کمپین کویتی‌ها در حمایت از مردم قطر

21 خرداد 1396 ساعت 21:22


مردم کویت با راه اندازی کمپینی در فضای مجازی ضمن انتقاد از تحریم‌های عربستان علیه مردم قطر خواستار لغو این تحریم‌ها شدند.

به گزارش ایرنا، مردم کویت با راه اندازی یک هشتک با نام 'گرامیداشت عید فطر در قطر' بر لزوم سفر دسته جمعی شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به قطر تاکید کرده و خواستار شکسته شدن تحریم هوایی، دریایی و زمینی قطر شدند.

این هشتک در فضای مجازی در ساعت‌های اخیر رتبه اول را به خود اختصاص داد و هزاران تن از شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با آن اعلام همبستگی کردند.

دولت کویت برای جبران تحریم‌ هوانوردی اعمال شده علیه قطر به وسیله تعدادی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تدابیر گسترده‌ای را برای کمک به صنعت هوایی قطر اتخاذ کرده است.

بر این اساس مسئولان فرودگاه بین‌المللی کویت با ارائه آمار رسمی اعلام کردند که در روزهای جمعه و شنبه پروازهای مستقیم از کویت به دوحه و بالعکس به صورت قابل توجهی افزایش یافته و در 2روز 44 پرواز میان 2 کشور انجام شده است.

مسئولان فرودگاه کویت همچنین تدابیر گسترده‌ای را با هدف تسریع روند خروج مسافران پروازها به قطر اتخاذ کردند.
همزمان با اوج گیری تنش‌های سیاسی میان عربستان، امارات و بحرین با قطر، کشورهای کویت و عمان شرکت‌های هواپیمایی خود را مامور جابه جایی شهروندان قطری کردند.

قطرکه به دلیل قطع روابط درحال خارج کردن اتباع خود از عربستان سعودی است با هماهنگی کویت و عمان چند فروند هواپیمای مسافربری از این 2 کشور اجاره کرده و در حال خارج کردن اتباع خود از عربستان است.
عربستان سعودی ورود هواپیماهای قطری به حریم هوایی خود را ممنوع کرده است.

تلاش‌های سیاسی نیز برای آشتی دادن و حل اختلافات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس تاکنون به نتیجه نرسیده است.
عربستان دوشنبه گذشته به همراه، امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرد.


کد مطلب: 481747

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci5za5yt1avy2.cbct.html?481747

الف
  http://alef.ir