واکنش پاکستان به آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی

13 شهريور 1396 ساعت 10:26


سخنگوی وزارت خارجه پاکستان به آزمایش بمب هیدروژنی توسط کره شمالی واکنش نشان داده و آن را بسیار خطرناک توصیف کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از دیلی پاکستان، اسلام آباد نیز نتوانست در مقابل آزمایش‌های مکرر موشک‌های اتمی توسط کره شمالی سکوت کند و سرانجام به آن واکنش نشان داد.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ضمن انتقاد شدید از آزمایش مداوم موشک توسط کره شمالی آن را غیر قابل دفاع خوانده و بسیار خطرناک دانست .

نفیس زکریا گفت: پیونگ یانگ باید دست از آزمایش مداوم موشکی بردارد، و ما مراتب نگرانی شدید خود را درباره آن ابراز می‌کنیم .

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تصریح کرد: پیونگ یانگ باید به قوانین سازمان ملل احترام گذاشته و از رفتارهای تحریک آمیز خودداری کند، اقدامات آنان باعث تهدید منطقه است.

روز گذشته کره شمالی یک موشک هیدروژنی را مورد آزمایش قرار داد که قدرت آن از بمب اتم نیز بیشتر است که در پی آن کشورهای فراوانی چون ژاپن، آمریکا، چین، کره جنوبی، انگلیس و... واکنش نشان داده و این اقدام کره شمالی را تهدید آمیز توصیف کردند.

مدتی است آمریکا، کره شمالی را تهدید به عملیات نظامی می‌کند و هر بار پاسخ کره شمالی آزمایش یک موشک خطرناک و قوی بوده است.

به نظر می‌رسد ترامپ فاقد سیاستی قدرتمند برای کنترل کره شمالی است و در زمینه ایجاد تفاهم میان واشنگتن و پیونگ یانگ شکست خورده است.


کد مطلب: 508224

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcirvaw5t1aur2.cbct.html?508224

الف
  http://alef.ir