.html?508044

الف
  http://alef.ir