کاخ سفید: بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد

27 اسفند 1394 ساعت 12:23


سخنگوی کاخ سفید گفت بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفت: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد به همین علت است که گفتگوهای سیاسی اهمیت زیادی دارند.

خبرنگاری در نشست خبری روزانه ارنست درباره سوریه سوال کرد: آیا کاخ سفید مدرکی مشاهده کرده است که نشان دهد روسیه و رئیس جمهور پوتین در نتیجه تصمیم به خروج نیروهای خود از سوریه، فشار بیشتری به بشار اسد وارد کنند؟

جاش ارنست در پاسخ گفت: چیزی که من می توانم بگویم این است که ما شاهد مدرکی بوده ایم که نشان می دهد ارتش روسیه به اعلامیه عمومی رئیس جمهور پوتین، مبنی بر خروج دست کم برخی از نیروهای نظامی خود از سوریه ، عمل می کند. همانطور که در نشست خبری دیروز گفته بودم، من پیش بینی نمی کنم که ما بتوانیم درباره تاثیر موضع نظامی روسیه روی موضع مذاکراتی بشار اسد، به نتیجه قطعی دست یابیم.

وی افزود: آمریکا فعالانه با جامعه بین المللی همکاری دارد و تلاش می کند تا دولت سوریه وارد گفتگو با طیف گسترده ای از گروه‌های مخالف شود. من پیشتر ملاحظه کرده بودم که نحوه حمایت ارتش روسیه از رژیم اسد به وی کمک کرده بود تا چنگ خود بر قدرت را بیشتر کند. اکنون انگیزه ی وی (بشار اسد) اندکی کم شده است تا وی با حسن نیت و به سمت گذاری (سیاسی) مذاکره کند که مدت زمان زیادی از وقت آن گذشته است. چیزی که من می گویم این است که قضاوت در این باره زود است و نمی توان گفت که تغییر قابل توجهی در موضع مذاکراتشان رخ داده است اما ما قصد داریم همکاری نزدیکی با روس‌ها و دیگر طرف های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و دیگر کشورهای هم پیمان آمریکا داشته باشیم و تلاش کنیم به هر دو طرف فشار وارد کنیم تا مشغول گفتگوهای سازنده ای شویم که به گذار سیاسی ختم شود که مدت زمان زیادی از وقت آن گذشته است. ما مدت ها گفته ایم هیچ راه حل نظامی برای اوضاع سوریه وجود ندارد و به همین علت این گفتگوهای سیاسی اهمیت زیادی دارند.


کد مطلب: 339502

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjyhet8uqetiz.fsfu.html?339502

الف
  http://alef.ir