توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420674
ارتش سوریه کنترل ۷۰درصد مناطق شرق حلب را در دست گرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۳
یک شبکه خبری اعلام کرد با پیشروی‌های سریعی که ارتش سوریه طی روز یکشنبه انجام داد ۷۰درصد مناطق شرق حلب از کنترل تروریست‌ها خارج شده و تنها مناطق محدودی در کنترل آنها باقی مانده است.

به گزارش تسنیم، شبکه خبری المیادین طی خبری اعلام کرد که با پیشروی‌های سریعی که روز یکشنبه ارتش سوریه انجام داد 70 درصد مناطق شرق حلب از کنترل تروریست‌ها خارج شده و تنها مناطق محدودی در کنترل آنها باقی مانده است.

این شبکه همچنین از فروپاشی آشکار گروه‌های مسلح در شرق حلب و فرار آنها خبر داد.

پیش از این ارتش سوریه موفق شده بود کنترل کامل سه محله المیسر، جوره عواد و ظهره عواد را در شرق شهر حلب در اختیار بگیرد.

یک منبع نظامی اعلام کرد نیروهای ارتش سوریه روز یکشنبه پس از به هلاکت رساندن تعداد زیادی از تروریست‌ها و منهدم ساختن پناهگاه‌ها و سنگرهایشان، موفق به کنترل این محله‌ها شدند.

همچنین خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه گزارش داد که  نیروهای ارتش سوریه با آزادسازی میدان الجزماتی در محله الحلوانیه در جنوب محله‌های شرقی حلب پیشروی کردند و همزمان مواضع تروریست‌ها را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

شهر حلب که زمانی قطب صنعتی سوریه محسوب می‌شد، در حال حاضر به عرصۀ جنگی تمام‌عیار میان نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

حلب از سال 1391 به دو بخش غربی و شرقی تقسیم ‌شده که بخش غربی آن تحت کنترل نیروهای سوری و بخش شرقی ــ که نقاطی از آن آزاد شده ــ در تصرف گروه‌های تروریستی است. مناطق تحت تصرف گروه‌های تروریستی از 27 تیر در محاصرۀ نیروهای ارتش سوریه قرار دارد.

سوریه از سال 2011 (اواخر اسفند 1389) صحنۀ ناآرامی‌های مرگبار است. در این جنگ پنج‌ساله صدها هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور جنگ‌زده آواره شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : حلب، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.