تشرف ۸ نفر به اسلام در حرم امام رضا

17 شهريور 1396 ساعت 11:43


مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار زن و چهار مرد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به دین اسلام مشرف شده اند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد هاشمی نژاد گفت: افراد مسلمان شده 20 تا 40 ساله و از کشورهای آلمان، روسیه، اوکراین، آمریکا، سوئد، ایتالیا و هندوستان هستند که تحت تاثیر نزدیکان مسلمان خود یا بر اساس مطالعه دین اسلام مسلمان شده اند.

وی اظهار کرد: در پنج ماه ابتدای امسال 600 هزار زائر غیرایرانی و گردشگر در حرم مطهر رضوی حضور یافته و از برنامه های مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی بهره مند شده اند.

وی گفت: اغلب این زائران اردو زبان، عرب زبان، آذری زبان و انگلیسی زبان هستند که برنامه های متناسب با آنان تدوین و برگزار می شود.

هاشمی نژاد افزود: در این راستا جلسات متعدد سخنرانی با موضوعات فرهنگی و مذهبی، بیان احکام، قرائت ادعیه و زیارت برگزار شده است.
وی اظهار کرد: خدماتی نیز از جمله راهنمایی زائران غیرایرانی و کمک به آنها در رفع مشکلات احتمالی به صورت حضوری و تلفنی ارائه شده است.

وی گفت: در پنج ماه امسال سه هزار و 546 زائر غیرایرانی از موزه و اماکن حرم مطهر رضوی دیدن کردند و برای آنان جلسات پرسش و پاسخ و نمایش فیلم نیز ارائه شده است. وی ادامه داد: همچنین در این مدت 50 هزار نفر از زائران غیر ایرانی در مسابقات فرهنگی متناسب با زبان خود شرکت کرده اند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی افزود: برگزاری کلاس های آموزشی و اعتقادی، شب شعر، ارائه خدمات به کاروان و گروه های زیارتی، عرضه محصولات فرهنگی، پاسخگویی به مسائل شرعی، کلاس های آموزشی برای کودکان و آموزش زبان فارسی برای بزرگسالان از دیگر برنامه های ارائه شده برای زائران غیر ایرانی می باشد.
وی اظهار کرد: از ابتدای امسال 18 همایش و نشست تخصصی سفیران رضوان با موضوعات روز و بر اساس نیازهای جامعه با حضور نخبگان و فرهیختگان کشورهای مختلف به زبان عربی برگزار شده که سه هزار و 500 نفر غیر ایرانی در آن شرکت کرده اند.


کد مطلب: 509421

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcir3awzt1au52.cbct.html?509421

الف
  http://alef.ir