توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308877
سبحانی‌نیا: اجازه نمی‌دهیم برخی «فتنه» و «نفوذ» را از ادبیات انقلاب حذف کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم برخی «فتنه» و «نفوذ» را از ادبیات انقلاب حذف کنند، گفت: دولتی‌ها در اجرای برجام فرمایشات رهبر را فصل‌الخطاب بدانند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه بعد از برجام عده‌ای در داخل کشور به دنبال این هستند تا واژه‌های «نفوذ» و «فتنه» را از ادبیات انقلاب اسلامی کمرنگ و حذف کنند، اظهار کرد: این موضوع بعید نیست که عده‌ای در داخل کشور به دنبال کمرنگ ساختن استکبارستیزی هستند، اما زهی تصور باطل زهی خیال محال...

وی افزود: برداشت من از شرایط موجود این بوده که عده‌ای گرچه به دنبال حذف واژه‌های نفوذ و فتنه هستند، اما روحیات ملت ما، مجلس و کلیت نظام به‌گونه‌ای بوده که امکان ندارد پروژه نفوذ برخی داخلی‌ها محقق شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روحیه استکبارستیزی ریشه در فرهنگ ما داشته و امکان حذف آن نیست، یادآور شد: در تمام ۳۶ سال انقلاب اسلامی و حتی پیش از آن مردم این آب و خاک ضربات و آسیب‌های زیادی از استکبار دیده‌اند و همین سبب شده که انزجار و تنفر از استکبار در فرهنگ ما ریشه عمیق داشته باشد.

سبحانی‌نیا نامه رهبر معظم انقلاب در مورد برجام را فصل‌الخطاب همه مسئولان و به ویژه دولت دانست و تصریح کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ما گام مهمی در استمرار مبارزه با استکبار بوده و امروز نیز دولت نه تنها شفاهی بلکه در اجرای برجام فرمایشات ایشان را نصب‌العین خود قرار دهد.

وی با اشاره به راه‌اندازی کمیته نظارت بر اجرای برجام در مجلس گفت: این کمیته در آینده‌ای نزدیک تشکیل و بر روند اجرای برجام نظارت می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا و ایادی آن باید بدانند که لازم نیست اینقدر خود را زحمت داده و از طرق مختلف به دنبال این باشند که در ما نفوذ کنند چرا که روحیه استکبارتیز ما اجازه چنین چیزی را نمی‌دهد.

سبحانی‌نیا گفت: برجام نباید به گونه‌ای باشد که ما به تمام وظایف خود عمل کنیم و بعد بنشینیم و منتظر اقدام طرف مقابل باشیم، بلکه در رأس همه آنها در حوزه لغو تحریم‌ها مسئولان ذی‌ربط هر چه زودتر باید به دنبال تعهد کتبی از طرف مقابل و لغو تحریم‌ها شوند.
 
کلمات کلیدی : فتنه، نفوذ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.