توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367971
واکنش ایران به عادی‌شدن روابط ترکیه و روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۱
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به آغاز روند عادی‌سازی روابط میان ترکیه و روسیه گفت: جمهوری اسلامی ایران از اراده و اقدامات اخیر رهبران دو کشور همسایه خود روسیه و ترکیه، به منظور آغاز روند عادی‌سازی روابط استقبال می‌کند.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران از اراده و اقدامات اخیر رهبران دو کشور همسایه خود روسیه و ترکیه، به منظور آغاز روند عادی‌سازی روابط استقبال می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در گذشته نیز همواره اعلام داشته است، حمایت کامل خود را از این اقدام اعلام می‌دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است عادی شدن روابط این دو کشور می‌تواند تامین‌کننده منافع ملت‌های روسیه و ترکیه و تمام مردم منطقه باشد و موجب تحکیم همکاری‌ها، ثبات و آرامش در منطقه و نیز مبارزه با پدیده شوم و نفرت‌انگیز تروریسم شود.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است هر چه زودتر شاهد به نتیجه رسیدن این روند مثبت بین جمهوری ترکیه و فدراسیون روسیه باشد.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+روسیه+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.