روحانی در بازگشت از ترکیه، در مهرآباد تشریح کرد

29 فروردين 1395 ساعت 2:09


رئیس‌جمهور شنبه‌شب پس از دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ترکیه، به سفر خود پایان داد و به تهران بازگشت. وی در بدو ورود، درباره سه خطر بزرگی که امروز جهان اسلام را تهدید می‌کند سخن گفت.

دیدار دوجانبه با رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ترکیه، شرکت در نشست هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور، شرکت و سخنرانی در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، دیدار با برخی سران شرکت‌کننده در این اجلاس و دیدار با ایرانیان مقیم ترکیه از جمله برنامه‌های حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سفر چهار روزه‌اش به استانبول و آنکارا بود.

روحانی در فرودگاه مهرآباد و در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران، با اشاره به اینکه "تفرقه، تروریسم و صهیونیسم، خطرات بزرگی است که امروز جهان اسلام را تهدید می‌کند"، افزود: حضور پررنگ جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی بسیار حائز اهمیت بود و ما باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم.

رئیس‌جمهور افزود: صهیونیست‌ها و برخی کشورهایی که از حکمت کافی برخوردار نیستند قصد داشتند تا این اجلاس را به صحنه اختلافات داخلی در جهان اسلام تبدیل کنند که برخلاف خواست آنها، در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، خطرات حقیقی دنیای اسلام مطرح شد.

وی اضافه کرد: لازم بود تا جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس به صراحت اعلام کند تا صهیونیسم و تروریسم خطرات اصلی و تهدیدکننده برای جهان اسلام هستند.

روحانی سفر رسمی به ترکیه و دیدار با رئیس‌جمهور و مقامات بلندپایه این کشور را نیز در راستای توسعه و تعمیق همه‌جانبه مناسبات میان دو کشور برشمرد و گفت: توافقات بسیار خوبی میان دو کشور به امضا رسیده که می‌توانیم با اجرای آنها شاهد ارتقاء همه‌جانبه مناسبات تهران - آنکارا باشیم.


کد مطلب: 345884

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjoietxuqexoz.fsfu.html?345884

الف
  http://alef.ir