وقتی ساعت هوشمند مثل سایه دنبالتان می کند

بخش دانش و فناوری الف،14 شهریور96

14 شهريور 1396 ساعت 12:49

اپلیکیشن جدیدی طراحی شده که با نصب بر روی ساعت هوشمند امکان ردیابی و کنترل دقیق هر حرکتی را به کاربر می دهد.


به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید می تواند به افراد در کنترل دقیق شاخصهای سلامت و شرایط مناسب اندامهای بدن کمک کند.

امروزه ساعتهای مچی هوشمند دیگر تنها برای برقراری تماس، تصویربرداری و استفاده از دنیای اینترنت کاربرد ندارند. اما نکته ای که منتقدان به آن اشاره می کنند این است که ساعتهای مچی هوشمند تا آن حد هوشمند نشده اند که بتوان برای اهداف دیگری از آنها استفاده کرد.

اکنون محققان دانشگاه ساسکس الگوریتمی ارایه کرده اند که ساعتهای مچی هوشمند را به سطح بالاتری می برند. با این نوآوری چنین ساعتهایی هر کاری را که کاربر انجام می دهد تشخیص و ثبت می کنند. جالب اینجاست که ساعت هوشمند برای این کار منتظر دستور نمی ماند به طور کاملا هوشمندانه اقدام به ثبت چنین حرکاتی می کند.

ساعتهای هوشمند فعلی به گونه ای برنامه ریزی شده اند که تنها امور خاصی را ثبت کنند نظیر حرکات و تغییرات بدن در حین دویدن و انجام تمرینات یوگا. اما این الگوریتم جدید چیزی فراتر از این امور ساده را در برمی گیرد.

این فناوری جدید سرآغازی بر تولید نسل جدیدی از ساعتهای مچی هوشمند است که به طور کاملا خوکار طیف گسترده ای از فعالیتهای جدیدی را که فرد آغاز می کند ردیابی و مورد آنالیز دقیق قرار می دهد.

 


کد مطلب: 508595

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjhoeiiuqeyiz.fsfu.html?508595

الف
  http://alef.ir