کشف دست کم ۳۴ جسد از مجموعه تفریحی در مانیل

12 خرداد 1396 ساعت 9:31


یک شبکه تلویزیونی فیلیپین روز جمعه اعلام کرد دستکم 34 جسد از مجموعه تفریحی و هتل نزدیک فرودگاه بین المللی مانیل پایتخت این کشور کشف شده است.

به گزارش ایرنا، این مجموعه تفریحی و گردشگری فیلیپین بامداد جمعه شاهد حمله مسلحانه ای همزمان با درگیری نیروهای نظامی این کشور با تروریست ها مرتبط با داعش در شهر 'مراوی' بود و پلیس تاکید کرد حمله برای سرقت بوده و انگیزه تروریستی نداشته است.
 
اما تارنمای شبکه 'ای.بی.اس – سی.بی.ان' فیلیپین صبح جمعه به نقل از منابع آتش نشانی اعلام کرد که دستکم 30 جسد را از 'اقامتگاه تفریحی جهان' در مانیل کشف کرده است.
گزارش های اولیه نشان می دهد اجساد در طبقات دوم و سوم مجموعه تفریحی جهان در مانیل پیدا شده است.
 
به گفته این منابع، بسیاری از این افراد به دلیل دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در مجتمع که توسط مظنون ایجاد شده بود، خفه شده اند.
 
مسئولان گفتند، دستکم 54 نفر دیگر پس از صدمه دیدن به بیمارستان های اطراف این مجموعه در پایتخت فیلیپین منتقل شده اند.
 
پلیس فیلیپین اعلام کرده است جسد فرد مظنون که به نظر می رسد شباهتی با خارجی های سفید پوست دارد در داخل یک اتاق هتل این مجموعه پیدا شد و احتمال می رود خودکشی کرده باشد.
 
عکس منتشر شده از جسد این فرد مظنون نشان می دهد وی نیز در آتش سوخته است. شاهدان بامداد جمعه اعلام کردند صدای شلیک و انفجار در یک مجتمع بازار و هتل در نزدیکی فرودگاه بین المللی مانیل در پایتخت فیلیپین شنیده شد و پس از آن پلیس مجتمع را محاصره کرد و 'رونالد دلا رزا' رئیس پلیس ملی فیلیپین اعلام کرد هیچ شواهدی مبنی بر اینکه این حمله تروریستی باشد، وجود ندارد.
 
تارنمای 'فیل استار' نیز به نقل از پلیس اعلام کرد این یک سرقت بوده و دو سارق ضمن سرقت برخی وسایل این مرکز تفریحی، با گلوله یک مانیتور را شکسته و برخی جداول را با بنزین به آتش کشیده اند.
 
فرد مظنون 113 میلیون پزو (226 هزار دلار) تراشه های بازی های این مجموعه تفریحی را که سرقت کرده بود در یک کیسه با خود حمل می کرد.
 
'رونالد دلا رزا' رئیس پلیس ملی فیلیپین نیز اعلام کرد بدن بی جان فرد مشکوک، به عنوان 'مشکوک به خارجی و سفید پوست' داخل اتاق 510 طبقه پنجم هتل پس از یک تعقیب و گریز طولانی با نیروهای امنیتی پیدا شد.
 
وی به خبرنگاران گفت که مهاجم نقابدار تفنگش را به سمت مردم نشانه نگرفت بلکه قصد داشت دست به سرقت بزند.


کد مطلب: 478525

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcirva5wt1ayw2.cbct.html?478525

الف
  http://alef.ir