بیانیه گستاخانه اجلاس ریاض علیه ایران

20 آبان 1394 ساعت 19:31


سران کشورهای عربی و آمریکای لاتین، با صدور بیانیه‌ای گستاخانه از ایران خواستند راه حل به‌اصطلاح سیاسی را درخصوص جزایر سه‌گانه، بپذیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از "العربیه"؛ چهارمین نشست سران کشورهای عربی و آفریقایی در ریاض با صدور بیانیه پایانی، به اتمام رسید. در این بیانیه از ایران خواسته شده است تا راه حل به‌اصطلاح سیاسی را درخصوص جزایر سه گانه مورد ادعای امارات، بپذیرد.

کشورهای عربی-آمریکایی در این بیانیه تصریح کردند: «هرگونه دخالت در امور داخلی کشورهای عربی را نمی پذیریم. تروریسم را با تمامی اشکال و انواع آن محکوم می کنیم. از موسسات دولت قانونی لیبی حمایت می کنیم.»

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: «یمنی‌ها باید به نتایج گفتگوها براساس طرح کشورهای حاشیه خلیج (فارس) احترام بگذارند. از تشکیل مرکز بین المللی مبارزه با تروریسم استقبال می کنیم.»

در این بیانیه همچنین بر ضرورت تحقق صلح عادلانه، فراگیر و برپایی دولت مستقل فلسطینی و نیز، دست یابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه، تأکید شد. در پایان مقرر شد پنجمین نشست سران کشورهای عربی-آمریکای لاتین، در ونزوئلا برگزار شود.

«عادل الجبیر،» وزیر امور خارجه عربستان، پس از نشست سران کشورهای عربی و آمریکای لاتین، مدعی شد هیچ یک از کشورها به بیانیه ریاض اعتراضی نداشتند.


کد مطلب: 309216

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciz3apqt1aur2.cbct.html?309216

الف
  http://alef.ir