بی‌محلی رهبران اروپا به ترزا می در بروکسل

28 آذر 1395 ساعت 15:25


نخست وزیر انگلیس در حالیکه تلاش داشت در جریان نشست رهبران اتحادیه اروپا آنها را مجاب به یک توافق سریع بر سر حقوق آینده شهروندان انگلیسی در این اتحادیه کند با بی محلی آنها مواجه شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رهبران اتحادیه اروپا در نشست اخیر بروکسل از پاسخ به ترزا می ، نخست‌وزیر انگلیس درباره بریگزیت خودداری کرده و تنها یک سکوت سنگین نثار او کردند می به ناچا در واکنش به این رفتار گفت: فکر می‌کنم باید همین الان اینجا را ترک کنم.

یک شاهد گفت: نخست وزیر انگلیس این حرف را بعد از آن مطرح کرد که تلاش داشت در نشست رهبران اتحادیه اروپا آنها را وادار به بحث درخصوص یک توافق سریع بر سر حقوق آینده شهروندان انگلیسی در اتحادیه اروپا و بالعکس کند. این تلاش او منجر به یک بن‌بست آزاردهنده شد چون مابقی اعضای اتحادیه اروپا تقاضا کردند حق خارج کردن انگلیس از مباحث مربوط به  حقوق شهروندان اروپایی در انگلیس را داشته باشند.

این رهبران همچنین گفتند: هیچ مذاکراتی بدون اطلاع قبلی انجام نخواهد شد؛ معنی این حرف این است که اروپا باید منتظر اجرایی شدن بند 50 معاهده لیسبون در آغاز سال آینده میلادی باشد.

یکی از حاضران در این نشست گفت: این یک لحظه دشوار برای یک تلاش دیپلماتیک بود و ترزا می اگرچه مودبانه اما با حالت شرمندگی گفت: فکر می‌کنم بهتر است اینجا را ترک کنم. این در حالی است که در یکسری تصاویر نشان داده شد ترزا می هنگامی که وارد بروکسل شد در میان دیگر رهبرانی که با همدیگر صمیمانه احوالپرسی می‌کردند، تنها و منزوی بود.

در نهایت بعد از مذاکرات درباره مهاجرت و سوریه که بیش از 3 ساعت طول کشید، ترزا می مساله بریگزیت را مطرح کرد و خواهان تصمیم سریع درباره حقوق شهروندان اتحادیه اروپا و انگلیس شد.

به گفته اندا کنی، نخست وزیر ایرلند، ترزا می می‌خواست در همان اوایل مذاکرات مساله حقوق شهروندان بریتانیایی در اروپا و حقوق شهروندان اروپایی در بریتانیا مورد رسیدگی قرار بگیرد اما پاسخی دریافت نکرد.


کد مطلب: 425362

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjmiex8uqe8tz.fsfu.html?425362

الف
  http://alef.ir