توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 233474
«امداد پرستاری» ،الن لاگاله، مترجم محمدرضا توكلی صابری؛ نشر ثالث
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۹
«امداد پرستاری»  /
(پرستاری از بیماران، معلولان، کودکان و سالخوردگان)  /
نویسنده: الن لاگاله  /
مترجم: محمدرضا توكلی صابری  /
نشر ثالث، چاپ اول ۱۳۹۳ /
۲۵۲ صفحه، ۱۴۰۰۰ تومان /

اگر مایل به خرید اینترنتی این کتاب با تخفیف ویژه هستید، اینجا کلیک کنید.


«امداد پرستاری» کتابی است برای آموزش پرستاری به زبانی ساده و قابل‌فهم که برای علاقه‌مندان غیرحرفه ای پرستاری نوشته‌شده است و در آن از اصول اساسی روش‌های گوناگون مراقبت از بیمار گفتگو شده است. هر طیف از طیف از بیماران با توجه به نوع بیماری و سن و سالی که دارند مراقبت‎هایی خاص را طلب می‌کنند، بنابراین نویسنده کتاب حاضر با تقسیم‌بندی کردن بیماران در گروه‌های سنی مختلف از کودکان تا سالخوردگان و حتی معلولان درباره وجوه مختلف پرستاری از ایشان همانند مراقبت کردن، دارو دادن، جابجا کردن، شستشو ، تمیز کردن محل مراقبت و ... با جزییات لازم و کارآمد سخن گفته‌شده است.

در این کتاب چند بخش به مراقبت‎های عمومی لازم از نوزادان اختصاص‌یافته حتی در مورد نوزادانی که لزوماً بیمار نیستند، چراکه با توجه به حساسیت‌های این گروه سنی مراقبت‎هایی ویژه و خاص را می‎طلبند که در صورت عدم توجه به آن‌ها می‌توانند موجب بیماری و یا دردهای دیگر شوند.

مختصر اینکه کتاب حاضر حکم یک دائره‌المعارف عمومی پرستاری دارد که به‌عنوان یک پرستار خانگی در صورت نیاز پاسخ سؤالات بسیاری را در آن می‌توان یافت.

محیط اطراف بیمار، آسایش و تحرک، شستشو دادن بیمار، پوشاک (لباس بیمار و تعویض آن)، خوردن و آشامیدن، دارو دادن، دفع (کمک به بیمار برای دفع مواد زائد)، خواب و استراحت، کنترل درجه حرارت بدن، پرستاری از زخم، مشکلات تنفسی و....ازجمله عناوین فصول اصلی این کتاب هستند. نویسنده در هر بخش در قالب متنی کوتاه و ساده که برای درک بهتر آن با تصویر هم نیز همراه شده به شرح و توضیح ضروری‌ترین نکات در این حوزه پرداخته است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید

 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«امداد پرستاری» ،الن لاگاله، مترجم محمدرضا توكلی صابری؛ نشر ثالث