زنگنه: مشکل انتقال ارز پتروشیمی‌ها مربوط به FATF است

16 خرداد 1396 ساعت 11:20


وزیر نفت گفت: در پرونده بابک زنجانی هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و همان چیزهایی که از قبل داده همچنان پابرجاست و همدست جدید او که به تازگی بازداشت شده حرف‌های جدیدی نزده است.

بیژن زنگنه وزیر نفت در پاسخ به این سوال که نتیجه سفر آقای طیب نیا درباره بلوکه شدن ارز پتروشیمی ها در چین چه بود؟ چه ترتیباتی برای حل این مشکل اتخاذ خواهد شد؟ اظهارداشت: در مطلب گذشته خود گفتم که آن سفر اتفاق افتاده و این موضوع هم در جریان آن سفر آقای طیب‌نیا دنبال شده است. اکنون هم دارند این موضوع را دنبال می‌کنند، مشکلات بین بانکی وجود دارد که باید حل کنند چینی‌ها هم صحبت‌هایی داشتند که البته ربطی به ایران ندارد و بحث‌شان شفافیت پولی یا همان FATF است و این موضوع دارد دنبال می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود حساب های نفتی ایران در دبی و حتی عمان در حال مسدود شدن است و انتقال پول به مشکل جدی خورده است. از جمله شرکت ملی نفتکش و دیگر شرکت هایی که مبادلات مالی خارجی دارند امکان انتقال پول در امارات و عمان را ندارند. شما این مشکل را تایید می‌کنید؟ گفت: خیر، شرکت نفتکش ربطی به وزارت نفت ندارد و شرکت نفتکش یک شرکت خصوصی است، ما در شرکت نفت پول مسدودی نداریم حتی در دبی و عمان.

به گزارش فارس، وزیر نفت درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و نحوه پرداخت بدهی خود به وزارت نفت گفت: در پرونده بابک زنجانی هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و همان چیزهایی که از قبل داده همچنان پابرجاست و همدست جدید او که به تازگی بازداشت شده حرف‌های جدیدی نزده است.


کد مطلب: 479741

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxhexvuqeaaz.fsfu.html?479741

الف
  http://alef.ir