توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401774
احتمال مرگ افراد پرخطر در پی ابتلا به آنفلوآنزا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: افراد پرخطر باید نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کرده زیرا احتمال مرگ این افراد در پی ابتلا به بیماری آنفلوآنزا وجود دارد.

میزان: محمد مهدی گویا در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: گروه های پرخطر باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کرده تا با شروع فصل سرما به این بیماری مبتلا نشوند.

وی افزود: گروه های پرخطر افرادی را شامل می شود که با ابتلا به آنفلوآنزا وضعیت سلامت آنها وخیم شده و حتی این بیماری می تواند منجر به مرگ آنها شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که افراد پرخطر چه کسانی هستند؟، اظهار کرد: افراد بالای 65 سال، بیماران قلبی، ریوی و افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند و کسانی که به دلیل ابتلا به سرطان تحت درمان شیمی درمانی و یا رادیو تراپی قرار گرفته اند باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

گویا ادامه داد: به طور کلی تمام افرادی که در سیستم دفاعی بدن خود دچار مشکل بوده، باید این واکسن را دریافت کرده و کودکان و همچنین زنان باردار نیز شامل افراد پرخطر می شوند.

وی در خصوص بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا تصریح کرد: بهترین زمان جهت تزریق این واکسن، اواخر شهریور ماه و اوایل مهرماه است و کسانی که تاکنون این واکسن را تزریق نکرده اند باید تا پایان مهر نسبت به دریافت این واکسن اقدام کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تأکید بر لزوم ارائه نسخه پزشک به داروخانه ها جهت دریافت واکسن آنفلوآنزا اذعان کرد: افراد پیش از تزریق واکسن آنفلوآنزا باید به پزشک مراجعه کرده و در صورت صلاحدید پزشک به همراه نسخه به داروخانه ها مراجعه کنند.

گویا با بیان اینکه لازم نیست جوانان وا فراد عادی نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند، گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای تمام افراد الزامی نیست و جوانان و افراد عادی نباید این واکسن را تزریق کنند.

وی با غیر قابل پیش بینی توصیف کردن ویروس آنفلوآنزا تأکید کرد: این ویروس قابل پیش بینی نیست و نمی توانیم از قبل پیش بینی کنیم که هر سال قرار است چه افرادی و در چه شهرهای از کشور به ویروس انفلوآنزا مبتلا شوند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: هر سال حدود 15 تا 20 درصد افراد جامعه در فصل سرما مبتلا به ویروس آنفلوآنزا می شوند که این ویروس درجه بندی شده و برخی از این افراد مجبور هستند به بیمارستانها مراجعه کنند.

گویا با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر ورود ویروس آنفلوآنزا از سایر کشورها به ایران نداشته ایم، خاطر نشان کرد: تاکنون ورود نوع جدیدی از ویروس آنفلوآنزا به داخل کشور گزارش نشده و شاهد شیوع این بیماری در کشور نیستیم.
 
کلمات کلیدی : ویروس ، آنفلوآنزا ، مرگ ، واکسن آنفولانزا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.