وزیر نفت اگر اطلاعاتی دارد به دستگاه قضایی ارائه کند

7 شهريور 1395 ساعت 16:22


سخنگوی قوه قضاییه درباره اینکه در مورد قراردادهای نفتی جدید یا قدیمی از سوی وزارت اطلاعات به قوه قضاییه گزارشی ارجاع شده است، یا نه، گفت: هنوز مطلبی به دستگاه قضا ارسال نشده اما در صورتی که وزیر نفت اطلاعاتی دارد ارائه کند.

به گزارش فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و یکمین نشست خبری خود در هفته دولت با اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت پرونده «ی.ر» گفت:‌ این پرونده در حال بررسی است و این فرد با یک قرار وثیقه سنگین در بازداشت به سر می‌برد.

محسنی اژه‌ای در خصوص فردی که به رئیس جمهور توهین کرده، گفت: توهین به مقامات از حیث اینکه آن مقام را دارا هستند نیازی به شکایت شاکی خصوصی نیست و مدعی‌العموم وارد می‌شود.

وی افزود: فردی که مطرح شده بود توهین کرده چون در صلاحیت دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت است دادستان صلاحیت ورود ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اطلاع ندارم آیا دادستان ویژه روحانیت ورود پیدا کرده یا نه و یا کسی به این دادگاه شکایت کرده است یا خیر.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون گزارشی در مورد قراردادهای نفتی جدید یا قدیمی از سوی وزارت اطلاعات به قوه قضاییه ارجاع شده است، یا نه، گفت: هنوز چیزی از سوی وزیر نفت به دستگاه قضا ارسال نشده اما در صورتی که وزیر نفت اطلاعاتی دارد که خلاف قانون صورت گرفته مؤظف است آن را به مراجع ذی‌ربط ارائه دهد.


کد مطلب: 386032

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjtmet8uqeoyz.fsfu.html?386032

الف
  http://alef.ir