تیلرسون: ترامپ، پوتین را در مساله مداخله انتخاباتی تحت فشار قرار داد

16 تير 1396 ساعت 23:52


وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار روسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه نشست سران کشورهای عضو ۲۰ به اظهارنظر درباره این نشست پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا درباره این نشست، خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا همتای روسی خود ولادیمیر پوتین را درباره مداخله مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به شدت تحت فشار قرار داده است.

به گفته تیلرسون، ترامپ نشست دو ساعته خود با پوتین را با سوال درباره مداخله سایبری مسکو در سیستم سیاسی آمریکا آغاز کرده است. با این حال تیلرسون خاطرنشان کرده که این دو رییس‌جمهور درباره مسائل مختلف به صورت طولانی به تبادل نظر پرداختند.

بنابر گزارش‌ها، پوتین در این نشست مداخله کشورش در انتخابات اخیر آمریکا را رد کرده است. با این حال وزیر خارجه آمریکا بدون پاسخ دادن به سوال‌ها مبنی بر اینکه آیا ترامپ تکذیبیه پوتین را در این خصوص پذیرفته، محل کنفرانس خبری را ترک کرد.

تیلرسون در بخش دیگری از کنفرانس خبری خود خاطرنشان کرد که طرفین تمایل اندکی به تداوم تقابل‌های منفی پیشین نشان داده‌اند و نسبت به وضعیت ایجاد شده ابراز نارضایتی کردند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تایید کرد که در اولین دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه، این سوال پیش از همه مورد بررسی قرار گرفت که دو کشور چگونه می‌توانند به بهبود روابط خود کمک کنند.

وی در خصوص طولانی شدن این دیدار که قرار بود نیم ساعته باشد با این حال دو ساعت به طول انجامید، توضیح داد: هیچ یک از رهبران تمایلی برای توقف نشست نداشتند.

وزیر خارجه آمریکا فضای موجود در این گفت‌وگو را همچنین مثبت ارزیابی و عنوان کرد: پوتین و ترامپ به سرعت با یکدیگر ارتباط برقرار کردند.

 


کد مطلب: 490026

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcirua5qt1a3u2.cbct.html?490026

الف
  http://alef.ir