هیل: برجام با آینده‌ای مبهم در دولت ترامپ رو به رو است

29 تير 1396 ساعت 7:16


وبگاه نشریه «هیل» در تحلیلی مدعی شده که توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سرنوشتی مبهم خواهد داشت.

به گزارش فارس، وبگاه نشریه «هیل» در تحلیلی مدعی شده که توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سرنوشتی مبهم خواهد داشت. 

پایگاه هیل به اکراه ترامپ برای تأیید پایبندی ایران به برجام اشاره کرده و نوشته که وی تنها با فشار برخی از مقام‌های کابینه‌اش، فعلا با این موضوع موافقت کرده است. هربرت رابرت مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و برخی از اعضای کابینه ترامپ، ظاهراً مجبور به گفت‌وگو با رئیس‌جمهور آمریکا جهت متقاعده کردن او به تأیید دوباره پایبندی ایران به برجام شده‌اند و او قبول کرده که تحت شرایط خاصی، با این موضوع موافقت کند. 

«هیل» نوشته هنوز مشخص نیست که این شرایط چه چیزهایی را شامل می‌شوند و این به معنی آن است که ترامپ ممکن است ظرف 90 روز آینده که باز هم موعد تأیید پایبندی ایران به برجام می‌رسد، دست به اقدامات خطرناکی درباره این توافق هسته‌ای بزند. 

سناتور کریس کونز از اعضای کمیته روابط خارجی سنا می‌گوید: «راهبرد دولت درباره ایران تفاوتی با بقیه قسمت‌های سیاست خارجی وی ندارد: او راهبردی در این مورد ندارد.»

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه در دومین گزارش به کنگره آمریکا تایید کرد جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای با گروه 1+5 (برجام) پایبند بوده است.

دولت ترامپ در حال انجام یک بررسی با مشارکت چندین نهاد در دولت آمریکا درباره سیاست‌های خود در قبال ایران است. نتایج این بررسی که احتمالاً تا پایان تابستان جاری اعلام خواهند شد ماندن یا خروج آمریکا از برجام را تأیید خواهد کرد.


کد مطلب: 493852

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciwpa5rt1a3v2.cbct.html?493852

الف
  http://alef.ir