وجود خون در ادرار را جدی بگیرید

4 شهريور 1395 ساعت 14:01


عضو انجمن اورولوژی ایران گفت: دیده شدن خون در ادرار زنگ خطر بیماری‌های کلیوی و مجاری ادراری است و انجام آزمایش تشخیص سرطان پروستات برای مردان بالای ۵۰ سال، الزامیست.

به گزارش فارس، محمدعلی زرگر در حاشیه نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران افزود: با توجه به شیوع بیماری‌های کلیوی، انجام آزمایش PSA (تست تشخیص سرطان پروستات) برای مردان بالای ۵۰ سال الزامی است.

وی گفت: تغییر ناگهانی رنگ ادرار را نباید به حساب تغذیه گذاشت زیرا تغییر رنگ ادرار با سرطان‌های مثانه، پروستات و مشکلات مجاری ادراری ارتباط مستقیم دارد.

زرگر افزود: والدین باید نسبت به وضع تناسلی و ادراری کودکان کاملاً آگاه باشند زیرا تشخیص زود هنگام بیماری‌های تناسلی و ادراری در کودکی روند درمان را به شکل قابل ملاحظه‌ای سرعت می‌بخشد.

عضو انجمن اورولوژی ایران با بیان اینکه آگاهی بخشیدن به جامعه از طریق توصیه‌های بهداشتی می‌تواند سطح دانش مردم را برای پیشگیری از بیماری‌های کلیوی و مجاری ادراری بالا ببرد، گفت: انجام کشت ادرار بسیاری از ناهنجاری‌های مجاری ادراری را مشخص می‌کند بنابراین ضرورت دارد در سنین قبل از مدرسه، این آزمایش برای کودکان انجام شود.

وی در خصوص وجود خون در ادرار اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌های کلیوی با شناسایی خون در ادرار تشخیص داده می‌شود، بنابراین افراد نباید نسبت به تغییر رنگ ادرار بی‌تفاوت باشند.


کد مطلب: 385023

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcirwappt1avu2.cbct.html?385023

الف
  http://alef.ir