آخرین جزئیات از شناسایی هویت ۱۷۵ شهید غواص

20 مرداد 1394 ساعت 11:17


خبر شناسایی پیکرهای ده ها تن از ۵۰ شهید غواص وخط شکنی که هویتشان احراز شده تا کنون توسط مسئولین استانی به خانواده‌هایشان اعلام شده وپیکرهای مطهر طی مراسم‌های باشکوهی برای انجام مراسم وداع، تشییع و تدفین به زادگاه خود منتقل شده‌اند.

به گزارش تسنیم، ۲۸ اردیبهشت ماه بود که خبری مبنی بر کشف پیکر ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن با دستان بسته منتشر شد. در واقع پیکر ۱۷۵ شهید از مجموع ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده که در آخرین مرحله تبادل شهدا از مرز شلمچه وارد کشور شدند، جمعی از غواصان و خط شکنان شهید عملیات کربلای ۴ بودند. بعد از گذشت تشییع باشکوه و ۵ساعته این شهدای والامقام در ۲۶ خرداد ماه، از یک ماه پیش تا کنون مراحل شناسایی هویت آنان در حال انجام است.

سرهنگ ابراهیم رنگین، مسئول معراج شهدای مرکز از شناسایی ۵۰ شهید از ۱۷۵ شهید خط شکن و غواص خبر داد و گفت: پس از انجام اقدامات کارشناسی تا کنون موفق به شناسایی بالغ بر ۵۰ شهید از شهدای خط شکن و غواص از جمع ۱۷۵ شهید گشته‌ایم. امید است با ادامه تلاش‌ها بتوانیم تعداد بیشتری از این شهدای عزیز را شناسایی و تحویل خانواده‌ چشم انتظارشان بدهیم.

بنا بر گفته رئیس معراج شهدای مرکز با توجه به اینکه هنوز به خانواده‌های معظم شهدا شناسایی شده اطلاع رسانی کامل صورت نپذیرفته، امکان انتشار همه اسامی شهدا نیست. لذا به محض اطلاع رسانی به خانواده‌ها اسامی شهدا شناسایی شده از طریق مبادی ذی ربط در استان‌ها اعلام خواهد شد.

پیکر این شهدا غواصان و خط‌شکنانی مربوط به ۴ یگان: ۲۵ کربلا، ۴۱ ثارالله(ع)، ۱۴ امام حسین(ع) و ۷ ولی‌عصر(عج) بوده‌اند که در استان‌های خوزستان، مازندران، اصفهان، البرز و کرمان تشییع و تدفین می‌شود.

خبر شناسایی پیکرهای ده ها تن از این ۵۰ شهید غواص و خط شکنی که هویتشان احراز شده تا کنون توسط مسئولین استانی به خانواده‌هایشان اعلام شده و پیکرهای مطهر طی مراسم‌های باشکوهی برای انجام مراسم وداع، تشییع و تدفین به زادگاه خود در شهرستان‌های مختلف فرستاده شده‌اند.

شهید سید جلیل میری ورکی خط‌شکن این عملیات اولین شهیدی بود که به‌واسطه مدارک کامل شناسایی هویتش احراز و اعلام شد. شهید سید جلیل میری ورکی فرزند سید قاسم یکی از خط‌شکنان عملیات کربلای ۴ بود که در منطقه ام‌الرصاص به شهادت رسیده است. او متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران است. او اعزامی لشکر ۲۵ کربلا بود که در جبهه به‌عنوان یک تک‌تیرانداز فعال بود و به‌عنوان خط‌شکن کربلای ۴ در این عملیات به شهادت رسید. پیکر مطهر او در اواخر ماه مبارک رمضان در استان البرز که محل سکونت خانواده او می‌باشد، تشییع شد.

پیکر مطهر سایر شهدای شناسایی شده در کنار شهدای شناسایی شده عملیات‌های مختلف جنگ تحمیلی و شهدای گمنام امروز ۲۰ مرداد ماه۹۴ همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در استان‌ها تشییع خواهند شد و بعد از برگزاری تشییع سراسری هر کدام برای انجام مراسم تدفین آماده خواهند شد. آخرین جزئیات از مشخصات شهدای غواص و خط شکن کربلای ۴ که هویت آن‌ها تاکنون شناسایی شده‌اند در ادامه می‌آید:

استان مازندران
طبق اطلاع کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیکر طیبه و نورانی ۷ شهید خط شکن و غواص دوران دفاع مقدس استان مازندران شناسایی شد. این شهدای گرانقدر متعلق به استان مازندران هستند که از طریق کارت هویت و پلاک، شناسایی شدند. اسامی و مشخصات این شهدا به شرح زیر است:

«شهید حسینعلی بالوئی»، فرزند اصغر، متولد ۱۳۴۹ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید سیدرضا میر فاضلی هچرود»، فرزند سیدعلی، متولد ۱۳۴۳ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید سید حسن فاطمی»، فرزند سید اصغر، متولد ۱۳۴۷ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید غلامرضا اسدی»، فرزند حیدر، متولد ۱۳۴۹ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید محمد صادق معلمی»، فرزند کریم، متولد ۱۳۴۷ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید مسلم رسولی کناری»، فرزند حسین، متولد ۱۳۴۶ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسیدند.

«شهید منصورمهدوی نیاکی»، فرزند احمد، متولد ۱۳۴۶ ، اعزامی از استان مازندران که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

استان کرمان

طبق اعلام روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر طیبه و نورانی ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس استان کرمان شناسایی شد. این شهدا نیز از طریق کارت هویت و پلاک شناسایی شدند. مشخصات این شهدا به‌شرح زیر است:

«شهید محمد شیخ شعاعی»، فرزند علی، متولد ۱۳۳۴، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید غلامعلی جعفری»، فرزند حسین، متولد ۱۳۴۱، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حسن رجبعلی‌پور»، فرزند رضا، متولد ۱۳۴۵، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید محمدرضا طالبی‌زاده»، فرزند قنبر، متولد ۱۳۴۵، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید مهدی عبدالله‌زاده»، فرزند ماشاءالله، متولد ۱۳۴۳، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید اکبر منتظری توکلی»، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۶، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حمیدرضا سلطانی»، فرزند حسین، متولد ۱۳۴۷، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید اصغر تاراج»، فرزند خدامراد، متولد ۱۳۴۴، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید غلامرضا آخوندی»، فرزند موسی، متولد ۱۳۳۴، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسید.

«شهید عزیزالله راوند»، فرزند محمد، متولد ۱۳۵۴، اعزامی از استان کرمان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی خرمشهر به شهادت رسید.

استان اصفهان

پیکر پاک و مطهر ۱۰شهید غواص و خط شکن متعلق به استان اصفهان نیز به شرح زیر است:

«شهید محمد قاراخانی»، فرزند عبدالخلیل، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید ابوالفضل لسان»، فرزند شهاب الدین، متولد سال۴۲، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حمید مسایلی»، فرزند سیف الله، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عمومی ابوالخصیب به شهادت رسید.

«شهید منوچهر خراط»، فرزند رحمت الله، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید رسول رمضانی خاروانی»، فرزند حسینعلی، متولد سال۴۹، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حسین رفیعی ماری»، فرزند عبدالله، متولد سال۴۷، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید محمد جواد زمانی» ، فرزند صفرعلی، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید علیرضا جمشیدی خوزانی» ، فرزند علی، متولد سال۴۶، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عمومی ابوالخصیب به شهادت رسید.

«شهید زهیر ترکان»، فرزند صفر، متولد سال۴۸، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

«شهید حمیدرضا صغیرا»، فرزند عباسعلی، متولد سال۴۸، اعزامی از استان اصفهان که در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

استان خوزستان

مشخصات پیکر پاک و مطهر ۶ شهید غواص و خط شکن استان خوزستان نیز در ادامه می‌آید:

«شهید یوسف عقیلی زاده»، فرزند ناصر، متولد ۴۶ ، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید عبدالامیر رمی»، فرزند سالم، متولد۱۳۴۶، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسیدند.

«شهید منوچهر تنگسیری»، فرزند ابوالقاسم، متولد ۱۳۵۰ ، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی جزیره سهیل به شهادت رسیدند.

«شهید عیسی جابری»، فرزند احمد، متولد ۱۳۴۸ ، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی جزیره سهیل به شهادت رسیدند.

«شهید علی نبوی»، فرزند مرتضی، متولد ۱۳۴۶ ، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی جزیره سهیل به شهادت رسیدند.

«شهید حسین علی بایمانی نژاد»، فرزند قربانعلی، متولد ۱۳۴۶ ، اعزامی از استان خوزستان که در عملیات کربلای۴ و در منطقه عملیاتی جزیره سهیل به شهادت رسیدند.


کد مطلب: 288373

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciyvarpt1avp2.cbct.html?288373

الف
  http://alef.ir