عربستان برای کارگران آمریکایی اشتغال زایی می‌کند

25 اسفند 1395 ساعت 12:44


کارشناسان روابط آمریکا و عربستان معتقدند که عربستان با سرمایه گذاری هنگفت در آمریکا، وعده دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای اشتغال زایی را برآورده می‌کند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی سه شنبه شب مسائل مهمی و در صدر آن افزایش سرمایه گذاری و طرح چشم انداز عربستان برای سال 2030 را بررسی کردند.

یکی از بزرگترین مستشاران جانشین ولیعهد سعودی، دیدار محمد بن سلمان و دونالد ترامپ را "نقطه تحولی تاریخی در روابط دوجانبه" دانست.

این مستشار افزود: در ملاقات محمد بن سلمان و ترامپ شمار زیادی از پرونده های اقتصادی بین دو کشور بررسی شد که از جمله آنها سرمایه گذاری بزرگ عربستان در آمریکا و اعطای فرصت های بزرگ و استثنایی به شرکت های تجاری آمریکایی برای ورود به بازار عربستان بود.

وی تصریح کرد: اگر تلاش های ترامپ برای بهبود فضای سرمایه گذاری در آمریکا نبود، این امر هرگز محقق نمی شد.

همزمان یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: موضوع اصلی نشست، سرمایه گذاری عربستان در آمریکا است که چه بسا به رئیس جمهور آمریکا کمک می کند تا وعده های خود برای ایجاد فرصت های شغلی برای آمریکایی ها را محقق کند.

در همین حال، انگرید نارانگو از کارشناسان روابط آمریکا و عربستان گفت: "ایجاد فرصت های شغلی از طریق سرمایه گذاریها... ترامپ خواهان نتایج و آمارهای مهمی در این زمینه است... این امر برای راهبرد متنوع عربستان جهت سرمایه گذاری در خارج بویژه آمریکا کاملا منطقی است.

عربستان درحالی قصد دارد که به طور گسترده درعربستان سرمایه گذاری کند که هم اکنون به دلیل کاهش قیمت های نفت با کسری بودجه شدیدی روبرو است و از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نمی باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را به "صندوق های" پولی تشبیه کرده بود که بدون حمایت آمریکا، موجودیتی برای آنها تصور نمی شود.


کد مطلب: 454441

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxxexvuqeixz.fsfu.html?454441

الف
  http://alef.ir