نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430079
وجود سربازی با ده فرزند و سه همسر!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در نیروی انتظامی 200 سرباز با 3 تا 5 فرزند مشغول خدمت هستند.

به گزارش میزان، سردار حسین اشتری در هجدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران با گرامی داشت "9دی" اظهار کرد: مردم در 9 دی ماه سال 88 پس از هشت ماه فتنه گری فتنه گران، با حضور یکپارچه و کم نظیر خود بار دیگر با مقام معظم رهبری تجدید میثاق و انزجار خود را از عوامل فتنه اعلام کردند. 

وی در ادامه با بیان اینکه اهمیت پیشگیری در کاهش جرایم بر کسی پوشیده نیست، افزود: در سال های گذشته هر چقدر بر اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه بیشتر تمرکز کردیم، شاهد کاهش بیشتر جرایم بوده ایم.

این مقام ارشد انتظامی، با بیان اینکه زمانی که جرمی واقع می شود، دلیل آن ناآگاهی و جهل افراد نسبت به آن است ، ادامه داد: ممکن است فردی مرتکب جرمی شود اما نداند که انجام آن اقدام جرم تلقی می شود بنابراین باید بر ارتقاء آگاه سازی نیز تمرکز کنیم. 

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: تمرکز بر روند آگاه سازی کارکنان و نیروهای وظیفه در کاهش جرایم نقش مستقیم و موثری دارد.

وی با بیان اینکه آموزش در کاهش جرایم موثر است ، ادامه داد: با آگاهی بر تأثیر آموزش در کاهش ارتکاب جرم توسط کارکنان ، قرارگاه جهادی تربیت و آموزش را در نیروی انتظامی راه اندازی کردیم؛ اتخاذ رویکرد جهادی در روند آموزش به عنوان یکی از اولویت های ناجا در سال گذشته و امسال تعریف شده است.

سردار اشتری مطرح کرد: به واسطه اتخاذ رویکرد آموزش در نیروی انتظامی خوشبختانه آمار جرایم کارکنان به صورت مشهودی کاهش پیدا کرده و این کاهش در سرپنجه ها و رده های عملیاتی که با عموم مردم بیشتر سروکار دارند، مشهودتر بود. ضمن اینکه این آموزش ها در اجرا و سرعت بخشی مأموریت ها نیز موثر است. 

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: افزایش رضایت مندی مردم از عملکرد پلیس مرهون تمرکز بر آموزش کارکنان است. در واقع آموزش در کاهش ارتکاب جرم کارکنان نیز تأثیر داشته است. 

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: ناجا به واسطه نوع مأموریت ها بیشترین ارتباط را با مردم دارد و سالانه حدود 28 میلیون خدمات به مردم ارائه می دهیم.

وی در تشریح خدمات دیگر ناجا ادامه داد: سالانه حدود 4 میلیون گذرنامه صادر می شود، همچنین حدود 30 میلیون تماس از طریق سامانه های ارتباطی 110 ، 197 و ... دریافت شده است. 

این مقام ارشد انتظامی، با بیان اینکه به دلیل تنوع و گستردگی مأموریت های ناجا آسیب پذیری نیز در این سازمان ممکن است بیشتر باشد، عنوان کرد: با استفاده از آموزش ، ارتقاء آگاه سازی و استفاده از تجهیزات به روز می توانیم بر ارتقاء مهارت های علمی و عملی کارکنان تمرکز کنیم.

وی اشاره کرد: در کنار ایجاد فضای فرهنگی ، معنوی و دینی ، ارتقاء تجهیزات و  توجه بر آموزش در تربیت کارکنان کارآمد و متعهد، موثر است. 

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی و فعالیت قرارگاه جهادی صیانت از کارکنان عنوان کرد: با فعالیت این قرارگاه و انجام اقدامات پیشدستانه میزان ارتکاب جرایم کارکنان کاهش یافته است. 

وی در ادامه تأکید کرد: باید از همه ظرفیت ها برای پیشگیری از جرایم بهره ببریم و با اتخاذ رویکردهای راهبردی و کاربردی و همچنین شناسایی بسترها و زمینه های فرار از خدمت ، اقدامات مطلوب تری انجام دهیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در حال حاضر در نیروی انتظامی 200 سرباز وجود دارد که 3 تا 5 فرزند دارند ، گفت: باید زمینه های فرار از خدمت سربازان وظیفه نیز شناسایی و مرتفع شود. البته ما سربازی با 3 همسر و 10 فرزند هم داریم که جزو برادران اهل تسنن ما است. 

وی با بیان اینکه فرماندهان و مسئولان باید بر عملکرد کارکنان نظارت داشته باشند اما تعامل آنان با زیرمجموعه و کارکنان در کاهش تخلفات موثر است. گفت: نظارت بر رده های زیرمجموعه نیز در کاهش جرایم موثر است ، درواقع فرماندهان با تعامل ، نظارت و اشراف بر رده های زیرمجموعه می توانند در کاهش جرایم نقش داشته باشند. 

این مقام ارشد انتظامی،گفت: فرصت خدمتگزاری به مردم را غنیمت می شماریم و امیدواریم سربازی لایق و شایسته برای فرمانده کل قوا باشیم.

اشتری  از کاهش جرایم  کارکنان در استان تهران خبر داد و افزود: در سالجاری هم شاهد کاهش 12 درصدی کل جرایم در ناجا در این استان بوده ایم.

وی گفت: در این کاهش اقدامات پیشگیرانه، تعامل سازنده، استفاده از تجهیزات به روز و آگاه سازی و آموزش نیروها نقش بسزایی داشته است.
 
 
کلمات کلیدی : نیروی انتظامی + سربازی
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۱:۳۱:۱۱
سرباز با سه همسر و ده فرزند برای چه امده سربازی او حتما انقدر سن دارد که بخشیده شود قابل باور کردن نیست (4093912) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۱:۳۶:۲۶
"باید زمینه های فرار از خدمت سربازان وظیفه نیز شناسایی و مرتفع شود."
این یعنی چی؟؟؟؟
مگه دزد گرفتیم یا سربازا زندانی اند که از فرارشون جلوگیری بشه؟؟
آخه سربازی به این صورت دقیقا به نفع کیه؟
چرا اینقدر رو این روش قرون وسطایی اصرار دارید؟
حداقل با سربازها درست برخورد کنین تا اینقدر جوونا فراری نباشند (4094219) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.