توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426975
آمریکا ادعای اسرائیل درباره حزب‌الله را رد کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸
بعد از اینکه مسئول نظامی اسرائیلی حزب الله لبنان را به استفاده از نفربرهای زرهی که آمریکا به ارتش لبنان داده، متهم کرد، آمریکا این ادعا را رد کرد.

به گزارش سایت شبکه اسکای نیوز عربی، این مسئول اسرائیلی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: اسرائیل می‌داند که نفربرهای زرهی مورد استفاده حزب الله لبنان همانی است که آمریکا به لبنان داده است.

به گزارش ایسنا، این مقام اسرائیلی افزود: اسرائیل به آمریکا اخیرا این مساله را ابلاغ کرده است بدون اینکه تعداد نفربرها را تعیین کند.

مسئول اسرائیلی ادعا کرد، نفربرهای زرهی را شاید ارتش لبنان به عنوان بخشی از "یک معامله" به حزب الله لبنان داده باشد. چرا که حزب الله بر سازمان‌های مرکزی لبنان تسلط دارد.

اخیرا تصاویری از رژه حزب الله لبنان در شهرک القصیر سوریه منتشر شد. این در حالی بود که ارتش لبنان تکذیب کرد که تجهیزاتی که حزب الله در این رژه از آن استفاده کرده بود متعلق به آن باشد.

به ادعای این مقام صهیونیستی، برج‌های مراقبتی که ارتش در طول مرزهای لبنان و اسرائیل ایجاد کرده طبق دستورات حزب الله احداث شده است و حدود ۸۰۰۰ نیروی حزب الله در سوریه هستند و ۱۷۰۰ مبارز آن از ابتدای سال ۲۰۱۱ تاکنون در سوریه کشته شده‌اند.

وی مدعی شد، حزب الله گشت زنی‌های مشترک با ارتش را در طول مرزها هدایت می‌کند.

این در حالی است که واشنگتن ادعاهای مسئول عالی رتبه نظامی اسرائیل را رد کرده است.

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: بعد از ادعاهایی که در نوامبر مطرح شد و وزارت دفاع تحقیقاتی را درباره خودروهای زرهی که در رژه حزب الله استفاده شده بود، آغاز کرد و به این نتیجه رسید که منبع این خودروهای زرهی متعلق به ارتش لبنان نیست و تحقیقات همچنان به همان منوال است.

وی افزود: ما قبلا نیز گفتیم زمانی که این مساله برای اولین بار مطرح شد ارتش لبنان علنا اعلام کرد که تصاویر این خودروها که در اینترنت متشر شده تجهیزات آن نیست.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل ،حزب‌الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.