نظر منتشر شده
۲۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 351176
نایب رئیس جامعه جراحان کشور مطرح کرد؛
وقتی تعرفه عادلانه نیست پزشک هرچه زیر میزی می‌گیرد حقش است
بخش اجتماعی الف، 18 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
نایب رئیس جامعه جراحان کشور گفت: وقتی که تعرفه‌های درمانی عادلانه نیستند پس هر چه پزشک می‌گیرد حقش است حالا می‌خواهد این پول رو میزی باشد یا زیر میزی.

به گزارش فارس، کاظم عباسیون در نشست خبری به مناسبت برگزاری چهلمین کنگره جامعه جراحی گفت: زمانی که وسایل تشخیصی مدرن در کشور وجود نداشت امکان اعزام بیمار به خارج از کشور وجود داشت اما امروزه وسایل به روز تهیه شده و در اکثر مناطق بزرگ شهری این امکانات هست.

وی ادامه داد: خطای پزشکی برای همه جوامع رخ می‌دهد و هیچ عمل جراحی بدون عارضه نیست، در بیمارستان‌های آموزشی عوارض بیشتر است و تردیدی نیست که باید برای رزیدنت و جراحان تازه خرج کنیم تا آموزش بهتری ببینند پس جراحی کردن رزیدنت‌ها امری طبیعی است و انسان جایزالخطاست.

عباسیون گفت: چرخش مالی بیمارستان‌های خصوصی در گروی دستمزدهای پزشکان است چون قیمت تخت روز متناسب نیست و متأسفانه درآمد پرستاران با افراد پشت میز نشین در بیمارستان‌های دولتی یکی دیده می‌شود در حالیکه خدمات ۲۴ ساعته آنها پس از جراحی دیده نمی‌شود و نگاه صحیح مالی وجود ندارد.

نایب رئیس جامعه جراحان کشور گفت: در رابطه با تعرفه جراحی در سال ۸۰ ارزش K ضریب ۳۴ تومان و در نهایت به ۳۸ تومان افزایش یافت اما اکنون با گذشت ۱۰ سال هنوز ثابت است و اگر با توجه به نرخ تورم بخواهد اعلام شود باید ۱۵۰ هزار تومان باشد.

وی گفت: وقتی تعرفه عادلانه نیست هرچه پزشک می‌گیرد حقش است حالا این می‌خواهد رو میزی باشد یا زیر میزی.

وی افزود: با برداشت‌های نامعقول از بیمه‌ها، صندوق‌های بیمه‌ای نمی‌توانند سر وقت پول جراحی بیماران را بدهند و میلیاردها تومان به بیمارستان‌های خصوصی بدهکارند.
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۲:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۸:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۳:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : زیرمیزی پزشکان+نظام سلامت+نظام پزشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۷:۱۷
دست شما درد نکنه. پزشک مملکت که اینطور حرف بزند وای به حال لات های میدان شوش!!!!!
پس معلمان و نظامی ها و ... هم با این منطق چون حقوق شان عادلانه نیست باید زیر میزی بگیرند؟ مثلا یک نظامی لب مرز چطور زیر میزی بگیرد؟ مرز را دو دستی تقدیم کند به داعش و ... بعد ببینم شما از کی می خواهید زیر میزی بگیرید؟؟؟؟؟ (3688977) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۰:۳۳:۴۷
حرف اون آقای دکتر کاملا درست است (3689971) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۰:۲۶
يعني معلم و قاضي و ... هم زير ميزي بگيرند؟ (3690117) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۱۴:۵۴
تعرفه پزشکان ایرانی سه برابر پزشکان فوق تخصصی آلمانی می باشد (3690626) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۸:۳۶
پزشکان البته برخی از پزشکان آنقدر پول به جیب می زنند که در کار بساز و فروش هستند، بعنوان یک جامعه شناس وقتی وارد بیمارستان می شوید به پزشک که نگان می کنی می بینی که مدام موبایلش زنگ می خورد و دستور خرید فلان مسالح را می دهد و تنها چیزی که به آن فکر نمی کند تعهدی است که بعنوان یک پزشک به آن قسم خورده است. آخر بکجا چنین شتابان ، آخر خاک گل کوزه گران خواهی شد (3692021) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۲:۱۴:۴۳
حالت خوبه؟!!! (3695977) (alef-11)
 
گيتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۰:۴۹
بعد بگين مهران مديري توهين ميكنه. (3690667) (alef-13)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۲:۴۱
قانون ضعيفه والا بايد دهنشو پر از سرب ميكرد. يادشون رفته از ماليات همين مردم ددددددددددددددكتر شدن. (3690669) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۲:۰۱
کاری نداره. اگه یک وقت دزد زد خانه آقای دکتر، یا اگه کسی آقای دکتر رو تهدید کرد به قتل، یا کسی اومد خونه و زمین یک پزشک رو غصب کرد یا کسی دست و پای یک دکتر رو شکست، مامورای نیروی انتظامی میتونن دهها میلیون تومن پول بگیرن تا موضوع رو پیگیری کنن. تازه دکتر باید اول پول رو بریزه به حساب بعدا پیگیری شروع میشه!
چون کاری که نیروهای اننظامی میکنن هم برای جامعه خیلی مهمتر از کار پزشکانه و هم خطر و ریسکش خیلی بیشتره چون خطر جانی داره ولی در عوض پول خیلی کمی میگیرن به نسبت. (3690122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۱:۱۱:۵۴
عالی بود (3691037) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۷:۱۹
قبل از طرح تحول پزشک متخصص داخلی بخش ما ماهی نهایتا دو سه ملیون میگرفت ولی بعدطرح شد بالای ده ملیون برای حدود دویست ساعت کار ماهیانه وجراح ها هم بالای پنجاه تا صد ملیون میگیرن یا برای هجده ساعت حضور بعنوان پزشک مقیم ۵۵۰ هزار تومان میگیرند اونوقت این ها رو با امارهای دکتر حریرچی مقایسه کنید می فهمید برای چی طمع اقایان تمام شدنی نیست .......راستی میشه یک روز هم حقوق کارمندها وکارگر ها یک شبه 300درصد زیاد بشه!!!!!! میشه (3690290) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۱:۳۴:۴۲
این آقا به دلیل همین حرفش باید پیگرد قضایی بشه... (3690446) (alef-13)
 
رمضانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۹:۱۵:۲۲
اقا جان راه حل مشکل بسیار ساده است از محل پول طرح تحول به جای افزایش درامد پزشکان باید تعداد انها را زیاد کرد و به پرستارها و ماماها و تکنسینهای اتاق عمل هم اجازه داد بعد از چند سال کار با هزینه شخصی تخصص پزشکی بگیرند اما متاسفانه نفوذیهای پزشکان در امر نظام سلامت به شدت مخالف این راه حل ساده اند همین مشکل را ما لیسانسیه های حقوق با کانون وکلا داریم و هر چه به مسئولین می نویسیم که آقا یک وکیل در بعضی از پرونده ها بعضا به اندازه سی سال یک کارمند درامد دارد بیایید به ما بی کاران رشته حقوق اجازه کار دهید چون طرفداران کانون وکلا در ارکان دولت نفوذ کرده اند به هیچ عنوان اجازه این کار را نمی دهند تا زمانی که مقام معظم رهبری در این زمینه دخالت نکند نفوذیهای پزشک و وکیل در دولت تحت هیچ شرایطی نخواهند گذاشت تعداد پزشک متخصص و دندانپزشک و وکیل در کشور زیاد شود پس چون عرضه پزشک متخصص ، دندانپزشک و وکیل با تقاضا همخوانی ندارد با هر سیاستی که غیر از افزایش تعداد این دو صنف اعمال کنید نتیجه بخش نخواهد بود به قول معرف مسئولین وزارت بهداشت و کانون وکلا به راحتی می توانند مشکل را حل کنند ولی طبق ضرب المثل معروف کسی که خوابیده است می توان بیدارش کرد ولی کسی که خود را بخواب زده نمی توان بیدار کرد (3690801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۱:۲۸:۰۰
یعنی یه معلم که حقوقش عادلانه نیست هم ایراد نداره از مردم و دانش آموزان زیرمیزی بگیرد؟
اصلا این زیر میزی از چه قشری گرفته میشود؟ دکتر؟ مهندس؟ یا کارگر؟ (3691066) (alef-11)
 
جوادی نژاد
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۹:۱۰:۵۷
بهترین رزق و روزی را پزشکان و وکلای دادگستری در ایران می برند در یک کار کاملا خدماتی و غیر تولیدی فقط چاره کار افزایش تعداد این دو گروه است امری که سالیان زیادی است که از اجرای ان ممانعت می شود (3693564) (alef-11)
 
آریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۲۲:۵۵:۲۲
در امریکا بالاترین درامد یه پزشک متخصص مربوط به متخصصین رادیولوژی با حدود 300 هزار دلار در سال میباشد. حقوق میانگین سایر اقشار حدود 50 هزار دلار. نهایت تفاوت 6-7 برابر. اما درایران پزشکان متخصصی هستند که در ماه چند صد میلیون درامد دارند در حالی که حقوق میانگین مردم 2-3 میلیون هستش. ذکر این نکته نیز ضروری هستش که مقایسه پزشکان امریکایی با پزشکان ایرانی همانند مقایسه ماشین پراید با فورد میباشد. اما اختلاف درامدی در ایران برای پزشکان متخصص و سایرین 40-50 برابر هستش. این یعنی عدالت! که برای اون انقلاب شد... (3700228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۴:۰۶:۵۰
پس با این حساب مجوز دزدی رو ایشون صادر کردند. کارمندای بانک هم می تونند اختلاس کنند چون حقوقشون عادلانه نیست.کارمندای تامین اجتماعی هم حق بیمه ها رو می تونند اختلاس کنند.کارمندای اداره مالیات مالیات ها را و ...........
کلا دزدی حق همه محسوب میشه (3689000) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۳:۲۹
زیرمیزی یک جور پول نامشروعه و باید افراد بتونن بعد از دادن پول و انجام عمل با شکایت پولشون رو از پزشک پس بگیرن و تازه پزشک هم باید به خاطر زورگیری و کسب مال نامشروع به زندان بره. (3690126) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۴۴:۲۲
به نظر من باید یک قانون تصویب بشه که چون پزشکان میتونن حقشون رو بگیرن بقیه مردم هم بتونن از پزشکان حقشون رو بگیرن! مثلا دفتردارها بتونن 40 درصد ارزش ملک رو بعنوان حق ثبت از پزشکان بگیرن! یا مثلا کارمندان بانک که حقوقشون کمه بتونن بابت هر نقل و انتقال پول از پزشکان 30 درصد کارمزد بگیرن! یا مثلا چون حقوق قاضیها در ایران به نسبت حساسیت کارشو واقعا خیلی کمه بتونن دهها میلیون تومن بابت شکایتهای کوچک از پزشکان بگیرن. یا مثلا نیروهای آتش نشانی اگه بچه یک پزشک رو از مرگ نجات دادن بتونن بابتش یک میلیارد تومن پول بگیرن. (3690219) (alef-13)
 
محمدييي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۵:۳۷:۳۱
مگه اينطور نيست ، ما از نظر فساد اداري جزء رده بالاي جهان هستيم (3690522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۴۶:۳۸
راه حل این موضوع این است که کسی جز پزشکان بر پزشکان نظارت کند، اگر مثلا تعزیرات حکومتی بر کار پزشکان نظارت کند، یا سازمان های نظارتی دیگر ( که البته ... ) آن وقت این پزشک ها اینقدر وقیح نمی شوند.

مگر فقط پزشکان در این مملکت درس خوانده اند؟ من فوق لیسانس دارم از صنعتی شریف، در یک شرکت بزرگ و ثروتمند هم کار می کنم، دستمزدم ساعتی 13 هزار تومان است، آن وقت یک پزشک متخصص، ویزیتش 50 هزار تومان است و اگر با وجدان باشد ساعتی بین 4 تا 6 مریض ویزیت می کند ، یعنی ساعتی 200 تا 300 تومان، عمل ها و باقی هم که بماند.

یکی از اقوام ما یک متخصص غیر معروف است، ماهی 90 میلیون تومان درآمدش است.

تازه دکتری ناراضی هم هستن !!! العجب (3690576) (alef-13)
 
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۹:۵۳:۲۱
عزیزان عرضه پزشک متخصص به نسبت تقاضا با سیاستهای صنفی وزارت بهداشت کم است همین و بس از محل طرح تحول با یک طرح ضربتی می توان تعداد پزشکان را زیاد کرد ولی چون سیاستگذاران بهداشت خود پزشک متخصص هستند هرگز نخواهند گذاشت این مشکل حل شود چون منافع صنفشان در خطر می افتد
در ایران بهترین رشته های پردرامد نخست وکالت و دیگر پزشکی است چون دو گروه قوی هستند که هیچگاه نخواهند گذاشت پزشک متخصص و وکیل در کشور زیاد شود (3690874) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۲۲:۱۰:۰۳
باید بذارن پزشکان عمومی مطب بزنن. حداقل در برخی موارد پزشکان عمومی بهتر میتونن کار کنن چون برخی مسائل مربوط به کل شرایط بدن میشه. (3692821) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۴:۲۹
ایران بهشت پزشکان است. پول بیش از حقشان می گیرند و به کسی پاسخگو نیستند. کجای دنیا یک پزشک عمومی که مثل سایر رشته ها تحصیل کرده در روز 60 ، 70 تا بیمار ویزیت می کنه؟!!!! کجای دنیا یک جراح 60 میلیون برای یک جراحی می گیره. کجای دنیا ورودی های رشته پزشکی را محدود می کنند تا تعداد پزشکان کم شود و قیمت ویزیت بالاتر رود. بخاطر همینه که پولهاشون برکت نداره و زندگی راحتی ندارند. البته پزشکان خوب و انسان هم وجود داره ولی در مقابل تعداد زیاد کاسبان خیلی کم اند (3689029) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۳:۰۷
خوبه یکمی هم به فکر اون دنیا باشیم و دهنمون رو باز نکنیم هر حرف غلطی رو راحت بزنیم، کدوم پزشک عمومی مطبی داره که روزی 60 تا 70 تا مریض داشته باشه؟چرا حرف بیخودی میزنیم؟! اگر هم منظورت تو بیمارستان های دولتی و تامین اجتماعیه....شاید، ولی عزیز اونجا حقوق ثابته،5تا مریض ببینه یا صد تا حقوقش فرقی نمیکنه،
اما راجع به عبارت کجای دنیا.....همون جای دنیا که یه معلم خصوصی زبان ساعتی 200000هزار تومن میگیره بدون اینکه یک ریال مالیات بده، همون جای دنیا که مدیران رده 3 و4 بانکیش غیر از گرفتن کلی وام با سود پایین حقوقای بالای ده میلیون میگیرن، همون جای دنیا که یه لوله باز کن بدون هیچ تحصیلات و تخصصی و فقط با یه فنر در عرض یه ربع صد هزار تومن میگیره، همون جای دنیا که یه تعمیرکار ماشین برای یه صاف کاری دو سه ساعته حداقل یه میلیون ازت میگیره....اینجور جاها صدای کسی در نمیاد ولی وضعیت پزشکا شده خار چشم همه...پزشک ها شدن مسوول تمام مشکلات کشور و مردم....
یه ذره انصاف و عدالت و البته یکمی صداقت اگه داشتیم وضع کشور به اینجا نمیرسید (3690071) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۲:۰۴:۲۹
محید دلبندم. شما هم به فکر اون دنیا باشی بد نیست. کلی کارگر و کارمند و معلم و... تو اون جای دنیا هستند که همچین حقوقی نمی گیرند.
با وصف شما پزشکان هم در طبقه لوله بازکن و چاه بازکن و صافکار و در بهترین حالت مدیران درجه 3 و 4 هستند . (3691168) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۲۰:۴۵:۰۸
نه عزیز...حداقل نتیجه منطقی که میشد از گفته های من گرفت این بود که....اون پزشکی که درامد میلیونی داره(که اقلیت جامعه پزشکی هم هستن) حداقل 22سال درس خونده و حداقل 6سال تحت عنوان طرح،در اختیار دولت بوده...... ، اون لوله کش ، صاف کار ، مدیر بانک و....چقدر زحمت کشیده که درامدش از پزشک بیشتره! پس اول یقه اونو بگیریم بعد که عدالت رو اونجا اجرا کردیم میریم یقه اون پزشکی که داره حق مردم و بیت المال رو میخوره رو هم میگیریم، اون موقع میشه اسیاب به نوبت....ولی وقتی هرکسی هر کاری دلش خواست کرد و اون وقت شما هموطن عزیز روی یه قشر خاص زوم کردید نتیجه گیریش میشه اینکه، من دنبال برقراری عدالت نیستم، من فقط میخوام حال این پزشک ها گرفته بشه تا دلم خنک بشه
مثلا برای من خیلی جالبه...کسایی که با وکیل و دادگاه سر و کار داشتن میتونن حرف منو تایید کنن، میری پیش وکیل بهت میگه اولا من هیچ ضمانتی برای نتیجه پرونده ت نمیدم! ثانیا تعرفه دولتی 10%هست ولی من حداقل فلان مبلغ میخوام! این میشه همون زیر میزی که همه دادشون درامده....شما دوست عزیز و سایر دوستان عزیز...چند بار تا حالا شفاهی هم که شده به این مورد که قشر زیادی از خسارت دیده های جامعه درگیرشن اشاره کردید؟!
در اخر اینکه...از خدا میخوام هرکسی رو که حق و نا حق میکنه(چه با زبان و چه با عمل)، از هر قشری که میخواد باشه، تو همین دنیا سزای کارهاش رو ببینه....میخواد پزشک و کارگر باشه....میخواد وزیر و معلم باشه.....امین (3695451) (alef-13)
 
رحمت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۲۷:۴۳
کانون وکلا و پزشکان زیاده خواه دو صنفی هستند که نمی گذارند پزشک و وکیل در کشور زیاد شود تا بتوانند بالاترین دستمزدها را به نسبت مردم کشورشان بگیرند و چون نفوذ زیادی دارند هیچ کس حریفشان نیست (3690383) (alef-13)
 
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۵:۴۷
من یک پزشک متخصص زنان و زایمان و همسرم وکیل دادگستری است من ماهی حدود 150 ملیون تومان درامد دارم و همسرم که وکیل دادگستری است در یک پرونده زمین یکساله دو میلیارد تومان درامد داشت و به همراه سایر پرونده هاش در انسال چهار میلیارد تومان درامد داشت اقا بعضی از رشته ها تو تمام دنیا پولسازند و به جای غصه خوردن بنشینید تخصص پزشکی یا دندانپزشکی بخوانید هر چند من خودم اگر بودم فقط رشته حقوق می خواندم چون شبکاری و شیفت ندارد و چندین برابر رشته پزشکی در ایران درامد دارد (3690941) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۹:۲۰:۴۷
خوش به حال شما و همسرتون
چون من و همسرم هر دو دکترای برق داریم از یکی از بهترین دانشگاه های دولتی در تهران
و همسرم عضو هیئت علمی دانشگاه تهران
و حقوق ایشون ماهی 2 یا 3 میلیون تومنه
یعنی شما میفرمایید همه باید به قول شما بنشینن و پزشکی و دندانپزشکی بخونن؟
یعنی همه کسانی که رشته حقوق خوندن درامد میلیاردی دارن؟تا جایی که من میدونم نه
این طرز فکر از یه خانوم متخصص بعیده که انتظار داره همه جامعه تو یه رشته درس بخونن
خانم محترم سطح تحصیلات من و شما یکیست و مطمئن باشد کمتر از شما زحمت نکشیدم و رشته من کم ارزش تر از رشته شما نیست ولی من ماهی 2 تومن درامد دارم و شما ب گفته خودتون 150 میلیون
من به جای غصه خوردن نمیشینم پزشکی یا دندانپزشکی بخونم
بلکه اعتراض میکنم به این بی عدالتی و بالا بودن تعرفه بالای پزشکان
ما که با هر سختی و مشقت شکم خودمون رو سیر نگه داشتیم تا به حال
ولی بترسید از آه دل اون کارگری که حقوق یک ماهش رو باید خرج یک بار دنداپزشکی رفتن خودش بکنه
میفرمایید تعرفه اگر بالا باشه هم دست شما نیست؟
خب اگر انسان شریفی هستید به این تعرفه بالا اعتراض کنید
هرچند شما و امثال شما با تمام این توصیفات هنوز ناراضی هستید از دستمزد به قول خودتون پایین
خواهش میکنم حتی یک لحظه هم که شده به این مساله فکر کنید (3692348) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۳:۴۲
والا من و همسرم پزشک هستیم.و کا خانواده 5 نفری همسرم و خواهرای خودمم پزشکند.
خداروشکر زندگیمون پر برکته همیشه هم دعای خیر مریضها رو میشنویم.
اینجوری که شما گفتی نشدیم! (3691783) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۲:۱۸:۳۵
همه جای دنیا رو خبر ندارم ولی اینجا پزشک عمومی سالی بالای 100 هزار دلار حقوق میگیره و فقط تعداد مشخصی بیمار رو سرویس میده. (3695982) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۴:۳۹:۳۴
یکم قانع و سیری پذیر باشید
هیچ متخصصی در شهر ما زیر 100 میلیون ماهیانه در امد نداره
انصاف و فاصله حقوقی بین پزشکا و سایر کارمندا چیز خوبی هست (3689072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۴۱:۰۷
ایشان سیر شدنی نیستند بالاخره بساز و بفروشی هم مخصوصا در این دوران کسادی بازار خرج دارد (3690570) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۰۵:۱۹
تعجبی ندارد کسی که به زور پول به جایی رسیده است باید پول از دست رفته را یک جوری جبران کند با این حساب مدیرانی که 100 میلیون حقوق می گیرند حق دارند !!! (3690611) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۳۴:۱۰
تعرفه‌های درمانی عادلانه نیستند؟؟؟؟ عجب!! (3689168) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۳:۴۵
خیلی جالب تو این مملکت هر کی هر کاری می کند حقش هست الا کارگران بیچاره و ادم بدبخت بیچاره (3689497) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۰:۴۶
پول نفت و مالیات به اسم طرح سلامت کلهم داره میره جیب شما, باز ادعا دارید تعرفه پایین است, مردم چه گناهی کردن که خرج شما در اروپا و امریکا بالا است
4 کلاس درس خواندید توقع دارید کل. درامد کشور را به شما دهند
5 تازه به دوران رسیده که با دو تا تست زدن شده اند مثلا پزشک که جیبشان پر شدن ندارد
بابا کشورهای دیگر هم پزشک دارند, ایا انقدر ملت خود را سرکیسه میکنند (3689556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۴:۰۹
اگر مثل قدیم بذارند پزشکهای هندی و پاکستانی بیان اینجا کار کنند می‌بینیم نصف این تعرفه‌ها رو هم کسی بهشون نمی‌ده.
آقایان مافیا! بگذارید ظرفیت آموزش پزشکی برود بالا اون وقت خواهید دید کسی جواب سلام شما از دماغ فیل افتاده ها رو هم نخواهد داد. (3692131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۱:۳۹
حرام خوردن شاخ و دم ندارد. کاش بوعلی سینا همون موقع در این مورد فتوایی چیزی میداد. ولی واقعا مراجع باید نظر صریحی در این مورد بدهند. خاص برخی پزشکان عزیزمون (3689648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۳۳:۲۱
ببینید بستگی داره که چقدر بتونی نفوذ داشته باشی در واقع گردنه یا گلوگاه ها رو اگه باتونی بگیری همه چی به نفع خودته فلذا این کار همون گردنه گیری مدرنه هست.
دو بار اشفال حمع کن ها در ایتالیا و لبنان اعتصاب کردن کلا اون شهر رو زباله گرفت و بیچاره شدن (3689841) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۳:۳۴
تعرفه ها عادلانه می باشد, طمع پزشکان بالاست (3689530) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۸:۰۶
پزشکان، فوتبالیست ها و بازیگران از جمله اقشاری هستند که توسط سیاست های غلط صدا و سیما باد شده و الان آنقدر جا توی جامعه اشغال کرده اند که فکر میکنن همه جامعه هستند. (3689546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۵:۳۰
عرضه دارید بروید در خارج این درامد را کسب کنید!مگر مدعی نیست با سواد و تخصص شما سخت است?پس چرا این همه تهمت و اتهام را تحمل میکنید?خودتان هم میدانید در اروپا و امریکا نهایت راننده تاکسی یا ظرف شور خواهید شد
پس ساکت باشید و در ایران پول پارو کنید (3689571) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۳:۰۷:۳۸
جناب برای پزشک شدن خارج ایران مدرک ایران رو قبول ندارند خیلی وقت... دوم ظرف شور یا راننده تاکسی بودن اشکالش چیه؟ (3690490) (alef-13)
 
استاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۹:۲۷
پس چرا یک استاد دانشگاه که معدل تخصص مدرک دارد یک دهم یک متخصص می گیرد؟؟؟؟؟ هر دو به یک اندازه درس خوندن...

من خودم استادم بدون تعصب حرف میزنم باید درامد پزشکها یک سوم شود و زیر میزی با شدیدترین نوع ممکن برخورد شود....

پزشکان درصد بالایی شان حتی یک تشخیص ساده بلد نیستند و هیچ مسولیتی در قبال تشخیص نادرست ندارند.... (3689587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۹:۳۸
اگه استاد چاله میدون باشی (3690173) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۳:۲۵:۳۶
بنده یک پزشک هستم که در خارج از کشور به کار پزشکی‌ مشغولم. بنابراین هیچ منفعتی برای این حرفی‌ که میزنم ندارم: پزشکان ما وقتی‌ این حس کمبود درامد به آنان دست میدهد، بی‌ ملاحظه به جان بیماران می‌افتند و بی‌شرمانه آنان را میدارند. کاش مدتی‌ در خارج از کشور کار میکردید تا بدانید با این کیفیت کار به شما لگد نمیزدند و با اولین زیر میزی اخراج بودید. (3690502) (alef-13)
 
صنعت پزشک سازی!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۶:۱۸
باید راه برای ورود پزشکان خارجی متبحر به ایران باز شود تا اغلب پزشکان بی سواد سود جو و زیرمیزی بگیر اخراج شوند...
پزشکی ایران مثا صنعت خودرو سازی شده است. (3689608) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۱:۲۹:۱۷
بارها گفتیم در دنیا بسیار پزشک عمومی و متخصص متبحر هست که آماده به کار هستند و باید زیر نظارت دولت وارد شوند و حقوق مکفی بگیرند (فیش حقوق) بدون زیر میزی و رو میزی (3690441) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۲:۲۲:۴۷
با این حقوقهای ایران کدوم خارجی میاد کار کنه؟ (3695985) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۹:۱۹
به نظر من این مباحث باید از سطح فضای مجازی عمومی جمع بشه و توسط تعدادی از کارشناسان مورد قبول اقتصادی و اجتماعی و بهداشتی و درمانی مورد بررسی قرار بگیره وگرنه با این کامنت ها نمیشه کشور رو اداره کرد. دو سال هست که این مباحث در فضای مجازی طرح میشه و نتیجه ای به جز تقابل پزشک و بیمار نداشته است و تغییری در وضعیت درمانی و بهداشتی کشور هم روی نداده است. (3689870) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۹:۲۸
نحوه استدلال شما بسیار عجیب است! مگر کشور با کامنت های کاربران یک رسانه اداره میشود؟
این روش پسندیده و درست سایت الف انعکاس بدون پیش داوری نظرات مردم است که از نحوه اداره امور بهداشت و درمان و هزینه های سرسام آور ان در سطح ملی و کیفیت تقریبا" نازل خدمات ان ، ناراضی اند .
اگر علیرغم انعکاس مداوم این حجم از نارضایتی کار مثبتی برای اصلاح امور انجام نشده موضوع بر میگردد به نحوه اعمال مدیریت ارشد در وزارتخانه بهداشت و درمان که تمامی پست های مهم سازمانی توسط "سیستم پزشک سالارانه" اداره میشود که از بیخ و بن غلط است و در هیچ کشور پیشرفته تخصص مدیریت و برنامه ریزی کلان بخش بهداشت و درمان را به خود پزشکان فاقد توانمندی ، مهارت و تحصیلات مدیریتی مرتبط نمی دهند بلکه فارغ التحصیلان رشته های مدیریت و برنامه ریزی با گرایش خاص بخش درمان و بهداشت و بیمارستان، این گونه امور را مدیریت میکنند.
البته با تاسف در چند سازمان دولتی دیگر نیز این به اصطلاح " تخصص سالاری " حاکم است که جای بحث آن در مراکر نظارت و تصمیم گیری کلان مدیریتی است ، اگر عزیزان همت و احساس نیاز کنند. (3691448) (alef-11)
 
[جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۰:۰۴:۵۲
عادلانه از این جهت که چندین برببر شده قبلا" انتظار این است که تعرفه ها کاهش یابد (3689911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۴۲:۲۰
توجیح خوبیست برای تمام مشاغل
از فردا شروع کنیم دیگه فرقیم نداره زیر میز باشه روی میز (3689195) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۰:۱۰
تصحیح می کنم " توجیه"
این پزشکها استدلال ندارن فقط به غلط ملایی گیر میدن چون حرفی ندارن لذا تصحیحش می کنم تا نیومدن استدلال سازی کنن
ما استدلالی از پزشکها جز گرفتن غلط املایی وتایپی ندیدیم! تفصیر هم ندارن چون احه چه استدلالی برای این زورگیری ها می ماند؟ (3689356) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۴:۳۰
شما هم مثل ما درس بخوانید و درامد داشته باشید توجیح نیست حق پزشکا است میدونی 7 سال درس خوندن و تعهد داشتن یعنی چی؟ (3689439) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۲:۳۵
شما پزشکی که هنوز نمیدونی توجیه مینویسن نه توجیح، آفرین به سوادت. در ضمن اگه به درس خوندن هست من phd دارم از بهترین دانشگاه ایران، اما اومدم مغازه باز کردم بعد 11 سال درس خوندن آکادمیک، چون اینجا بهشت دکتری پزشکی هست و جهنم ما مهندس ها (3689525) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۱:۵۰
اگهIQداشتی حتما پزشکی میخوندی.PHDدانشگاه دارقوزاباد (3690181) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۹:۲۳:۳۷
آفرین به ادب شما
میفرمایید بنده و امثال بنده که PHD از بهترین دانشگاه های ایران داریم هم IQ نداریم که انقدر درامدمون پایینه که شرمنده خانواده هامون هستیم؟ (3692351) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۴:۴۵
آره می دونم، 4 سال لیسانس، با دو سال فوق لیسانس و البته یک کنکور اضافه که فرض کنیم جای اون یک سال شما! بازم سئوال داشتی بپرس دوست عزیز (3689534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۱:۲۹
دكتراهاي فني هم مثل شما درس خواندند ولي انحصار كار شما كه گروگان گرفتن جان و سلامت مردم را ندارند اينگونه فرصت ها را ندارند . متاسفم براي شما پزشكان كه از نياز مردم نهايت سوء استفاده را ميكنيد . يك جايي هم انسانيت بايد معنا داشته باشد (3689558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۸:۵۳
مگه بقیه تو این دنیا درس نمی خونند؟؟
به همه مردم همین طوری نگاه میکنید دیگه ... (3689585) (alef-13)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۰:۱۵
ما هم همینقدر درس خوندیم ، درس هامون هم حفظی نیست ، مغز میبره

ولی شما جون مردم رو گروگان گرفتید و پولش را طلب کرده اید

مطمئنن شرف درست و حسابی ندارید (3689590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۲:۰۵
جناب امریکایی!...
من مثل شما درس خوندم و استاد دانشگاه هم هستم تازه تو مدرسه ما افراد رده دوم «علوم تجربی» می رفتند و بقیه ریاضی، یادتون رفته است؟ فقط اینجا با سو استفاده شما پزشکها این همه پول و رشوه می گیرید... (3689595) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۰:۱۹
دقیقا همین طور است افراد نخبه ریاضی می رفتند و رده دومی هایی که فقط خرخونی و حفظ کردن بلد بودند تجربی. من از پزشکان متعهد و قانع عذر می خواهم. اما بسیاری از پزشکان خود را تافته جدا بافته می دانند و چون شانسشان گفته و درآمد خوبی دارند خودشان را میگیرند. با جناق کوچک من به محض این که تخصصش را گرفت شروع کرد به گرفتن خودش و حتی برای خانواده خانمش می گرفت. البته بعد که داشت از فامیل طرد می شد متوجه اشتباهش شد و کمی رفتارش را درست کرد. انسان هر چه از نظر علمی بالاتر می رود باید فروتن تر شود نه مغرورتر. (3690067) (alef-13)
 
مجیدی
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۱۰:۳۲
شما اگه بخون بودی حداقل این نصف صفحه رو میخوندی بعد اظهار نظر میکردی. در ضمن من تا دوم ابتدایی بیشتر نخوندم و خدا رو شکر درآمد دارم خوبش هم دارم. (3689620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۱۳:۵۹
برید ببینید درآمد پزشکان در کشورای دیگر چگونه است ، بعد میبینید که در/آمد پزشکان ایرانی خیلی هم زیادتر از کشورای دیگر است (3689632) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۹:۰۵
واقعا" هیچ کس متوجه نیست 7 سال درس خوندن یعنی چی إإإإإ بد بخت استادان دانشگاه ومهندسین فق لیسانس و .... که درس نخوندن رفتن دانشگاه خوش گذزانی إإإإإ تعهد را معنیش را نفهمیدم (3689663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۰:۰۹
درسته حق با شماست ولی این هم مد نظر باشه در یک
کلاس که همه برای پزشکی میخونن پزشک داریم که درس رو خوب یاد میگیره میشه نجات دهنده یکی هم اخر کلاس میشینه و مرخصه و اونم اسمش دکتره ولی میشه ادمکش good look (3689668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۰:۵۷
عزیز من چرا فکر میکنید هر کس که درس خوانده باید مردم را بچاپد?درس خواندید ایا کتابی, اختراعی, نواوری, تحولی ایجاد کرده اید?هر چه غربیها نوشته اند و کشف کرده اند, شما پزشکان حفظ کرده اید و ان را در جهت تیغ زدن ملت و ثروت اندوزی خود استفاده میکنید
در مقابل این همه کتاب, مقاله علمی و اختراع پزشکان غربی شما محلی از اعراب دارید?کلا عددی حساب میشوید?
هدف از تحصیل شما فقط فقط کسب درامد از طریق پزشکی بوده است, (3689669) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۱:۴۰
منم هفت سال درس خوندم شدم فوق لیسانس
ولی اگر هم استخدام بشم حقوقم یک چهارم یک پزشک عمومی هم نخواهد بود.
پزشکا فکر می‌کنند فقط خودشون درس می‌خونن و بقیه بی سوادن (3689673) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۴۰:۵۰
واسه ی منی که الان بورس آلمان رو با شایستگی خودم گرفتم و تا الان 4 سال لیسانس و 2 سال فوق و 3 سال از دکترام در یکی از رشته های علوم انسانی گذشته و تازه 1 سال دیگه هم مونده (مجموع 10 سال) یعنی 3 سال از شما بیشتر در صورت استخدام رسمی اومنم پس از چند سال حداکثر حقوقم 3 الی 4 میلیون میشه که با توجه به حقوق کارمندی اقشار متوسط جامعه هم از سرم زیاده. پس هی اون 7 سال رو به رخ دیگران نکشید لطفا". این دلیل خوبی برای مکیدن خون مردم اونم ار نوع بیمار و نیاز به مساعدت مالی نیست عزیزم. اگه آدم سر سفره ی حلال پدر و مادرش نشسته باشه می دونه که این حقوقهای نجومی حرامه (3689696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۴:۴۴
خوبه که گفتی علوم انسانی!!!!!چه مشابهتی به پزشکی داره.اخه روت میشه دکترای تاریخ (3690187) (alef-13)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۴:۱۳:۳۱
بی سواد ترین آدم ها اونایی هستن که در توهم هستن که علم پزشکی از علوم انسانی و یا علوم دیگه ماهیت برتری داره. یک مثال برات میزنم البته اگه سوادت بکشه. شما چامسکی رو میسناسی؟ علوم انسانی خونده ولی نظریه هاش در زبان شناسی تا علم ژنتیک و زیست شناسی (که اگه نبود پزشکی هم وجود نداشت) رو فرا گرفته. بالاتر از 20 تا پرفسورای افتخاری داره از برترین دانشگاه های دنیا. ... شما کاملا با مفهوم علم بیگانه هستین. متاسفم برای جامعه تحصیل کرده که این جور فکر ها رو میکنن. (3691560) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۴۳:۵۴
من هم PHD دارم استادیار هستم تازه حقوق شده 10 میلیون ،حق دارم از پایان نامه ها زیر یا رومیزی بگیرم؟ (3689705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۳:۱۵
دوست من من دانشیار پایه 23 هستم در شهرستان 8 میلیون می گیرم شمای استادیار چگونه 10 میلیون می گیری؟ البته مگر این که در شهرهای دور افتاده باشی. (3690072) (alef-13)
 
علی
Slovakia
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۲:۱۷
به اندازه 7 سال درآمد داشته باشید نه بیشتر.چرا حرف زور می زنید؟! همین تعرفه ها هم خیلی زیاده و ما نمی تونیم پرداخت کنیم.مگه قراره شما ماهی چقدر درآمد داشته باشید.ربع درآمد فعلی شما چند برابر درآمد من کارمنده حالا چه برسه به کارگرها و بی بضاعت ها! (3689747) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۳۲:۵۳
مگه فقط شما درس خواندید و متعهد هستید؟
مطمئنا بسیاری بیشتر از شما درس خواندند و زحمت کشیدند و کارشان هم به لحاظ مسئولیت سنگینتر و مهم تر است ولی اینقدر تفاوت درآمد با بقیه جامعه ندارند و اگر در کارشان دچار خطا شوند تاوان سنگینی هم باید بپردازند در حالیکه پزشکان نهایتا در یک کمیسیون خودمانی با جریمه ای سبک کارشون بخیر میگذره.

مهندسینی که در پالایشگاهها یا پروژه های نیروگاهی و یا سایر صنایع مشغولند با کوچکترین خطا خسارتی چند صد میلیاردی را باید جبران کنند در حالی که شما نهایتا یک دیه چند میلیونی پرداخت میکنید و البته که سختی محیط کار و خطرات جانی را هم قرار نیست به جان بخرید (3689839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۶:۰۴
آقایون هردو با سوادا، توجیه! (3689863) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۵۰:۰۷
دادا یه جوری حرف میزنین انگار فقط شما درس خوندین. ما هم دکترای مهندسی گرفتیم چهار سال کارشناسی دو سال فوق و سه سال دکتری مجموعا 9 سال ولی به خودمون اجازه نمیدیم پوست مردم رو بکنیم. یه جوری هم از مسولیت حرف میزنین انگار فقط کار شما حساس ، میدونی یه اشتباه مهندسی میتونه در آن واحد چند صد نفر رو مجروح یا نابود کنه (3689873) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۵۲:۱۴
ما هم درس خواندیم عزیز دل ، بیشتر از 7 سال ، اما چون در کار ما رقابت است و مستقیم با جان مردم در ارتباط نیستیم و کلا رانت نداریم ، مثل شما عزیزان پول پارو نمیکنیم.
تعجب میکنم از این استدلال شما درس خوانده و احتمالا سوگند یاد کرده؟ (3689879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۵۳:۲۴
شما واقعا پزشک هستید که املاء صحیح "توجیه" را نمی دانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3689882) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۴:۳۲
حتما مهندسین، استاد دانشگاه در نخوندن (3690077) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۰۶:۳۹
اگه بحث سختی کاره، کارگری که 10 سال کار کرده تا در کارش ماهر و اوستا شده باید خیلی بیشتر شما پول بگیره! اگه صحبت از هوش و کار فکریه که کارهای مهندسی خیلی بیشتر هوش میخواد! اما مساله اینه که هیچکدام از اینها مهم نیست. مهم بحث عرضه و تقاضا و جلوگیری از انحصاره. اگه انحصار پیش بیاد میشه بابت هر نون صدهزار تومن از بقیه پول گرفت. (3690100) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۷:۳۰
ما هم وقتي شماي پزشك امديد سراغمان ازتان زير ميزي ميگيريم و مي گوييم حقمان است ما هم اندازه شما درس خوانديم ولي در أمدرمان كمتر از شما است. اگر اينطور كه شما مي گوييد باشد سنگ روي سنگ بند نمي شود (3690134) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۵:۰۰
اين نحوه حرف زدن شما باعث ميشود ارزش كارتان در حد يك دلال باشد. شما ها ارزشي براي جامعه نداريد. آدم بميره بهتره. شما كه آدم خوب نميكنيد چون هيچي بلد نيستيد. تجربه نشان داده. (3690162) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۱:۵۲:۵۸
برادر من مگه فقط شما خودت درس خوندی؟!...یعنی چی شما هم درس بخونید تا درآمد داشته باشید؟!!... یعنی این مملکت فقط پزشک میخاد؟...مهندسی شیمی و نفت و عمران و حسابداری و حقوق و علوم سیاسی و ادبیات و زبان خارجه و آی تی و آمار و همه کشکه؟!...بعد میفرمایین توجیه نیست؟... اگه شما هفت سال درس خوندی بسیاری هستند که 11سال درس خوندن و سخت هم درس خوندن اما الان بلا تکلیف هستند...به نظر من برای خودتون بهتر هست که این بی عدالتی رو بپذیرید به جای اینکه با توجیهات این چنینی شخصیتتان را در افکار عمومی تنزل بدبد. (3690460) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۲:۰۱:۰۳
به نظرم تنها راه حل این مشکل افزایش کیفیت دانشگاه های پزشکی و همزمان افزایش ورودی های این دانشگاه ها و از طرف دیگه نظارت دقیق بر عملکرد پزشکان است و رتبه بندی پزشکان بر اساس رضایت بیماران و دقت در تشخیص و درمان هست. (3690462) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۰۹:۲۰
سلام . هفت سال درس خوندن خیلی سخته !!! من فوق لیسانس دارم و کارمندم و حدود 2 تومن میگیریم اون وقت یه متخصص که 3 الی 4 سال بیشتر درس خونده باید 50 برابر من درآمد داشته باشد؟ یه کم به فکر اون ور باشید .منظورم آخرته (3690617) (alef-11)
 
فرزین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۱۷:۳۵
مگر در جامعه فقط پزشکان درس می خونند؟
افرادی که تو سایر رسته ها مثل فنی و مهندسی بیش از ده سال تو دانشگاه درس می خونند و دکتر میشن درآمدشون با شما قابل مقایسه هست؟
تو ایران پزشک شده نژاد برتر (3690636) (alef-13)
 
شاهد
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۲۸:۰۱
اگه توی یک جامعه مدنی بود اینو نه تنها دیگه نمیزاشتن یک دقیقه هم کار بکنه بلکه حداقل 20 سال مینداختنش زندان. دهن کجی به قانون اونم تو روز روشن و با افتخار یعنی چی؟ مصداق تشویش اذهان عمومی و محاربه و مفسد فی الارض اینه (3689486) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۲:۱۸
کشتیید ما رو با این درس خوندنتون . درس خوندی که خون مردم بمکی پولدار بشی ؟ افتخار هم می کنید به کارتون ؟؟ (3689651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۲۹:۰۰
تمام مشاغل از خیلی وقت پیش شروع کرده اند.
راننده تاکسی کرایه ۱۶ هزارتومانی یک مسیر را از من ۲۵ هزار تومان گرفت.ایا این درست است؟ (3689831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۴۲:۵۴
واقعا جای خجالت دارد، واقعا جی گریه دارد که این آقا که اسمش را گذاشته پزشک همچین حرفی میزند
اما
بهتر است که فقط روی جامعه پزشکان، زوم نکنید، همه مشاغل به نوعی همین زیرمیزیها را میگرند ولی نمیدانم فقط چرا پزشکان به عنوان سمبل زیر میزی گرفتن معرفی میشوند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به هر حال همه چیزمان به همه چیزمان میاید، از کنسرت رفتن و سینما رفتن مردم برای فیلمها و موزیکهای سطح پایین بگیرید تا فوتبال و ورزش و برخی مسئولان و غیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3689198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۴۸:۲۷
سلام درست است حقش است چون نظارت نیست این زیر میزی مصداق پولشویی است فرقی هم با زورگیری ندارد (3689210) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۵۵:۵۳
باشه حقش هست!
تحصیل رایگان هم حقش بوده است؟ تجهیزات آزمایشگاههای رایگان هم حقش بوده است؟

امکانات بیمارستان هم حقش هست که در خدمت درآمد زایی ایشان باشد؟ این دکتر عزیز با پول خودش بیمارستان بسازد هتل بسازد هرچقدر میخواهد بگیرد. نه اینکه بیماران بیمارستانهای دولتی را سرکیسه کند. (3689223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۵۷:۲۳
من نمی خوام از این حرف حمایت کنم، اما یه نگاه به اطرافتون داشته باشید افرادی را تو دستگاه های دولتی و دانشگاه ها می بینید که بدون اینکه اصولا کار خاصی در روز انجام بدن حقوق 10 میلیونی میگیرن. حالا پزشک که حداقل داره یه کاری میکنه. اگر میخواهید که شاهد چنین چیزایی نباشید باید همه جا با هم و همزمان اصلاح بشه. (3689228) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۴:۳۰
یعنی همه مجازن دزدی کنن و رشوه بدن و اختلاس کنن چون حقوقشون کمه؟ (3690128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۵:۵۸:۰۱
این دوستان توهم دارن
در امریکا 4 سال اول پزشکی بخای بخونی سالانه 60 تا 80 هزار دلار هزینه اش میشه اینجا رایگان میخونن بعد در هر 3 دقیقه یه بیمار ویزیت می کنن روزانه چندین عمل چراحی انجام میدن و به منشی هم 2500 دلار غرب را نمیدهند ولی طلب تعرفه امریکا را دارند!! اگر اینطوریه حب همه اقشار باید تعرفه هاشون بالا برود در امریکا مهندس 5000 دلار میگیره و مهندس ماهرتر از این هم بالاتر میره کارگر خداقل 2500 میگیره و...
اگر قراره دوستان با تعرفه های غربی کار کنن درس خوندنشون باید اون یک میلیارد و دویست میلیون تومن هزینه امریکا رو در 4 سال اول داشته باشه در هر ساعت هم حداکثر 4 بیمار ویزیت کنن و منشیشون هم 2500 دلار باید بگیره و هزینه بقیه خدمات و..در جامعه هم باید عین غرب باشه نمیشه که با دو سیستم کار کرد و بخای درامد امریکایی باشه ولی هزینه هات داخلی باشه
فلذا بنده میگم بقیه افشار هم زیر میزی بگیرن و تعرفه هاشون رو بالا ببرن و همه چیز طبق تعرفه امریکا باشه.
استدلال این افراد باطله و این وضعیت قابل تخمل نیست مردم هم جنین چیزی را نمی پذیرن
دولت هم اقدام باید بکنه به برگرداندن پزشکان هندی که بسیار هم خوب بودن من از هر کسی می پرسم میگه خوب بودن در ضمن مدرک پزشکی دوستان رو امریکا قبول نداره بعد میگم مدرک هند رو ایران قبول نداره! یعنی 1 میلیارد جمعیت هند دارن با مدرک پزشکی جعلی ویزیت میشن؟ چرا دهه 60 مدرکشون خوب بود الان بد شد؟ (3689231) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۰۰:۵۶
وقتی پزشکی درمانش جواب نمیده پول چی رو گرفته؟! خیلیا میرن 15 سال درس میخونن ولی کسی برای دیدنشون 100 هزار تومن تو ده دقیقه نمیده (3689240) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۵:۳۴
درود بر پزشکان حاذق (3689364) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۷:۵۵
ایکاش ده دقیقه میشد بعضیارکوردشون زیر یه دقیقست (3689372) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۰۵:۳۲
این مسئله در تمام صنوف کشور صادق هست و مختص جامعه پزشکی هم نیست . البته سایرین هم زیر میزی و رو میزی و هدیه و رشوه و پول چایی و از این قبیل چیزها میگیرند اما در هر حال راه حل این موضوع این شیوه مرسوم شده نیست . تنها راه صحیح این مسئله آزاد شدن اعتراضات صنفی همچون فرانسه و انگلیس هست تا اصناف برای گرفتن حق و حقوقشان اعتراضات مدنی و خیابانی داشته باشند والا با جلوگیری از این شیوه های قانونی راه بر شیوع طاعون وار این رذایل اخلاقی در جامعه باز خواهد شد که متاسفانه شده است . (3689250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۰۹:۰۵
این آقا داره علنا از زورگیری حمایت میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3689258) (alef-13)
 
saeid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۱۰:۴۶
خیلی جالبه که این عزیزان مثتاق این ضرب المل هستن که خودگویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
خودش دکتر جراح هستش حتما خودش هم زیرمیزی زیاد میگیره که این نظر رو داره
اگر اقوامش مریض بشن و احتیاج به جراحی داشته باشن نظرشون عوض میشه
برای این آقایون حفظ خودشون مهمتر از مردم بیچاره هستن (3689262) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۱۵:۲۳
والله به بیمارستان میرویم رفتار کارکنان انقدر بد است که ادم عصبی میشود دعوا میکند و حریف نمیشود ادم ترجیح میدهد بیمار بماند در ضمن انکه برادر همسر من به بیمارستان رفته بود برای انژیو خوب امکان پذیر نبود کلیه اش مشکل داشت به ان رسیدگی نکردند انگار ادم برای هر دردی باید به پزشک بگوید خوب بیمارستان میرویم برای انکه سالم شویم نه اینکه اگر انژیو نشد بقیه را بی خیال شوند و بیمار کلیوی را بفرستند خانه بدون انجام مداوا این خلاف عرف و اخلاق است که اگر دکتر قلب پولی گیرش نیامد کاری نداشته باشند بیمار مشکل دیگری داشته باشد یا نه (3689276) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۱۶:۵۳
هر چه سر ما بیاورند حق ماست. تا وقتی نظاره کنیم که در وزارت پزشکان تصویب و نظارت و اجرا و داوری و اجرای حکم و ... همه و همه با خود پزشکان است دیگر چه انتظار دارید. به قول آقای دکتر ... نوش جان دکترها که می گیرند و می خورند. اگر هم کسی نمی گیرد حتما بی عرضه است. اصولا چرا باید پزشکان باید فکر کنند کارشان ساعتی یک میلیون می ارزد اما یک دکترای مهندسی با وجود تاثیرگذاری برابر و حتی بالاتر در تولید ناخالص ملی مثلا ساعتی چهل هزار تومان. چرا یک نفر در این کشور پیدا نمی شود جلوی این چاه طمع بی پایان را بگیرد. خدایا تو شاهد باش. (3689282) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۳۳:۱۲
متاسفانه دو صنف کانون وکلا و سازمان نظام پزشکی مدافع هم هستند و با سیاستگذاریهایشان و ثروتی که دارند کسی حرفشان نیست (3690387) (alef-13)
 
لیسانس حقوق بی کار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۴۱:۰۶
من لیسانس حقوق بی کارم همانگونه که کانون وکلا نمی گذارد تعداد وکلا به خاطر منافع صنفشان زیاد شود همین سیاست را هم مسولین وزارت بهداشت در پیش گرفته اند و نمی گذارند پزشک متخصص زیاد شود مسئولین اگر همت کنند در یک برنامه ضربتی پنج ساله هم تعداد پزشکان متخصص و هم وکلا انقدر افزایش می یابد و مشکل سلامت و حقوقی مردم با کمترین هزینه برطرف می شود (3690399) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۲۱:۱۶
این آدم نه جامعه می فهمه، نه مردم و نه قانون، جای تاسف است!!! (3689301) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۲۵:۵۲
اگر هر چه زیر میزی بگیرد حقش باشه پس لطفا سوگند بقراطشون رو بندازن دور
چون با اصول اخلاقی در تضاده (3689313) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۲۸:۱۲
کاش مدعی العموم وارد ماجرا می شد و گوش این فرد خود شیفته رو می گرفت...

حیف که هیچوقت این اتفاق نمی افته ... (3689322) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۵۵:۱۵
راه مقابله واردات پزشک چینی و هندی و بنگال است، تا پزشکان ما پی ببرند در بهشت زندگی میکنند و خارج از این کشور ، به هیچ وجه نمی توانند علاوه بر طبابت وارد عرصه های گوناگون صنعت و سرمایه گذاری وارد شوند (3689889) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۳۹:۵۰
این بحث خیلی تکراری شده (3689355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۰:۲۴:۱۹
برای بیماران تکراری نیست و بحث روز هست (3689952) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۱:۳۹
حتما خوبه دیگه (3689357) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۲:۰۹
نمی دانم چرا همه خودشونو با پزشک و جراح مقایسه می کنن اقای نماینده اقای وزیر اقای وکیل که جایگاه شما بسیار محترم است من بی سواد میتونم خودم و با شما مقایسه کنم اون پزشک راست گفته پول استعدادشو میگیره البته باید نظارت باشه وقتی یک کارمند معمولی در بیمه 70 میلیون حقوق میگیره چرا پزشک حقشو نگیره و...... (3689359) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۷:۳۳
این مثل این میمونه که هرکسی بگه چون یک عده دیگه دزدی میکنن ما هم حق داریم دزدی کنیم! نخیر! دزدها رو میگیرن میبرن زندان! حالا درسته که همشون نمیرن ولی باید روزبروز فساد کمتر بشه و جلوی دزدهای بیشتری گرفته بشه! (3690136) (alef-13)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۱:۴۹:۴۵
پس اگه برای ی سرما خوردگی ازت 7 ملیون پول خواست صدات درنیادا خودت گفتی حقشونه (3693988) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۵:۵۸
انایب رئیس جراحان !!!!!!من اگر جای دستگاه های نظارتی بودم فوری ایشان را برای همیشه اخراج میکردم و مجوز جراحی ایشان هم لغو میکردم و نظارت بر بیمارستان ها که در یک اتاق 4 تخته بابت هر تخت پانصد هزار تومان میگیرند و دکتر بیهوشی که هزینه گزاف تر از جراح میگیرد بهترین کار ان است یک تعرفه برای تمام بیمارستان های دولتی و غیر دولتی قرار دهیم و پزشکان را حقوقی کنیم و ان موقع هزینه بیمار به یک دهم امروز میرسد و انهاییکه ناراحتند میتوانند بروند خارج (3689367) (alef-13)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۶:۱۰
چرا به پزشکان میرسه از واژه زیرمیزی!!!! استفاده میشه ولی برای مهندسین و شاغلین در حرفه های دیگر از لغت ( رشوه) ؟؟؟
در این مملکت پزشکان تافته جدا بافته هستند . (3689368) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۱۹:۰۳
اگه چند تا پزشک رو به خاطر زیرمیزی بندازن زندان دیگه اینجوری یک عده علنا از دزدی حمایت نمیکنن. (3690142) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۶:۲۷
اگه زیر میزی حقه این حق را کی تعیین کرده؟خودشون؟ پس ما هم برا خودمون حق اینطوری قایل بشیم. (3689395) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۶:۳۱
برای این کشور درسته. همه چیزمان به همه چیزمان می آید. (3689396) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۸:۲۴
آقا وقتی یه فوتبالیست میلیارد میلیارد میگیره و تمام عمرش دنبال توپ بوده و کیفش ، آنوقت اونی که شب و روزش را حروم کرد تا درس بخواند نباید به اندازه اون فوتبالیست درآمد داشته باشد؟ یا اون نماینده ای که برای یک امضا 5 میلیون میگیره تازه الفبای سیاست را نمی فهمد یا اون نیروی امنیتی رانتخوارو.... آقا کی به کیه؟ (3689399) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۲:۲۸
این یک حرف مسخره است. اینکه یک عده پول کلان میگیرن دلیل نمیشه بقیه هم این کار رو بکنن. اونوقت مهندسا و کارمندا و معلما چی؟ اگه همه بخوان به اندازه آمریکا پول بگیرن قیمتها ده برابر میشه و اصلا کسی پولی نداره که بخواد به بقیه بده. شما پزشکان دارید زورگیری میکنید. همیشه میشه با زورگیری پول زیادی بدست آورد. کافیه مثلا یک مامور آتش نشانی وقتی شما در آتش هستید ازتون صدها میلیون تومن تعهد پرداخت بگیره و شما حاضرید اون رو بپردازین تا نجات پیدا کنید.
بعد هم در همه جای دنیا فوتبالیستها پول کلان میگیرن. البته باید باشگاهها خصوصی باشن که طرفداران فوتبالیستها بهشون پول بدن. بعد هم فوتبال یک چیز تفریحیه هرکسی هرقدر پول بگیره به کشور و بقیه ضرری نمیزنه. (3690154) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۹:۵۳
خداییش مستحق تنبیه میباشی. (3689404) (alef-3)
 
یکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۲۲:۵۷
تو میدونی دکتر کاظم عباسیون کی هست ؟ فارغ التحصیل ممتاز بورسیه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه جان هاپکینز آمریکا ، که دولت آمریکا التماس کرد که اونجا بمونه و به ایران برگشت و در هشت سال جنگ تحمیلی خدمات ارزنده به مجروحان جنگ ارائه داد . واقعا توهین به چهره های علمی و مفاخر کشور بسیار کار نادرستی هست . (3689814) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۰۳:۴۴
عزیزم من به شخصه پیشنهاد میکنم ایشان به همان امریکا برگردن به نظر بنده پزشک در درجه اول یک انسانه بعد یک پزشک در وضعیت فعلی جامعه به همدلی وگذشت بیشتری نیاز داره اگه یه پزشک تحصیل کرده که با مردم در ارتباطه نتونه این وضعیت مردم رو درک کنه پس دیگه از اقشار دیگه مردم چه انتظاری میشه داشت؟ (3690248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۰۳:۵۳
حاجی این حرف رو ایشون در امریکا بزنه تبعات بسیار زیادی براشون حواهد داشت و با اداره مالیات امریکا هم درگیر میشه و قطعا پروانه کار باطل میشه و تحت بررسی اداره مالیات قرار میگیره حساب بانکی و قعالیتهای اخیر ایشون و... (3690249) (alef-13)
 
احسان
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۱۰:۲۶
جناب نامحترم یا نفهمی یا خودتو به نفهمی زدی تنها چیزی که دولتهای غربی نیاز ندارن نیروهای نخبه جهان سومه خودشون اینقدر ادم باسواد و طبقه الیت دارن که یه کشور با سیصد میلیون جمعیت مثل امربکا نمیاد به یه جراح ولو اینکه نخبه هم باشه التماس کنه یه باور غلط در جامعه ما اینه که فک میکنن تا نخبه بشی و بدرخشی جهان برات سر و دست میشکنن (3690264) (alef-13)
 
به احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۱:۳۰:۵۹
جوابت فقط سکوت و خاموشی هست . حسادت خیلی بده سعی کن ازش دوری کنی . (3693204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۰۱:۵۲
نرود میخ آهنین در سنگ اقای 555 متاسفم از اینکه
قدرت نظارتی نیست و اگر هم باشدفقط در حد تبلیغات پس هر کس هرچه بخواد میگوید و میکند
و پشتش گرم خدایا خودت به داد این مردم
بد بخت برس (3689408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۰۲:۴۰
حق شان است .گوارای وجودشان .فرشتگان تافته چدا بافته اند این اطبا ، شوخی نیست جان انسانها در دستان این هاست و از تواضع است که دستان خویش به زیر میز نهاده اند . مرگ و زندگی به امر اینان است و چنانچه حکم مرگ کسی را به اشتباه تشخیص فرمایند ، کسی را زهره بازخواست از آنان نیست ؟ شخضیت شان با یک بساز و بقروش متفاوت است ، چرا پا پی آنان میشوید ؟ (3689412) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۴:۳۶
مگه جان کل مردم در دست نیروهای نظامی نیست تا داعش و امثال اون حمله نکنن و صدها هزار نفر رو به کشتن ندن؟ مگه جان مردم گرفتار شده مثلا در آتش در دست نیروهای آتش نشانی نیست؟ مگه جان مردم در دست راننده اتوبوس نیست که میتونه با یک اشتباه 40 نفر رو به کشتن بده؟ (3690160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۰۳:۴۳
خاک تو سرم که رفتم شدم مهندس سد سازی. تو بیابونا با مدرک فوق لیسانس دارم با 2 میلیون در ماه کار میکنم. کاش پزشک می شدم. (3689415) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۷:۲۴
برق و آب و زیرساخت رو باید با یارانه بگیرن اونوقت زیرمیزی هم حقشونه. (3689865) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۱۷:۵۹
اون موقع که ما پزشکا شب و روز کشیک می دادیم و در وقت خواب درس میخوندیم ، و شما مهندس ها دنبال دختر بازی و تفریحات و مسافرت آخر هفته بودید ، باید فکرتون رو می کردید. (3690277) (alef-13)
 
روستایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۳:۰۴
وقتی خانمی در خانه بهداشت روستا با سه سال سالقه کار ۲ میلیون حقوق داره هر چی از یه دکترش سر بزنه جای تعجب نداره والا! (3689435) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۳:۱۹
آن دزد با شخصیت هم که پول ندارد هرچه از پولدارها بدزدد حقش هست چون تعرفه دزدی پایین است !!!!!!! این دیگر چه استدلالی است از یک آدم با سواد خوب اگر هر کس در حرفه ای که دارد همین تفکر را داشته باشد که دیگر حیات وحش است نه حیات انسانی . (3689436) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۵:۲۴
به خاطر تصادف دکتر پلاتین در پایم قرار داد با 4 میلیون زیر میزی و دو میلیون هزینه رومیزی
برای در اوردن پلاتین هر دکتری رفتم گفتن فقط دکتری که پلاتین گذاشته باید دربیاره

اجبارا بایت یک عمل یک ساعتی دکتر از ما 6 میلیون زیر میزی گرفت به جز هزینه بیمارستان
دکترها فقط برای پول کار میکنند (3689440) (alef-13)
 
شاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۶:۲۹
یادم می آید در یکی از همایش ها آقای دکتر دولتی که کلینیک پوستی به همین نام دارد در یک مصاحبه گفت: "مستضعف‌ترین قشر پزشکان هستند". شما اگر به آرشیو سیما دسترسی داشته باشید و بررسی کنید می بینید که همکار کناری ایشان با خنده از کنار دوربین فرار کرد... این جای تاسف دارد. به نظر من باید این قشر بیشتر تحت نظارت قرار گیرند. قشری که به راحتی درآمد کسب می کنند آن هم از قشری که بیشترین حمایت را می طلبند و همواره طلبکار هم هستند. (3689447) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۲۰:۵۳
اینکه میگن تعرفه عادلانه نیست و در واقع منظورشون اینه که کم هست خیلی جای تعجب داره
یعنی درآمد جامعه اونقدر هست که بتوانند تعرفه هایی بیش از این پرداخت کنند!؟
اگه قرار به این شکل باشه که بهتره بقیه اصناف و گروهها هم بیان و از کم بودن دستمزدهاشون بگن
تفاوت درآمد یک پزشک یا پرستار در ماه را (هرچند تازه کار) بسنجید با درآمد یک مهندس یا کارگر که در محیط های صنعتی خطرناک و با انواع آلودگی و چندین سال سابقه در حال کار کردن هستند.

در جایی که من کار میکنم حقوق من بعنوان کارشناس کنترل کیفیت 1500 هست و محیط کاری بسیار سختی دارد ولی پزشک جوان بهداری که نهایتش در طول روز شاید یکی دو نفر مراجع بعلت گرمازدگی داشته باشد 7500 هست.
در حالیکه اگر مهندسان و کارگران آن مجموعه نباشند و یا بخواهند فعالیت کمی مثل همان پزشک داشته باشند دیگر نیازی به حضور آن پزشک جوان هم نیست (3689461) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۱:۱۲
یک ماه پیش یک عمل ساده انجام دادم در یک بیمارستان خصوصی و یک شب بستری هزینه پنج و نیم میلیون هزینه اتاق 3 تخته سیصد و نود هزار تومن هزینه بیهوشی یک میلیون هفتصد هزار تومان جراح دو ملیون صد هزار تومان و این عمل به سادگی کشیدن یک دندان بود و همین عمل در بیمارستان دولتی با یک شب بستری صدو هشتاد هزار تومان حالا فرق را ببینید تا چه مقدار است ولی مافیای پزشکی نمیگذارد بیمارستان های بیشتر دولتی ایجاد شود تا بستری شدن در ان اسان باشد اگر صد ها بیمارستان دولتی وجود داشت ایا فکر میکنید کسی مراجعه به بیمارستان خصوصی میکرد نمیخواهند و نمیگذارند تا بیشتر مردم را درفشار بگذارند وقتی چنسی در بازار کم شود باعث گرانی است و عده ای تا میتوانند مردم را چپاول کنند (3689488) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۲:۱۳
قضاوت نمی کنم ولی اگر حقش است خوب روی میز بگیرد چرا زیر میز پس یه جای کار عیب دارد به نظرم صورت مسیله غلط است (3689523) (alef-13)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۴۸:۰۷
من پزشک نیستم اما عقلا هر کسی حق دارد قیمت خدمات خود را خودش مشخص کند. مثل بقیه موارد خدماتی دیگر عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می کند (3689547) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۷:۳۴
دولت کلی قیمت خیلی از چیزها از جمله محصولات کشاروزی رو کنترل میکنه که بقیه صداشون درنیاد ولی پزشکان حق دارن هرچی خواستن پول بگیرن؟ (3690165) (alef-3)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۱:۵۷:۳۵
دوست دارم ی بار مریض شی و برای دوا درمون مجبور بشی خونت رو بفروشی ببنم بازم می یای اینجا اینجور کامنت بذاری ببینم میای یا نه (3694009) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۲۳ ۰۳:۱۱:۲۰
یعنی دستمزد پزشک اندازه قیمت خونه شماست؟! اونی که مجبوره خونه خودشو برای درمان بفروشه پول دارو و تجهیزات و تحت بیمارستان رو میخواد بده! اینها چه ربطی به پزشک داره؟ هزینه ویزیت یک پزشک فوق تخصص به اندازه پول چهار کیلو خیاره! (3700464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۷:۲۱
دزدی هم که از دیوار مردم بالا میرود حقش است.!
مفسدی هم که مال مردم را اختلاس می کند حقش است.!
جناب پزشک محترم و فرهیخته طلبکار مردم، فکر می کنم جوامع پیشرفته و توسعه یافته بر اساس قانون اداره می شوند.! قانونی که توسط اکثر مردم آن جامعه باید تایید شود و حق آن ها را تضمین نماید.!
امان از وزیر بهداشت که اینچنین جامعه شیفته خدمت را تبدیل به "کارتل از درد مردم برج بساز" کرد.! (3689575) (alef-13)
 
دکتر مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۷:۲۶
هر وقت در عرصه ی سیاست یا دفاع حرم اوضاع خراب میشود یاد خبرگزاری های می افتد که گیر به دکترها بدهیم و یک جنگ زرگری پرستار-دکتر درست کنیم بلکه مردم یادشان برود!! (3689576) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۸:۳۲
آقای دکتر وقتی یکی از مقامات صنف شما میاد رسما میگه دزدی و زورگیری حق پزشکانه میخواین بقیه ساکت باشن؟ (3690167) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۰:۲۸
چه حرف یاوه ای ، چند صباحی بعد، کارمندان و معلمین و نیروی انتظامی هم که حقوقشان مکفی نیست ، دم از رشوه می زنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!متاسفم (3689646) (alef-13)
 
درویش
Ukraine
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۲:۰۳
اپن چه حرفی است که یک پزشک زده؟پس هرکسی باید برای خودش حقی تعیین کند و بدون توجه به قانون و ضابطه به هر طریق کسب مال کند؟
یاد صحبتهای یک دزد مسلح ماشین حمل پول بانک افتادم که در جواب مصاحبه کننده گفت که ما این پول را حق خودمان میبینیم و عوضش را بیمه به بانک پرداخت میکند. آیا در جامعه ما باید حق در الفاظ زیر میزی و سرقت توجیه میشود؟ (3689650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۹:۴۹
اف بر شرف پزشکانی که زیرمیزی بگیرن (3689666) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۳:۳۶
پزشک حاذق شدن آسان نیست. هیچ کس نمی تونه به یک پزشک حاذق ایراد بگیره که چرا اینقدر در آمد داره. تلاشی که یه نفر رو به این درجه از علم می رسونه قابل وصف تیست و کار هر کسی هم نیست (3689678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۵:۳۴
شما که مهندس سد ساز هستی چقدر درس خوندی که به اینجا رسیدی؟ من دکترای فیزیک دارم و تعداد زیادی (به اندازه 16سال تدریس در دانشگاه) با دانشجویان رشته های مختلف مهندسی سر وکار داشته ام و دقیقا می دونم که چظور مهندس شده اند. (3689682) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۲:۳۶
مالیات رو که نمیدن
تو شهر هم هر چی خونه و ماشین اخرین مدل هست مال اقایون هست
بعد تازه طلبکار مردم هستند
باید ورودی دانشگاه های پزشکی را زیاد کرد تا انحصار از دست اینها بیرون بیاید (3689749) (alef-13)
 
حسن عیسی خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۱:۲۳:۱۵
برادر آدرس اشتباه میدی ولی خبر نداری باید همین نسل بعدی پزشکان را همین دوستان تربیت کنند ...... خوب نتیجه باز هم چه خواهد شد الله اعلم.

می دونید چه چیزی خیلی مایه تاسف بیشتری دارد ؟ !!!!!

مشکل این است که شما بالاخره مریض می شوید اگر یک ناراحتی ساده باشد بالاخره با یک تشخیص نیم بند مشکل حل می شود حال همین چیز ساده را یک پزشک حوش انصاف طوری دیگر وانمود کند به منظوری خاص اونوقت جیبت که خالی میشود هیچ احتمالا مشکلات ثانوی دیگری برایتان پیش خواهد آمد که غیر قابل جبران از لحاظ روحی روانی پیش خواهد نمود ، حال حساب کنید خیلی از افراد جامعه فعلی به همین دلایل به پزشک مراجعه نمی کنند و احتمالا دارای مشکلی هم هستند که شاید در مراجل اولیه بسادگی درمان شود ولی وقتی مراجعه نمی نماید به همین دلیل ساده زندگی یک انسان به خطر می افتد.

حال به نظر شما چه کسی باید پاسخگو باشد به این نقصان .

آقایون پزشکان محترم روی سخن جامعه با شماست که زیان های هنگفتی را به مملکت ، خانواده و انسانیت دارید تحمیل می کنید. آیا می دانید به چه قیمتی ؟ احتمالا برایتان مهم هم نیست چون شما زحمت کشیده اید و این حق شماست .

تا اینجای کار ما در مورد وجه مورد مطالبه پزشکان محترم سخنی به میان نیاوردیم و فرض را بر این گذاشتیم که این شخص خاص استطاعت مالی لازم را دارد و از عهده مخارج مرتبط بر می آید و مشکل در خوش انصافی است ( شاید هم عدم تبحر و تجربه لازم) که صد البته این بحث خوش انصافی غالبتر است عموما.

موردی که بازگوییش خالی از لطف نیست بحث شیرین اخذ ویزیت از بیماران است که ظاهرا بحث روز می باشد ، فکر می کنید با توجه به موارد عنوان شده در بالا اگر استطاعت مالی را دخیل نماییم ریزش نفرات تا چه اندازه افزایش می یابد، که نتیجتا در آینده ایی نه چندان دور جامعه ایی با مشکلات و بیماری های فراوان خواهیم داشت که دیگر نه پویایی دارد نه توانی برای حرکت که صد البته باز هم بهشتی دیگر برای پزشکان محترم جهت اخذ ویزیت از بیماران بیشتر است (چون تعداد بیماران افزایش یافته است).

مهمترین موضوعی که باقی ماند بحث پاسخگو بودن است که بایستی پزشکان را پاسخگو نمود و در صورت اشتباه در تشخیص و درمان از این قشر میالبه خسارت نمود ، این موضوعاگر در فرهنگ ما جا بیافتد پزشکان هم در مورد همه چیز تجدید نظر خواهند نمود و دیگر بی گدار به آب نزده و از درمان های هر دن بیری چشم پ.شی خواهند نمود. انشاالله در آینده ایی نزدیک این اتفاق مبارک رخ خواهد داد.

یک موضوع دیگر بحث اخذ مالیات از این قشر می باشد که ادارات مالیاتی با این موضوع با تساهل و تسامح برخورد می کنند چرابرای اینکه این دوستان از دادن آمار صحیح از عملکرد خود طفره می روند در حقیقت اصلا دفتر و دستکی در این خصوص برای پزشکان دیده نشده است و مانند یک بقالی سر کوچه به موضوع درآمد این قشر مکرم رسیدگی میشود. اگر ساز و کاری برای این مسله اندیشیده شود مطمئنا این موضوع هم دریافتی ویزیت آنها را تخت تاثیر قرار خواهد داد.

والسلام (3690436) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۵:۵۸
به نظر من حقشونه،پول کارشون میگیرن.دزدی که نمیکنند. (3689757) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۹:۲۴
اتفاقا این پولشون خلاف قانونه و یک جور زورگیری و دزدی حساب میشه. (3690171) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۷:۱۵
این امر منجر به تشدید فاصله طبقاتی شده و می شود و روزی گریبانگیر خود این پزشکان می شود ، این جانشینان بقراط ، ابوعلی و.... . درمان آن اجرای سیاستهای سوسیالیستی و کمونیستی در بخش درمان است نه سرمایه داری ، البته فقط در حوزه سلامت . چرا که یک پزشک هم روزی سه وعده غذا می خورد و دلیلی ندارد که حتمن آخرین مدل ماشین را برای فرزندانش بخرد . مازاد درآمد وی بایستی به صورت مالیات قطعی از درامدش کسر و صرف ایجاد و توسعه شرکتهای دانش بنیان و ایجاد فضای رقابتی شود . بله ، برای یک پزشک یک ویلا کافیست ، فقط یک ویلا . (3689765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۹:۴۶
آقای دکتر من کارگر هم حقوقم عادلانه نیست ،من از کجا زیر میزی بگیرم؟ (3689779) (alef-13)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۱۹:۵۷
وافعا مایه شرمساری هست.اصلا این مقام مسئول روش میشه این حرف رو بزنه اونم توی چشم مردمی که بیشتر آنها متخصص هستند و پول تخصص خود را نمی گیرند که هیچ به یک سوم اون قانع هستند.مثل این می مونه که من هم سرکار بخوام پیشنهاد رشوه بدم ولی این کار رو نمی کنم .چون شرافتم این اجازه رو به من نمیده. وافعا حرفی بر ای گفتن ندارم (3689809) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۲۶:۵۵
ظرفیت دانشگاههای پزشکی را آزاد کنید و همچنین کار پزشکان خارجی و همچنین اجازه دهید هر پزشکی بتواند مطب بزند آنوقت ببینید چه می شود . (3689823) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۳۰:۲۲
مسئله عرضه و تقاضا است اگر کل مهندسان معماری و عمران تو کشوری که سالانه مثلا 1 میلیون نفر نیاز به ساخت آپارتمان دارند، 5000 نفر باشند اونوقت برای نقشه، ساخت و نظارت هم رومیزی و هم زیر میزی می گیرند راه حل اینه که مهندسان عمران را به حد وفور برسانیم
حالا هم قیمت بالای خدمات پزشکی، نشان دهنده عدم تعادل عرضه و تقاضا است نگاهی به آمار اروپا بیندازید 50- 60 نفر پزشک به ازای ده هزار نفر جمعیت معنی اش اینه که سالانه باید 4-5 برابر وضع موجود بخصوص در تخصص ها پذیرش بشه تا وفور ایجاد بشه انوقت می بینید که زیر تعرفه هم خدمات می دهند
الف جان سانسور نکنید لطفا (3689833) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۳۲:۲۲
جراحی کردن رزیدنت‌ها امری طبیعی است و انسان جایزالخطاست?!! و خطای پزشکی برای همه جوامع رخ می‌دهد بله اما تا چند درصد ؟ اصولا" آیا گزارشات مدون آماری تحلیلی از علل مرگ ومیر ناشی از خطای تشخیص و جراحی و عدم کنترل سایر عوامل موثر در حین اعمال جراحی در وزارت بهداشت وجود دارد؟ کاش یک تحقیق و تفحص تخصصی توسط پزشکانی مستقل و با وجدان از کلیه خطاهای منجر به مرگ در بیمارستان های دولتی آموزشی و در اخر خصوصی انجام میشد که توسط رزیدنت های خوب آموزش ندیده برخی اساتید انجام میشود.
اخیرا" در کشورهای پیشرفته با آموزش ویدیویی و تصویر برداری 360 درجه ای کار آموزان جراحی تحت نظر اساتید آموزش عملی حین جراحی میبینند ولی در ایران به صورت عمل مستقل توسط رزیدنت و بر اساس تشخیص های گاه اشتباه و نادرست و در برخی موارد بدون حضور اساتید در شیفت های شب آموزش جراحی انجام میشود.
خانواده بیماران نیز به علت عدم آشنایی با حقوق خود و عدم برخورداری از خدمات وکالتی حرفه ای تخصصی اغلب با درد و رنج از دست دادن بیمار کنار آمده هرگز دنبال مظالبه حقوق تضییع شده نمی روند. (3689838) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۵:۱۱
ایناقای پزشک خیلی پر رو نشریف دارند (3689860) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۰۹:۲۳
پس شما بقیه رو نمیشناسی که فکر میکنی فقط این آقای پزشک پر رو تشریف دارن (3690020) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۵:۳۹
این حرفی بی پایه و غرور آمیز است.
اولاً همه اینها تحصیلات مفت و رایگان داشته اند و بایستی وفق مقررات کشور عمل کنند. پزشک آمریکایی سالی پنجاه هزار دلار شهریه می دهد که پزشک شود، ایشان چقدر؟
دوماً مگر حرفه پاک پزشکی نخود لوبیا فروشی یا بساز بفروشی است که با چند میلیارد تومان سهام بیمارستان خرید و حق الزحمه خودرا بر اساس نرخ بهره و ربوی دریافت کرد.
سوماً مجلس محترم بایستی رابط مالی پزشک با بیمار را قطع کند و پزشک و دیگران فقط با واسطه (سازمان های مدیریت درمان) حق خرید سهام مراکز درمانی را داشته باشند. (3689861) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۰۹:۱۴
ببینم شما تحصیلات پولی داشته ای؟؟ تنها گروهی که موقع تحصیل برای دولت کار می کند پزشک است. بنده موقع انترنی حتی کار بهیار را هم انجام داده ام و شکایتی ندارم. ولی قیاس شما احمقانه است. اگر سایر رشته ها هم مجانی درس خوانده اند لطفا بروند طرح. چه اشکالی دارد! بروند دو تا دوازده سال از دیار خود دور بشن و سن چهل و پنج تا پنجاه سالگی برگردند!! (3690112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۸:۴۷
منت نگذارید خودتون رشته را انتخاب کردید و شرایط ش می دونستید ......می تونسید رشته زیست شناسی را انتخاب کنید (3690950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۲۲:۴۱:۴۴
تفاوت بین زیست شناسی و پزشکی همین هست ... نه این که لیسانس زیست معلم باشه دو میلیون بگیره پزشک هم مثلا دو برابر. جهت اطلاع. (3692900) (alef-11)
 
پزشک وظیفه
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۰:۲۶:۱۴
نمیخاین بس کنیداین التهاب آفرینی رو؟
شما رسانه این. وظیفتون اینه ک به منافع جامعتون فک کنید. این به نفع جامعه است که هی مردم و پزشکا رو بندازین بجون هم؟؟ ببینید چنددرصد مقاله هاتون تو همین زمینه هست... مملکت مشکل دیگه ای نداره؟
به جای جوسازی رسانه ای و ملتهب کردن جامعه از آقای توکلی و همکاراشون و کلا کارشناسان و تصمیم گیران توی این عرصه بخاین ک بشینن ی فکر اساسی بکنن. کار کارشناسی بکنن ک مشکل حل شه. نه که هی فضاسازی رسانه ای کنید. تهشم هیچ سودی نداره و فقط به ضرر مردم تموم میشه. (3689957) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۰۸:۳۴
من هم موافقم؛ بذارید پزشکا بی سر و صدا خون مردم رو تو شیشه کنن. چرا هی به این قشر زحمت کش (که صبح تا شب مجبورن پول پارو کنن) گیر میدین؟! (3690019) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۶:۱۳:۰۷
ًاقاي پزشك وظيفه خواهش ميكنم شما اول برويد و فارسي نوشتن خود را بهتر كنيد كه ننويسيد پزشكا ، درس اول را من بهتون ميدهم شما بايد بنويسيد پزشكان ، يا پزشك ها ، ما پزشكا نداريم و بقيه غلط هاي إملائي خود را در اين دو خطي كه نوشتيد تصحيح كنيد ، بعد بيائيد از پزشكان باج گير دفاع كنيد و از كسانيكه گزارش كإرهاي خطاي انها را ميدهند انتقاد كنيد (3690527) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۶:۲۷
وقتی سریال پخش می شه دکترا می گن به ضرر مردم هست وقتی بحث زیر می زی می شه می گن به ضرر مردم تموم می شه. این که نشد تا چیزی برخلاف میل تون باشه مردم و سلامت شون را تهدید کنید. (3690944) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۳:۰۴:۱۸
آره بابا کشش ندین (3691346) (alef-3)
 
کارشناس ارشد حقوق
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۱۶:۳۴
متاسفانه این حرفها کارشناسی شده و بارها به مسئولین در دولت تذکر داده شده متاسفانه دو گروه پزشکان و وکلای دادگستری ( کانون وکلا ) چون در مملکت انحصار بوجود اورده اند و با نفوذ در ارگانهای تصمیم گیری مانع افزایش تربیت پزشکان متخصص و دندانپزشکان و وکلای دادگستریند لذا بدیهی است که درامد این دو گروه در کشور بسیار بالاتر از میانگین سایر تحصیلکرده ها باشد پس چاره ای نیست جز اینکه سایتی خدمتگزار مردم ایران همانند سایت الف درد دل مردم را به گوش مسئولین برساند و اینقدر مردم در کامنتهایشان به مسولین تذکر دهند تا ...دستور افزایش پذیرش پزشک متخصص و دندانپزشک و وکیل دادگستری را صادر شود (3696338) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۰:۵۸:۱۹
,, اب از سر چشمه گل الود است ,, قریب به اتفاق افراد صاحب قدرت در پست و مقام های کلیدی ( امضاء طلائی های) جوامع پزشکی خصوصا تخصصی و فوق تخصصی دقیقا همفکر و هم رای ایشان هستند و برای بهبود اوضاع تنها می توان روش کشورهای پیشرفته را الگو قرار داد و افراد شاغل در حرفه های پزشکی تنها مجاز به اشتغال در یک بخش ( خصوصی یا دولتی ) باشند و در زمان اموزش هم به همین مبنا عمل شود . (3690003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۰۰:۴۸
نگران اون بیماری هستم که نمی تونه حق امثال ایشون را پرداخت کنه{{ وحشتناکه کسی که قراره جانم را بدستش بسپارم حقش را با راه های خلاف قانون میگیریه}} (3690008) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۲۸:۵۲
اتفاقا اگه از خیلی از پزشک ها بپرسید اگه یارو پول نداشت چی ؟ بهتون جواب می‌ده که پول نداره ؟ اصلا چرا زندس ! (3690168) (alef-3)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۰۶:۴۸
در ایران پول مفت با دزدی خیلی راحت بدست میاد , فکر می کنید جون پزشکی خوندین خیلی سطح بالا هستین ?! همه رشته های دکترا در محدوده پی اچ دی همینطور هستن , اگه قبلها ارزش بیشتری داشتین بخاطر اخلاق پزشکان بود نه چیز دیگر ,آدمیی را ادمیت لازم است (3690017) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۱۲:۵۷
آزهای سرکش لگام می خواهند
---
پزشگان حتی دارندگان مدرک فوق تخصص در طباطت و در انجام انواع عملهای جراحی با نسبتی بیش از70 در صد از حدس و گمان در مقایسه با اندک علمی که با مطالعه و تجربه به دست آورده اند اقدام به نسخه پیچی و یا به دست گرفتن چاقوی جراحی برای عمل برای بیماران از خود مایه می گذارند و بهمین دلیل تحمل احتمال ریسک و مخاطره در کار خود را همیشه با گرفتن تضمین عدم پیگیری خطا یا عدم موفقیت پزشک به دوش خود بیمار و همین بستگان می گذارند و هیچ ضرر و زیان ناشی از طبابت یا عمل جراحی را که خود انجام می دهند تقبل نمی کنند.
پزشکان از ناچاری بیمار به پذیرفتن دریافت درمان و یا رفتن زیر چاقوی عمل جراحی در بالا بردن اجرت طبابت و اجرت عمل جراحی بیشترین بهره جویی را از بیماران و بستگان مستاصل و نا امید آنان می کنند.
بیماران که از بهبود یافتن مستاصل و ناامید گشته برای حتی بهبودی اندک حاضر می شوند در مقابل درخواست پزشکان یا غالبا به همه خواستهای پزشکان تن دهند یا به هر پیامد شومی که بیماری با عدم درمان با خود خواهد آورد تن دهند.
علم آموزی پزشکان با علم آموزی دیگران بلحاظ و قت و اندازه و امکانات تقریبا تفاوت چندانی باهم ندارند بنا بر این نباید و خدا پسندانه نیست که از حجم نیاز عملی مردم به پزشک با وتوجیه های غیر انسانی بهره کشی کرد.
متاسفانه بشر با آز سیری ناپذیر ثروت اندوزی هرچند راه گرد آوری ثروت را به روی خود باز ببیند و ایمان او به حساب اخروی خداوند اگر ضعیف یا هیچ باشد و (( اگر باز دارنده ی دیگری)) فرا روی خود نبیند با این آز سخت و با بی رحمی به پیش می تازد.
بسادگی و با آمار گیری نه چندان بغرنج می توان در صد نسبی ایمان و انصاف و عدالت یا بی ایمانی و بی انصافی و بی عدالتی را در جامعه با اندازه گیری در صد وجود این عوامل در میان همه ی صاحبان مشاغل و خدمات در بخش عمومی و بخش خصوصی به دست آورد.
با به دست آوردن آمار و نتایج در صدهای مذکور می توان به آینده ی جامعه خوشبین یا بد بین بود و بی ترید و با یقین می توان حجم این خوشبینی و بد بینی را از راه اندازه گیری حجم خلوص توجه به خداوند و حجم تسلیم شدن خرد گرای جامعه به دستورات حیات بخش او که در قرآن کریم آمده یا منتفی بودن این خاوص و تسلیم سنجید و ارزیابی کرد.
باید متولیان مدیریت امر جامعه و دلسوزان رسیدگی خدا پسندانه به و ضعیت دینی ، اخلاقی ، روحی و معیشتی آن در نظام اسلامی بهتر از دیگران دلواپس دست به کار شدن برای بهبودی همه ی اوضاع باشند.
آزهای سرکش سیری ناپذیر لگام می خواهند و این لگام در سایه نظام اسلامی مقدس در اختیار قانون و شرع است که می باید با حکمت و تدبیر و مدیریت و برنامه ریزی عالمانه و با صداقت و جدیت بطور برابر بر همگان به کار گرفته شود. (3690026) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۱۳:۵۸
اظهار نظر این آقا با کودتا و اعلان جنگ فرقی نداره، آقای هاشمی وزیر محترم بهداشت تحویل بگیرید، وقتی تعرفه ها رو 400 تا 700 درصد یک شبه زیاد می کنند نتیجه آن همین میشود که این آقا با کمال وقاحت این طوری صحبت می کنند. باید دولت و مجلس هر چه سریعتر تعرفه ها رو کاهش دهد و به مقدار قبل از طرح تحول سلامت برگرداند. البته آقای هاشمی وزیر بهداشت با زرنگی و در کمال غفلت و سادگی مسئولین دولتی و وزیر رفاه تعرفه ها را نجومی افزایش داد و پول فراوان حاصل طرح تحول سلامت را به جیب پزشکان محترم سرازیر کرد، و یک سال دیگر هم دوره وزارت ایشان تمام می شود و می روند به طبابت مشغول می شوند و با افزایش تعرفه ها حال می کنند و به سادگی مسئولین و نمایندگان می خندند. وقتی رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان نظام پزشکی و هر کسی که به کار پزشکان نظارت می کند پزشک باشد خوب نتیجه این می شود که تنها نگاه صنفی و مادی خواهند داشت و در این بین ملت بیچاره له می شوند. (3690029) (alef-13)
 
اميرحسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۲۲:۰۷
اين موضوع خيلي استراتزيك تَر از اين حرفاست و درامد نجومي بزشكان كاملا با منافع ملي در تضاد است و اثار سويي داره كه باعث تهديد كيان بيشرفت علمي و تكنولوزي جامعه ميشه اين تفاوت بالآي درامد بزشكان با ديكر اقشار جامعه مخصوصا تحصيل كرده هاي ساير رشته ها باعث يك سر خوردكي و احساس ياس در جنبش و حيات علمي كشور ميشه و نيروي جوان فعال نخبه و تحصيل كرده ي جامعه با ديدن اين تبعيض احساس ضعف و ياس ميكنه و از ادامه ي بيشرفت باز ميمونة.....لطفا از اين بعد به قضيه نكاه كنيد ادامه ي اين روند نتايج فاجعه باري برأي كشور بهمراه خواهد داشت... (3690044) (alef-13)
 
hassan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۶:۱۹
اینقدر فارق التحصیل پزشکی بیرون بدید تا فضا رقابتی بشه (3690080) (alef-13)
 
سید مرتضی
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۰۶:۵۵
ظاهرا آقایون طلبکار هستند . خوب کی گفت برید پزشک بشید... می رفتید دنبال تجارت .... پس بقیه چی بگند معلمها هم بگند که چون حقوق کمه از بچه های مردم پول بگیرند.... تو این جامعه همه انتظار دارند وقتی تورمه وقتی رکود وقتی جنگه.... فشار رو قشر ضعیف و کارگر باشه ولی آقایون سرمایه دار و پزشکان حاضر نیستند کمی شرایط سخت رو تحمل کنند..... یکی نیست به این رئیس نظام پزشکی بگه که اگه خودت و فامیلت تو یکی از این عملهای رزیدنتها کشته بشی بازم حاضری به این سادگی بگی که این جزئی از آمار هست......یک جوری حرف می زنه انگار بقیه مردم از بقیه جاهای دنیا بیخبرند...... متاسفانه تو حال و حاضر الان کشور همه چیز هست غیر از اخلاقیات... بیچاره قشر ضعیف این کشور که همه جا باید حق و حقوقش پایمال بشه .... حتی تو درمان (3690102) (alef-13)
 
hamid41
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۰:۳۲
آقا سقراط در این باب قانونی نداره که وضعیت معلوم بشه؟ (3690178) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۴:۵۲
بهتره پزشک از چین وارد کنیم، چه فرقی میکنه؟
اول اینکه بساط این پزشکان جمع میشه
دوم اینکه مردم خدمات بهتری میگیرن
سوم اینکه صد رحمت به تشخیص پزشکان خارجی، پزشکان ایرانی فقط حرف مفت...
چهارم اینکه این همه سهم یارانه توسط دولت تدبیر و امید تو جیب این پزشکان دور ریخته نمیشه
یارانه ای که باید صرف تولید بشه همش داره میره واسه تأمین خرج سفرهای اروپایی پزشکان محترم اسمش هم شده طرح تحول سلامت (3690189) (alef-13)
 
حسین
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۵:۲۲
این بحث ها به قول یکی از دوستان تکراری شده ؛ ولی گفتن چند نکته خالی از لطف نیست.
اول اینکه در همه جای دنیا ، اون شخصی که بالاترین مقام رو داره مسئول کمی و کاستی هاست و اگر موفق به برطرف شدن نواقص نمیشه باید استعفا بده و جاش رو به کسی بده که خدمتگزار باشه نه طلبکار. متاسفانه در ایران بر عکس هست ، یعنی مسئول اصلی رو کسی جلوه میدن که در خط مقدم برخورد هست و به قولی داره کار می کنه و اون رئیس اصلی شده نصیحت کننده و ایرادگیر ؛ به جای اینکه پاسخگو باشد! البته این مختص جامعه سلامت نیست و در همه ی زمینه ها همین شده که جای بررسی و جامعه شناسی داره.
دوم اینکه یک عده اومدن میگن که واردات پزشک رو آزاد کنید و از چین و ماچین پزشک بیارید و خیلی بهترندو ... از قضا ما هم بدمون نمیاد ، ولی مشکل اینجاست که کمتر پزشک خارجی حاضر میشه در ایران و با این شرایط کار کنه. ما تعدادی همکلاسی داشتیم از کشور های دیگر که تا درسشون تموم شد هیچکدام ایران نموندند و دیگه بدترینشون رفت دبی ... و حق هم دارند چون میرن اونجا روزی 10 تا مریض می بینن بدون استرس... و حقوقشون رو دولت سر وقت میده بدون منت و یک سال تاخیر...
سوم اینکه اتفاقا این حرف نایب رئیس محترم جامعه جراحان پر بیراه نیست ؛ هر وقت توانستید قیمت کباب رو در رستوران بازار و سعادت آباد یکی کنید ، قیمت پزشک بالا و پایین شهر رو هم یکسان کنید ... متاسفانه همه چیزمان به همه چیزمان می آید.
چهارم اینکه خیلی از مهندسان محترم میگن ما هم درس خوندیم و ... ؛ من کاری به این ندارم که این حجم درس قابل مقایسه نیست ؛ اما در میان مهندسین محترم هم داریم مثل اون معدود دکترهایی که می فرمایید زیر میزی آنچنانی می گیرند... از جمله مهندسان معمار محترمی که با گرفتن چند ده میلیون فقط زیر برگه طراحی یک ساختمان رو مهر می زنند ؛ بدون اینکه حتی ببینند! و سازنده ی محترم هم به اسم اون فرد چند میلیون روی قیمت ساختمان می کشند...! لطفا اینها رو هم بررسی بفرمایید. (3690191) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۶:۵۰:۴۳
اقا اون مهندسان اگر اینکارو کنند تخلفه و مجازات می شوند
اما شما وقتی ده ها میلیون می گیری حقته و طلبکارم هستی منتم می گذاری (3694835) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۲:۴۰:۳۷
کم میگیرید ماهی 400 میلیون حقوقتان است هیچی هم بلد نیستی (3690208) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۱۵:۲۴
زیر میزی یک نوع دزدی هست (3690272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۱۷:۵۷
آقای پزشکان
تمام ابزار تخصصی که شما از آنها استفاده می کنند ، طراحی و ساخته شده مهندسین است .ولی شما از آن ابزار استفاده می کنید و پول پارو میکنید . متاسفم برای جامعه مهندسین که حقشان را پزشکان می خورند . (3690276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۳:۲۴
این بی شرمانه ترین توجیه یه فرد به اصطلاح تحصیل کرده جامعه است. اگر همه بخوان با این توجیه کار کنن که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه. مثلا قاضی های دادگستری بیان بگن کار ما پر استرس و خطرناکه سرمون هم شلوغه هر کی بیشتر پول داد برنده دادگاهه. یا پلیس ما بگه مبارزه با اشرار و قاچاقچی های مواد مخدر و مزاحمین نوامیس سخته حقوق ما هم کمه ازشون یه پولی میگیرم بزار برن. کشاورز ما بگه از من محصولم رو ارزون میخرن تا اونجا که جا داره کود شیمیایی و سم استفاده کنم تا تولیدم بره بالا برای خانواده خودمم چند تا درخت میکارم تا نخوان از این محصولات تمام سرطان بخورن و ...... کاش یک کم منصف میبودیم. هیچ وقت یادمون نره که همه ما تو یه جامعه زندگی میکنیم و اثر کارامون آخر به خودمون هم برمیگرده. طبق این جمله هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی (3690286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۲۳:۴۳:۵۹
غلط كرد ، اگر راست مي گويند بروند و در كشور هاي ديگر كار كنند بر عكس ساير اقشار كه در بيرون در امدشان بيست برابر مي شود
اين داستان هم مثل در امد عده اي فوتبالسيت و هنر پيشه شده كه دلالان انرا تا بيست برابر اافزايش داده اند در حاليكه يك فوتباليست كه تحصيل هم نكرده چه گلي بسر جامعه زده كه بايد ده برابر يك استاد دانشگاه در امد كسب كند .

همه دنيا براي در امد پزشكان هم سقفي قايلند ولي اينجا افسار گسيختكي در در امد ها و ماليات گريزي اين وضعيت نابهنجار و بي عدالتي را بوجود اورده است (3690315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۰۳:۱۲
آزهای سرکش لگام می خواهند
---
پزشگان حتی دارندگان مدرک فوق تخصص در طباطت و در انجام انواع عملهای جراحی با نسبتی بیش از70 در صد از حدس و گمان در مقایسه با اندک علمی که با مطالعه و تجربه به دست آورده اند اقدام به نسخه پیچی و یا به دست گرفتن چاقوی جراحی برای عمل برای بیماران از خود مایه می گذارند و بهمین دلیل تحمل احتمال ریسک و مخاطره در کار خود را همیشه با گرفتن تضمین عدم پیگیری خطا یا عدم موفقیت پزشک به دوش خود بیمار و همین بستگان می گذارند و هیچ ضرر و زیان ناشی از طبابت یا عمل جراحی را که خود انجام می دهند تقبل نمی کنند.
پزشکان از ناچاری بیمار به پذیرفتن دریافت درمان و یا رفتن زیر چاقوی عمل جراحی در بالا بردن اجرت طبابت و اجرت عمل جراحی بیشترین بهره جویی را از بیماران و بستگان مستاصل و نا امید آنان می کنند.
بیماران که از بهبود یافتن مستاصل و ناامید گشته برای حتی بهبودی اندک حاضر می شوند در مقابل درخواست پزشکان یا غالبا به همه خواستهای پزشکان تن دهند یا به هر پیامد شومی که بیماری با عدم درمان با خود خواهد آورد تن دهند.
علم آموزی پزشکان با علم آموزی دیگران بلحاظ و قت و اندازه و امکانات تقریبا تفاوت چندانی باهم ندارند بنا بر این نباید و خدا پسندانه نیست که از حجم نیاز عملی مردم به پزشک با وتوجیه های غیر انسانی بهره کشی کرد.
متاسفانه بشر با آز سیری ناپذیر ثروت اندوزی هرچند راه گرد آوری ثروت را به روی خود باز ببیند و ایمان او به حساب اخروی خداوند اگر ضعیف یا هیچ باشد و (( اگر باز دارنده ی دیگری)) فرا روی خود نبیند با این آز سخت و با بی رحمی به پیش می تازد.
بسادگی و با آمار گیری نه چندان بغرنج می توان در صد نسبی ایمان و انصاف و عدالت یا بی ایمانی و بی انصافی و بی عدالتی را در جامعه با اندازه گیری در صد وجود این عوامل در میان همه ی صاحبان مشاغل و خدمات در بخش عمومی و بخش خصوصی به دست آورد.
با به دست آوردن آمار و نتایج در صدهای مذکور می توان به آینده ی جامعه خوشبین یا بد بین بود و بی ترید و با یقین می توان حجم این خوشبینی و بد بینی را از راه اندازه گیری حجم خلوص توجه به خداوند و حجم تسلیم شدن خرد گرای جامعه به دستورات حیات بخش او که در قرآن کریم آمده یا منتفی بودن این خاوص و تسلیم سنجید و ارزیابی کرد.
باید متولیان مدیریت امر جامعه و دلسوزان رسیدگی خدا پسندانه به و ضعیت دینی ، اخلاقی ، روحی و معیشتی آن در نظام اسلامی بهتر از دیگران دلواپس دست به کار شدن برای بهبودی همه ی اوضاع باشند.
آزهای سرکش سیری ناپذیر لگام می خواهند و این لگام در سایه نظام اسلامی مقدس در اختیار قانون و شرع است که می باید با حکمت و تدبیر و مدیریت و برنامه ریزی عالمانه و با صداقت و جدیت بطور برابر بر همگان به کار گرفته شود. (3690347) (alef-13)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۱۷:۲۳
اقای جراح اگر همه مردم این کشور نظری مانند شما داشته و تخلف را امری توجیه پذیر بدانند میدانید دیگر چیزی بنام امنیت و ارامش نخواهیم داشت ،چرا برخی در این کشور که از صدقه سری منابع مالی همین مردم چند کلمه درس خوانده اند دچار توهم خود بزرگ بینی و خود محوری شده اند ،البته تقصیر ندارند اگر تخصص با اخلاق حرفه ای همزمان در افراد پرورش نیابد و مهمتر از ان قبح قانون بواسطه تسامح در قبال تخلف های مکرر مالی و مفاسدی که هر روزه گوشمان به انها عادت کرده است بریزد هر کسی ساز خود را میزند و اینوسط مردم بیچاره هاج و واج با جیبهای خالی از پول و دلی پر از بی پولی ،خسته و وامانده از صدای پورشه مازراتی و دغدغه شکم ....دستان خالی و نگاهی بی جواب به چشمان منتظر کودکانی در انتظار دستان پر پدر (3690372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۰:۳۸:۵۳
دکترکاظم عباسیان جراح مغز اعصاب که به پنجه طلا معروف (3690396) (alef-13)
 
K
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۹:۳۴:۴۵
باید ببینیم این پنجه طلایی برای موارد دیگه غیر جراحی هم استفاده نشه که فردا صداش دربیاد (3690841) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۱:۴۱:۰۰
طبق اخبار رسیده از جهان اخرت، پس از اینکه عده ای از بیماران متوفی نزد رئیس پزشکان، جناب بوعلی سینا رفته اند و از شاگرد ناخلف او جناب نایب رئیس جامعه جراحان گلاینه کرده اند، به کل پزشک بودن خود را انکار و از شدت خجابت از دید همه مردگان مخفی شده است. (3690448) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۲:۲۱:۲۱
وقتشه پزشکان با شرف برای حفظ شان و منزلت خودشون وارد میدان بشن و از عدالت اجتماعی دفاع کنند. (3690475) (alef-13)
 
یکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۲:۳۵:۲۳
پزشکان که از مریخ نیامدن ، فرزندان و خواهر و بردار همین مردم هستن و توهین و تهمت به جامعه پزشکی یعنی به خود همین مردم داریم توهین میکنیم . (3690480) (alef-13)
 
ali_khalil_esmaeel
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۵:۱۸:۲۲
فکری که دزد است، از دستی که می دزدد، بدتر است.

[در دفاع از جراحان باشرف و مومنی که نه تنها زیر میزی نمی گیرند، که فکر زیر میز بگیری هم در ذهن و اندیشه شان جایگاهی ندارد.]

به گزارش فارس، کاظم عباسیون نایب رئیس جامعه جراحان کشور در نشست خبری به مناسبت برگزاری چهلمین کنگره جامعه جراحی گفت: وقتی که تعرفه‌های درمانی عادلانه نیستند پس هر چه پزشک می‌گیرد حقش است حالا می‌خواهد این پول رو میزی باشد یا زیر میزی. ((سایت الف. شنبه 18 اردیبهشت 1395 ، کد مطلب: 351176))

وَ السَّارِقُ وَ السَّارِقَةُ فَاقْطَعُوا أَيْدِيَهُما جَزاءً بِما كَسَبا نَكالاً مِنَ اللَّهِ وَ اللَّهُ عَزِيزٌ حَكِيم. [آیه 38 سوره مائده].

دست مرد دزد و زن دزد را به کیفر کاری که کرده اند ببرید این عقوبتی است از جانب خدا، که او پیروزمند و حکیم است.[ترجمه عبدالحمید آیتی]

آقای عباسیون، به اطلاع شما و همفکران شما می رساند که: دزد ترجمه سارق است. به رباینده مال دیگران - چه رو میزی باشد و چه زیر میزی - دزد می گویند. خداوند نمی فرماید: یک دست یا دو دست مرد دزد یا زن دزد را ببرید. خداوند می فرماید: دست های مرد دزد و زن دزد را ببرید. فَاقْطَعُوا أَيْدِيَهُما – همانطور که می بینید - أَيْدِيَ – بصورت جمع در آیه آمده، در حالی که مرد دزد همانند زن دزد دو دست بیشتر ندارد.

اگر آقای عباسیون به تفاسیر علماء ربانی مراجعه کند وجوه ذکر شده در این باب که چرا - أَيْدِيَ - بصورت جمع آمده را مشاهده خواهد کرد. اما این بنده حقیر می خواهد بگوید که آدمی علاوه بر دست آشکار، دست پنهانی نیز دارد. آنکه اصل و ریشه است، دست پنهان است. دست پنهان است که فرمانروایی می کند. دست آشکار در حکم شاخه است، ابزار است، پادویی می کند. اما چون آشکار است حکم قطع دست بر روی او جاری می شود.

تا وقتی که دست پنهان زنده و بانشاط است اگر دست چند ده هزار پزشک زیر میز بگیر به حکم دادگاه صالحه قطع شود. پدیده زیر میز بگیری که امروزه بصورت صنعت دانش بنیان جلوه گری می کند و هزاران برابر کثیف تر از زورگیری جوانان باصطلاح اراذل و اوباش است، باقی خواهد ماند و ادامه خواهد داشت.

آیا خدای حکیم با جمع آوردن دست نمی خواهد بفرماید از دست های پنهان که در ذهن و اندیشه امثال آقای عباسیون نائب رئیس جامعه جراحان کشور مستور شده است، غافل نباشید؟.

اگر تصمیم دارید در جامعه و در جامعه جراحان هیچگاه دست دزدی وجود نداشته باشد تا به تیغ جلاد سپرده شود، فکر دزدی و زیر میز بگیری که سر در فردگرایی خودخواهانه دارد را از ریشه قطع کنید.

وَ لَقَدْ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ: لَا يَزْنِي الزَّانِي حِينَ يَزْنِي وَ هُوَ مُؤْمِنٌ، وَ لَا يَسْرِقُ السَّارِقُ‏ حِينَ يَسْرِقُ فَهُوَ مُؤْمِنٌ، إِذَا فَعَلَ شَيْئاً مِنْ ذَلِكَ خَرَجَ مِنْهُ رُوحُ الْإِيمَان. ((الأصول الستة عشر (ط - دار الحديث) ؛ ؛ ص293 )) (3690519) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۶:۰۸:۰۴
ب اين مرد. ب ي اخلاق ، انگار از مردم طلبكار است رشوه گيري را حق خودش ميداند ببينيد چطور نسبت به مردم بي تفاوت است و اين همه مرگ هاي بي جهت بيماران از سهل انگاري بيمارستانها و پزشكان را توجيه ميكند ، زير ميزي گرفتن را توجيه ميكند اين ادم را چرا اخراج نميكنند تازه با او مصاحبه هم ميشود كه با حرفهاي وقيحانه و بي تفاوتش نسبت به مردم ادم را ديوانه تر كند
اين ادم بايد اخراج شود ضد مردم است و بي تفاوت نسبت به رنج مردم كلمه اي از مردم حرف نزده چون مسئله اقا نيست ، ادم از عصبانيت ديوانه ميشود ، حال اگر در امريكا با آدمي مانند او مصاحبه ميكردند فقط از مردم و بيماران ميگفت ، (3690526) (alef-13)
 
ارمان
Australia
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۱۱:۲۲
چیزی که خیلی جالب هست که این پزشکان ایرانی حاضر نیستند 5 دقیقه برای یک مریض وقت بذارند اما بالاترین ویزتها رو می خواهند بگیرند.در دیگر کشورها پزشکها حداقل 30 دقیقه وقت می ذارند و نسبت به قدرت خرید مردم، انقدر ویزیتهای بالا نمی گیرند.تنها راه، برخورد قانونی با این قشر متخلف و راه زن جیب مردم هست. (3690541) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۳۶:۰۱
بخشی ازمردم ماانقدر فقیرند که حتی توان پرداخت پول ویزیت این ازخدابی خبرهارو ندارند.
کارگری راچند روزپیش دیدم که برای 9 ساعت کارسخت درروز فقط 22هزارتومان میگرفت اونوقت شکم این تجار سفید پوش طمعکار با خاک هم پرنمیشود. (3690562) (alef-13)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۴۹:۱۲
دادگاه و قوه قضائیه و مسئولین کجان،جواب این رو بدن. (3690731) (alef-13)
 
فرزین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۵۷:۴۰
مگر در جامعه فقط پزشکان درس می خونند؟
افرادی که تو سایر رسته ها مثل فنی و مهندسی بیش از ده سال تو دانشگاه درس می خونند و دکتر میشن درآمدشون با شما قابل مقایسه هست؟
تو ایران پزشک شده نژاد برتر (3690753) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۹:۰۴:۰۹
در حقیقت تبلیغ باجگیری می کنند جناب دکتر و این امر بسیار خطرناک است چرا که در برخورد با مریضهای فقیر و ثروتمند این طبیبان مال اندوز بناچار و ناخواسته تبعیض قایل می شوند و اخلاقیات بر اساس رقابت میزان باجگیری در جامعه درمانی کشور رو به موت می گذارد (3690777) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۲:۲۳
سزای همه پزشکان با مهران مدیری است (3690974) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۱:۳۱:۲۳
به این مسئله توجه کنید لطفا: وقتی کسی تازه پزشک متخصص میشه هیچکس به مطبش نمی ره چون همه معتقدن که تجربه نداره .یعنی فارغ التحصیل رشته پزشکی هم مثل بقیه ی رشته های دانشگاهی دیگه تازه باید بیان تو بازار کار تا چیزی یاد بگیرن . من فقط خواستم به ضعف دانشگاه ها اشاره کنم. بهترین کار برای سروسامان دادن به این آشفته بازار مدرک اینه که دانشگاه های الکی که بازده علمی ندارن تعطیل بشن و این رو هم میشه به راحتی از مقالات ISI که در ژورنال های معتبر علمی چاپ می شه فهمید(ژورنال های اروپایی و آمریکایی نه ژورنال های چین و اوکراین و آفریقا و آمریکای جنوبی و هند و پاکستان) (3691078) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۲:۰۷:۴۵
خیلی خوب حرف زده و روحیه پزشکان ایرانی را نشان داده. بنظرم مردم باید رفتارشان را پزشکان عوض کنند! و وای به حال پزشکان روزی که دری به تخته بخورد و... (3691179) (alef-3)
 
حسن
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۲:۲۵:۵۷
قسم بخدا حقوق 200میلیون میگیرند این هیچی بلدها (3691239) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۰:۱۹
من خودم متخصص عفونی ام سال قبل دخترم رو تو نیوزلند بردم سونوگرافی حاملگی 20 دقیقه وقت گذاشت دقیقا 461 دلار گرفت
همین سونوگرافی حاملگی تو ایران که سال قبل گفتند 400 درصد گران شد تازه شد 85 هزارتومان یعنی آنجا 20 برابر اینجاست که اگر ارزش دلار 3 برابر تومان باشد آنوقت قیمت سونو در نیوزلند 7 برابر اینجاست
پس چطور درآمد پزشکان زیاده ؟
مشکل بیمه ها اند
به جای گیر دادن به پزشکان باید به بیمه ها گیر داد
به گفته استاد فاضل تعرفه ها باید 6 برابر شود
ولی پرداختی مردم نباید تغییر کند
هرکه مخالف است پاسخ دهد (3691819) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۵:۳۷
من مخالفم
چطور انتظاردارید کسی که به طور مثال ماهی 2 تومن درامد داره بتونه خودش رو طوری بیمه کنه که تعرفه نجومی (6 برابر بیشتر از تعرفه نجومی حال حاضر) پرداخت کنه؟
جناب متخصص به نظر شما برای داشتن همچین بیمه ای باید ماهی چقدر هزینه کرد؟
شرکت بیمه که محض رضای خدا بیمه نمیکنه باید درامد داشته باشه
بالاخره این 6 برابر باید از یه جایی تامین بشه دیگه
حالا مستقیم از جیب مردم هم نباشه غیرمستقیم دودش تو چشم همون مردم میره
دوست عزیز به جای مقایسه درامد خودتون با پزشکان نیوزلندی درامد خودتون رو با سایر اقشار تو ایران مقایسه کنید
حالا به فکر کارگر زحمتکش و مغازه دار و ... نیستید به کنار
لا اقل درامد خودتون رو با دکترای سایر رشته ها که مطمئنا کمتر از شما برای جامعه مفید نیستن مقایسه کتید
دیگه نمیدونم چی بگم واقعا
مردم خودشون قضاوت میکنن
بترسید از روزی که آه و نفرین این مردم دامنتون رو بگیره (3692393) (alef-11)
 
یک کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۰:۲۲:۳۷
آیا دریافتی حقوق بگیران نیوزلندی با ما یکی است؟ (3693123) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۶:۵۵:۳۰
آقا شما باید نسبت به درآمد سرانه ی مردم حساب کنی
اونجا هم حقوق یک کارگر 10 برابر حقوق یک کارگر در ایران است
چرا سفسطه می کنید
چقدر پول می خواهید (3694848) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۲۳:۳۹:۲۵
جناب دکتر عفونی خودت رو خسته نکن.اگر کل کامنتها رو خونده باشی نظر حسودا اینه که حتی اگر درمان رایگان شود باز هم یک جای کار میلنگد،اونا گیر دادن که چرا درآمد پزشکان و پرستاران و وکلا زیاده.این خود دلیلی بر پایین بودن ضریب هوشی ایشان میباشد و آینده نگری ندارند. (3693036) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۹:۱۸
اینقدر ضریب هوشی ضریب هوشی نکن بابا. از کی تا حالا حفظ کردن ضریب هوشی میخواد. پاس کردن درسهاتون هم که از طریق تکنیکهای تقلب از رو دست بغل دستی تو آزمونهای تستیتون انجام میشه. (3693682) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۱:۲۹
کشور ایران 80 میلیون جمعیت دارد ولی فقط 100 هزار پزشک در آن وجود دارد که بیست هزار نفرشان متخصص اند!!!
اونوقت سالی دویست هزار مهندس بیرون میدیم!!!
همه چیز از انحصار در پزشکی خبر میدهد. (3693708) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۲:۳۲:۰۲
اگر هرکس بخواهد بر کار خودش قیمت گذاری کند سنگ روی سنگ بند نمی شود. منطق و عدالت حکم می کند که باید محاسبه کرد که برای هر کاری با توجه به تجربه و تخصص و ... چقدر باید پرداخت گردد که به نظرم وظیفه وزارت کار می باشد و می تواند مبنای مالیاتی یا تعزیراتی خوبی نیز باشد.به این آقا که می گوید تعرفه عادلانه نیست باید گفت اولا پزشکان با سابقه به حدی پولدارند که نشان می دهد در حقشان ظلمی نشده و همچنین تحصیل رایگان پزشکان هم بی عدالتی است.
زیر میزی به علت پرداخت نشدن مالیات که از حقوق دولت و ملت است جرم می باشد و باید تحت تعقیب قرار گیرد. (3693249) (alef-11)
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۲:۵۸:۱۴
من یک پزشکم جالبه برام مردم دوست دارن پزشک مجانی براشون کار کنه ولی آیا برای پزشک هم مجانی کار میکنند نه برادرای من
عموی من فرش فروش است در بازر با وی برای خرید رفته بودیم می گفت عمو حواست باشد نگویی دکتری که باید سوبل پرداخت کنی برای جنس بد
هم محله ای من مغازه موبایل فروسی دارد وقت و بی وقت دفترچه چدرو مادر یا خودش رو برای نوشتن آزمایش و نسخه مجانی می آورد بعد برای خرید یک کاور موبایل انتظار دارد من دو برابر پرداخت کنم چرا چون مرض حسادت دارد از غصه می ترکد نمی تواند ببیند یک فردی دود چراغ خورده اکنون از خودش بالاتر است و اکنون به هر روشی می تواند قصد سو استفاده دارد و هزاران دلیل دیگر
در ضمن بدانید از قدیم اقوال بزرگان بر این بوده است دو قشر تامین شود جامعه پیشرفت بیشتری دارد
1- قضاوت
2-- طبابت (3693260) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۶:۵۷:۵۵
کسی نگفته مجانی عموجان
می گیم با انصاف باشید و متناسب با درآمد مردم پول بگیرید
مگه شما از دماغ فیل افتادید (3694857) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۶:۱۸
این شخص باید دادگاهی شود و به جرم تشویق افراد به رشوه گرفتن و بی قانونی مورد پیگرد قرار بگیرد.
این جماعت اینقدر دور برداشتن که در روز روشن رشوه گیری را حق مسلم خود میدانند. (3693672) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.