معاون وزیر کشاورزی: واکنش من در مجلس مثل زیدان در جام جهانی بود

20 خرداد 1395 ساعت 8:25


معاون پارلمانی وزیر جهاد‌کشاورزی با بیان اینکه واکنش من در مجلس مانند زیدان در جام جهانی بود گفت: موضوع درگیری دیروز مجلس تغییرکاربری زمین ۴۰۰ هکتاری موسسه تحقیقات برنج منطقه گاو دشت حدفاصل بابل و آمل به فرودگاه است.

خلیل آقایی در خصوص یقه‌درانی و درگیری با یوسفیان ملأ نماینده مردم آمل در صحن علنی مجلس بابیان اینکه "دیوانه نیستم که خود پیراهنم را پاره کنم" و "زیدان نیز در جام جهانی واکنشی مشابه من در برابر دشنام از خود نشان داد"، اظهار کرد: در مشاجره دیروز هرگز درباره واردات، تولید و کشت برنج که ایشان در مصاحبه خود ادعا کرده‌اند حتی یک کلمه نیز صحبت نشد و اصل موضوع چیز دیگری است.

وی افزود: ایشان به هر دلیلی که خود می‌داند در مصاحبه خود درباره درگیری روز گذشته مجلس، موضوع درخواست خود از وزیر جهاد کشاورزی را مطرح نکرده و با فرافکنی موضوع دیگری را مطرح کردند.

آقایی بابیان اینکه بهتر است اصل موضوع را خود آقای یوسفیان ملا مطرح کند تصریح کرد: برای راهنمایی بیشتر شما بگویم که رهبر معظم انقلاب در دیدار یک شنبه با نمایندگان در خصوص اولویت دادن مسائل ملی بر مسائل منطقه بیانات ارزشمندی داشته‌اند که این نکات رمز این موضوع است.

معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: حرف من به وی این بود که شما که روز یک شنبه با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته‌ای و بیانات ایشان را درباره ترجیح منافع ملی بر منطقه‌ای شنیده‌ای، چرا روز سه شنبه میایی یقه من رو پاره می‌کنی؟ حضرت آقا به‌طور صریح درباره ترجیح مصالح ملی بر منطقه‌ای برای نمایندگان مثال آوردند که متأسفانه مصداق واقعی آن ( درخواست نماینده آمل) است.

به گزارش تسنیم، این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: «ایشان روز گذشته با هماهنگی من به دفتر وزیر جهاد کشاورزی آمدند و با حضور بنده، ایشان طرح موضوع کردند و معاونت مربوطه در این‌ ارتباط توضیحانی ارائه داد، اما ایشان توضیحات را قبول نکرد و آنها را خلاف خواسته خود می‌دانست و آشفته، پرخاش گرایانه و ناراحت محل را ترک کرد و زمانی که می‌خواست سوار آسانسور شود، مانند آدمی که می‌خواهد فرار کند، شروع به هتاکی و دشنام دادن کرد.»

وی با شرح حادثه درگیری خود در صحن مجلس گفت: «ایشان روز گذشته نیز در مجلس کنارم نشست من خواستم ایشان را ببوسم و دست ایشان را گرفتم که ایشان مانع بوسیدن شد و شروع به حرف‌های رکیک زدن کرد و بنده به ایشان گفتم که ماه رمضان است و باید زبان شما به ذکر و حمد باشد و این حرف‌ها برازنده شما نیست.»

آقایی اضافه کرد: «ایشان قبل از درگیری به من گفت که شما دیروز (در جلسه با وزیر) چرا حرف نزدی؟ و من هم به ایشان گفتم که حرف نزدم به نفع شما شد، زیرا اگر حرف می‌زدم به نفع شما نبود و بنده قصد این را نداشتم به وزیر جهاد کشاورزی خط بدهم.»

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: «بعداز این مکالمه ایشان شروع کرد به بنده حرف رکیک و دشنام ناموسی زدن و من نیز به ایشان گفتم که حرف دهانت را بفهم و ادب را رعایت کنید».

وی گفت: «موقع رفتن ایشان با حالت زدن دست خود را به سینه من زد و پیراهنم را کشید و من دیدم که دکمه‌های پیراهنم پاره شده است. درصورتی‌که من بخواهم پیراهنم را چاک کنم، این‌جوری چاک نمی‌دهم و دیوانه نیستم که (این کار را کنم).»

آقایی افزود: «همان‌طور که در عکس‌ها هم مشاهده می‌شود با نشان دادن یقه پیراهنم خطاب به نماینده آمل گفتم؛ دشنام می‌دهی، یقه پیراهن من را پاره می‌کنی، باج هم می‌خواهی من باج نمی‌دهم و آبرویت را هم می‌برم و این جمله را با صدای بلند گفتم.»

وی در پاسخ به اینکه چرا پس جلوی دهان شما توسط سایر نمایندگان گرفته شد، گفت: من داشتم می‌گفتم که من به شما باج نمی‌دهم و آبرویت را می‌برم اما هیچ‌گونه دشنام یا حرف رکیکی نزدم که نماینده رشت جلوی دهانم را گرفت.

آقایی یادآورشد: بعداز این جریان نیز خارج از صحن علنی مجلس برای رفع کدورت با ایشان دیداری به همراه چند تن از نمایندگان انجام شد و وی به من گفت که من به تو فحش دادم تو چرا کاری کردی که برملا شد؟

وی افزود: البته من نیز در روز گذشته صدای خود را در صحن علنی بالا بردم که نباید این کار را می‌کردم.

رفتار من در مجلس مانند زیدان در جام‌جهانی بود

آقایی اظهار کرد:«بنده در مجلس ششم آشفته، نیز نماینده بودم اما کوچک‌ترین حرکت خلاف ادبی انجام نداده‌ام و در سال‌های معاونتم نیز عمل خلاف ادبی نداشته بودم، اما وقتی ۱۰ بار دشنام ناموسی به من داده شد من نتوانستم جلوی خود را بگیرم مانند زیدان که در جام جهانی با بازیکن ایتالیایی دعوا کرد و درنهایت منجر به حذف فرانسه از جام جهانی شد.»

وی در پاسخ به این سؤال که چرا مورد اختلاف را به طور شفاف توضیح نمی‌دهید گفت: ایشان قصد این داشت که مرکز تحقیقات برنج شمال را در "گاو دشت" حدفاصل آمل و بابل به مساحت ۴۰۰ هکتار تغییر کاربری دهد تا برای ایجاد فرودگاه واگذار شود.

آقایی گفت: ایشان در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی، آقای پور مختار کمیسیون اصل ۹۰، وزارت راه شهرسازی و مسئولان منطقه نیز همین موضوع را طرح کرده است و برای تحقق این موضوع پافشاری دارد که از طرف ما موردقبول قرار نگرفت و در محدوده اختیارات جهاد کشاورزی نیز نیست.


کد مطلب: 360724

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcj8yetxuqemaz.fsfu.html?360724

الف
  http://alef.ir