دیدار وزیران خارجه قطر و فرانسه درباره بحران دوحه

13 شهريور 1396 ساعت 9:39


وزیران خارجه قطر و فرانسه با محوریت تحولات بحران میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با دوحه و تقویت روابط دوجانبه و پیشرفت آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر "قنا"، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر طی نشستی با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی‌اش به بررسی تحولات بحران میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با دوحه، تلاش‌های میانجیگری کویت، تحولات منطقه‌ای به ویژه در لیبی و سوریه و نیز تقویت روابط دوجانبه پرداخت.

وزیر امورخارجه قطر ضمن حمایت از میانجیگری‌های کویت بر ضرورت گفت‌وگو میان همه طرف‌های درگیر جهت حل بحران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس تاکید کرد.

عبدالرحمان آل ثانی نسبت به هماهنگی امنیتی کشورش با مقامات فرانسه در زمینه تبادل اطلاعات امنیتی و دیدارهای مسؤولان هر دو کشور ابراز خرسندی کرد.

پیشتر وزیر امور خارجه قطر در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که دولت قطر و فرانسه روابط دو جانبه قوی‌شان را به سطح روابط استراتژیک ارتقا داده‌اند.

وی در ادامه افزود که فرانسه و قطر دیدگاه‌های مشترکی در راستای تعدادی از پرونده‌های سیاسی مختلف دارند.

لودریان پانزدهم ژوئیه به دوحه سفر و تاکید کرده بود که کشورش از گفت‌وگوی طرف‌های بحران کشورهای حاشیه خلیج فارس و میانجیگری کویت حمایت می‌کند.

پنجم ژوئن عربستان، امارات، بحرین و مصر روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و دوحه را متهم به "حمایت از تروریسم" کردند این در حالی است که قطر این اتهامات را رد کرد.


کد مطلب: 508207

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjyoeiauqey8z.fsfu.html?508207

الف
  http://alef.ir