نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293676
وزیر خارجه عربستان: نتوانستم نظر اوباما را تغییر دهم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۹
وزیر امورخارجه عربستان سعودی تاکید کرد : پادشاه عربستان نتوانسته است دیدگاه اوباما را در قبال بحران سوریه تغییر دهد. روزنامه الوسط چاپ منامه در گزارشی به نقل از روزنامه کویتی الرای، نوشت عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی به سئوالی درباره این که آیا ملک سلمان بن عبد العزیز آل سعود پادشاه عربستان در نشست طولانی روز جمعه گذشته خود با رئیس جمهور آمریکا در بخش غربی کاخ سفید «موفق به تغییر دیدگاه (باراک) اوباما در قبال بحران سوریه شد یا خیر؟»

به گزارش واحد مرکزی خبر، به پاسخ کوتاه «خیر» بسنده کرد. الجبیر در نشستی که در مرکز اندرو ملون، با حضور خالد الفلاح وزیر بهداشت عربستان برگزار کرد به این سئوال پاسخ گفت. این دو وزیر سعودی در مرکز یادشده درباره مسائل متنوع سیاسی، اقتصادی، توسعه و تجارت سخن گفتند.

منابع آگاه از مطالب مطرح شده در دیدار اخیر اوباما و ملک سلمان می گویند پادشاه عربستان موافقت خود را با هرگونه توافقی که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بشود اعلام کرده است زیرا چنین سلاحی می تواند به از بین رفتن ثبات این منطقه، که هم اکنون نیز دستخوش ناآرامی است، منجر بشود. منابع یادشده می افزایند پادشاه عربستان سعودی از تلاش های مجدانه اوباما برای حفظ ثبات منطقه خاورمیانه و همچنین زحماتی که دولت وی در مذاکرات هسته ای با ایران متقبل شده، تمجید کرده و افزوده است، این منطقه نیاز به تلاش بیشتری برای استقرار ثبات و در راس آنها حل و فصل دو بحران یمن و سوریه دارد.
 
کلمات کلیدی : عربستان، الجبیر، یمن، اوباما
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۵:۳۵:۳۷
آهای الکسیر کوتوله!!! هنوز نفهمیدی تو و اربابات عروسک خیمه شب بازی آمریکا هستید ، یا خودت را از فرط رسوایی و خجلی به کوچه ی علی چپ می زنی؟؟؟!!! (3175176) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.