نقشه شوم برای آزار پسر جوان

25 آبان 1395 ساعت 10:40


سارقان ٢٠٦ سوار پس از این‌که پسر جوانی را با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار دادند، در دام مأموران پلیس پایتخت گرفتار شدند. مأموران پلیس از شاکیان احتمالی دیگر این پرونده نیز خواست تا برای طرح شکایت به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

ساعت ٢٣ روز ٢٧ مهر ماه، مردی به کلانتری ١٧١ مصطفی خمینی مراجعه کرد و گفت که توسط دو سرنشین یک خودروي ٢٠٦ سفید رنگ مورد سرقت مسلحانه و همچنین آزار و اذیت قرار گرفته و سارقان وی را در تاریکی شب در اتوبان خلیج‌فارس از خودرو پیاده کرده‌اند.

با اعلام این شکایت پرونده‌ای با موضوع «سرقت مسلحانه» تشکیل شد و به دستور قاضی رحمتی، رئیس شعبه ١٠١ کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهر آفتاب، برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

اظهارات مالباخته
مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ٢١ روز ٢٧ مهر ماه، برای ارسال چند تخته فرش، به پایانه  مسافربری جنوب رفتم و پس از تحویل کالا از ترمینال خارج شدم.  به قصد برگشتن به محل کار خود در محدوده میدان منیریه، سوار یک خودرو ٢٠٦ سفید‌رنگ شدم. ابتدا قصد داشتم در صندلی شاگرد راننده یعنی صندلی جلو بشینم اما بر روی صندلی یک کارتن قرار داشت.  هنگام سوار‌شدن به صندلی عقب خودرو، جوان دیگری نیز به‌عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بود. کمتر از یک دقیقه از حرکت خودرو نگذشته بود که سرنشین صندلی عقب از پشت صندلی راننده یک قبضه اسلحه کمری بیرون آورد و بعد با تهدید اسلحه به من گفت: «سرت را پايین بیاور».

در ادامه با تهدید یک چاقوی بزرگ، دستان و چشمانم را بست.  در حالی ‌که چاقو را زیر گلویم گذاشته و فشار می‌داد، گوشی تلفن همراه، عابربانک و رمز آن، ساعت مچی و ٣٨٠‌ هزار پول نقد مرا سرقت کرد؛ اما با وجود اين به سرقت راضی نشد و در حالی ‌که پیش از آن و با تهدید اسلحه دستان و چشمانم را بسته بود، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. درنهایت در تاریکی شب آنها مرا در حاشیه اتوبان یادگار امام از خودرو پیاده کرده و از محل دور شدند.»

شناسایی و دستگیری متهمان
با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب‌های عابربانک مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان با مراجعه به یکی از شعب بانکی در شهرستان واوان همه پول نقد داخل حساب مالباخته را برداشت کرده‌اند. در ادامه و با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام حمید متولد ١٣٦٥ شدند.  

با شناسایی دقیق تصویر حمید توسط مالباخته به‌عنوان سرنشین صندلی عقب خودرو ٢٠٦، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با بهره‌گیری از اقدامات پلیسی، مخفیگاه و محل تردد حمید در رباط‌کریم مورد شناسایی قرار گرفت.

با اطلاعات به دست آمده از تحقیقات نامحسوس پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حمید یکی از افراد شرور و اراذل و اوباش منطقه نیز است. سرانجام ساعت ٣٠: ١٢ روز ٢٣ آبان‌ ماه، حمید در حین تردد با یک خودرو نیسان در شهرستان بهارستان دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.  

حمید در همان تحقیقات نخست به سرقت مسلحانه اعتراف کرد. او در ادامه یکی از دوستانش به نام علی متولد ١٣٧٤ را به عنوان راننده خودرو ٢٠٦ سفید رنگ معرفی کرد.  با شناسایی علی به‌عنوان دیگر عضو سارقان مسافربرنمای مسلح و همچنین یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت، مخفیگاه وی در شهرستان واوان‌–‌منطقه سبزدشت شناسایی شد.

او نیز در مخفیگاهش دستگیر و خودرو ٢٠٦ سفید رنگ مورد استفاده در سرقت نیز در داخل پارکینگ محل سکونت متهم شناسایی، توقیف و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران منتقل شد. 

سرهنگ حمید کرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: «با توجه به کشف چندین گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر، کشف یک اسلحه کمری، اعتراف متهمان به ارتکاب سرقت مسلحانه از مالباخته، سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی رئیس شعبه ١٠١ کیفری دادگاه عمومی و انقلاب شهر آفتاب صادر شده است.  بنابراین از همه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند، دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره یکم پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»
منبع: روزنامه شهروند


کد مطلب: 414067

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjmxexauqevyz.fsfu.html?414067

الف
  http://alef.ir