هیچ فردی از ستاد برجام جاسوس نبوده و دستگیر نشده/ متهم از سوی ارگان‌های اقتصادی معرفی شده

8 شهريور 1395 ساعت 17:14


بهرام قاسمی ،سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: فردی که به اتهام جاسوسی به طور موقت دستگیر شده است، عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نبوده و از سوی ارگان‌های اقتصادی برای شرکت در برخی از مذاکرات بانکی معرفی شده است.

به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی تصریح کرد: خود ایشان (دری اصفهانی) مصاحبه‌ای انجام داده است که آزاد است. این یک موضوع قضایی و امنیتی است و ما هم علاقه‌مند هستیم که سیستم امنیتی و قضایی کشور در این مورد هر چه زودتر حقایق را روشن کنند.

وی ادامه داد: ما در ابتدا که این خبر اعلام شد گفتیم که هیچ فردی از ستاد برجام جاسوس نبوده و دستگیر نشده است که همین طور هم بود.

قاسمی اظهار داشت: بعد معلوم شد که این فرد از سیستم بانکی بوده که گاهی در برخی از مذاکرات که بحث اقتصادی و بانکی مطرح بوده است، شرکت می‌کرده و با معرفی بعضی از ارگان‌های اقتصادی این کار انجام شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به هرحال آنچه امروز می‌توانم بگویم این است که این فرد دستگیر نیست و به قید وثیقه آزاد است اما ما هم به عنوان وزارت امور خارجه و سازمانی که ستاد برجام و پیگیری‌های برجام در آن وجود دارد علاقه‌مند هستیم که دوستان در قوه قضاییه هر چه سریعتر نظرات خود را اعلام کنند که رسانه‌ها و مردم ما از گمانه‌زنی خارج شوند.


کد مطلب: 386401

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjymetvuqeoxz.fsfu.html?386401

الف
  http://alef.ir