ذوالنور: دولت‌مردان دچار پارادوکس شده‌اند

4 خرداد 1396 ساعت 7:44


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌مردان دچار پارادوکس شده‌اند و از زندگی مردم خبر ندارند یا از آن‌ها دور هستند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: آن چیزی که دولت در رابطه با آمار بیکاری ارائه می‌دهد واقعیت ندارد.

وی با تأکید بر اینکه دولت آمار صحیحی در رابطه با بیکاری در اختیار مردم قرار نمی‌دهد، افزود: معاون رئیس‌جمهور بیان کردند که هر فردی نیم ساعت در هفته شغل داشته باشد آن فرد را شاغل محسوب می‌کنیم اگر این‌طور باشد باید گفت  رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور شما چطور به نجومی‌بگیرها را حق می‌دهید که حقوق آن‌چنانی دریافت کنند اما افراد دیگر را با نیم ساعت کار شاغل حساب می‌کنید؟.

نمانده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعرفه حقوق وزارت کار که یک‌میلیون تومان در قبال چندین ساعت کار در ماه است، اگر فردی نیم ساعت در روز کار داشته باشد در قبال آن چقدر دریافت می‌کند بنابراین باید تعرفه نجومی‌بگیرها را هم پایین بیاورید.

وی با اشاره به اینکه دولت‌مردان دچار پارادوکس شده‌اند بنابراین از زندگی مردم خبر ندارند یا از آن‌ها دور هستند، عنوان کرد: آمار بیکاری که دولت می‌فرماید سه میلیون و 100 هزار نفر است واقعی نیست.

ذوالنور بابیان اینکه امروز بسیاری کارگران کارخانه‌هایی که تعطیل‌شده‌اند بیکار هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات صحیحی که از وضع بیکاری وجود دارد این بوده که حدود 8 میلیون بیکار در جامعه کنونی وجود دارد که بیش از یک‌میلیون آن فارغ‌التحصیلان هستند.


کد مطلب: 475592

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjhiex8uqeaiz.fsfu.html?475592

الف
  http://alef.ir