خانم ابتکار! پلاسکو پیشکش فکری به حال آلودگی هوا و محیط بانان بفرمایید

3 بهمن 1395 ساعت 13:25


مصدوم شدن محیط بانان به دست متخلفان همچنان ادامه دارد، آلودگی هوا مردم کلانشهرها را تا مرز خفگی پیش برده، یوز ایرانی به فراموشی سپرده شده و ... اما خانم ابتکار با چشم بستن بر این معضلات درباره حادثه پلاسکو اظهار نظر جالبی داشته است.

به گزارش تسنیم، معصومه ابتکار درباره حادثه ساختمان پلاسکو ضمن تسلیت گفتن شهادت آتش‌نشانان با این توضیح که رویکردمقصریابی ندارد، گفته بود "تذکر دادن به ساختمان پلاسکو درباره بحث ایمنی کافی نبود، اگر سازمان‌ها بخواهند تنها به تذکر بسنده کنند راه به جایی نمی‌برند."

در حالی که ماه‌ها از شهادت سه محیط بان طی 48 ساعت می‌گذرد سازمان حفاظت محیط زیست، پیش پا افتاده‌ترین اقدامی را که انتظار می‌رفت دستکم به منظور تسلی خاطر محیط بانان هم که شده، در اولین فرصت محقق شود به انجام نرسانده است. لایحه حمایت از محیط بانان که ماه‌هاست وعده تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی از سوی معصوبه ابتکار و سایر مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در رسانه‌ها مطرح می‌شود هنوز پس از گذشت ماه‌ها به مجلس شورای اسلامی نرسیده است. لایحه‌ای که تعلل در ارسال آن به مجلس، فریاد نمایندگان مجلس را هم برآورده است. احمدعلی کیخا، علی‌محمد شاعری، عبدالکریم حسین‌زاده و علی وقف‌چی، از جمله نمایندگانی به شمار می‌روند که طی ماه‌های گذشته نسبت به کوتاهی در تدوین و ارسال این لایحه به مجلس انت