آیت‌الله مکارم‌شیرازی: برداشتن ویزا توسط دولت عراق بر باشکوه‌تر شدن مراسم اربعین می‌افزاید

14 آذر 1395 ساعت 11:28


مرجع تقلید شیعیان گفت: مسلماً برداشتن ویزا می‌تواند در باشکوه‌تر شدن مراسم اربعین بیافزاد و خواری بر چشم وهابیت تکفیری باشد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حضور میلیونی زائرین امام حسین (ع) در اربعین اظهار داشت: میلیون‌ها نفر از مردم جهان، عراق و به‌‌ویژه ایران در اربعین حسینی(ع) حضور داشتند و از دولت و مردم عراق که در این مدت زحمات زیادی کشیدند، تقدیر و تشکر داریم.

وی با محکوم‌کردن حمله تروریستی در حله عراق، ثمره این‌گونه اقدامات را واردکردن ضربه سنگین‌تر به مغزشان دانست و خاطرنشان کرد: این افراد در موصل عراق و سوریه در حال فرارند و در این شرایط چنین جنایت‌هایی را هم مرتکب می‌شوند که جای سؤال دارد آیا هیچ دیوانه‌ای این کار را می‌کند؟

مرجع تقلید شیعیان از دولت عراق خواست تا در صدور ویزا مراعات داشته و برای زوار تسهیلاتی در نظر بگیرد  و ادامه داد: مسلماً برداشتن ویزا می‌تواند در باشکوه‌تر شدن مراسم اربعین بیافزاد و خواری بر چشم وهابیت تکفیری باشد.

وی با اشاره به شکستن مهر آیت‌الله موسوی اردبیلی توسط فرزند این عالم وارسته، ابراز کرد: شکستن مهر و تعطیلی دفتر این مرجع تقلید اقدام مناسبی بود که فرزند آن مرحوم انجام داد و انشالله این حرکت از سنت‌ها شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: شکستن مهر و تعطیلی دفاتر از زمان‌های گذشته وجود داشته و این حرکت از سنت‌های پیشینیان ما‌ست و امیدوارم سایر عزیزان هم این سنت حسنه که سبب عظمت مرجعیت می‌شود را رعایت کنند.


کد مطلب: 420366

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciqua5qt1arp2.cbct.html?420366

الف
  http://alef.ir