۸۷ درصد بودجه کشور خرج امورات جاری می‌شود

13 شهريور 1396 ساعت 14:45


عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: ۸۷ درصد درآمد کشور از محل فروش نفت و اخذ مالیات بوده که فقط خرج امورات جاری مانند پرداخت حقوق می‌شود.

احمد امیرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم، با انتقاد عدم داشتن عملکرد مناسب در مباحث اقتصادی در کشور اظهار داشت: بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی‌ها مبنای فعالیت‌های اقتصادی در کشور هستند که متأسفانه عملکرد خوبی به‌ویژه در بازار سرمایه و بانک‌ها نداشتیم.

وی بابیان اینکه اجرای اصل 44 قانون اساسی بعضاً با رانت‌ها همراه بوده است، تصریح کرد: اجرای چنین اصلی لازمه اقتصاد کشور با توجه به حضور پررنگ دولت در عرصه‌های مختلف است و گاها شاهد آن بودیم که در اجرای آن سازمان‌ها به‌جای بدهکاری شرکت‌ها را با یکدیگر تهاتر کرده‌اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 87 درصد درآمد کشور از محل فروش نفت و اخذ مالیات بوده که فقط خرج امورات جاری مانند پرداخت حقوق می‌شود و مابقی با توجه به هزینه بالای کشورداری رقم ناچیزی است و باید برای آن فکری کرد.

وی با انتقاد از ورود بی‌رویه کالاها به‌ویژه کالاهای لوکس ابراز کرد: لوازم‌آرایشی یکی از محصولاتی است که به علت مصرف زیاد امروز حجم زیادی از واردات کشور را به خود اختصاص داده و ارز زیادی خرج خرید و واردات آن‌ها می‌شود که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.


کد مطلب: 508332

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcipvawrt1aup2.cbct.html?508332

الف
  http://alef.ir